Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel - Classics
  3. Opel Kadett
  • corbul5

  • Mesaje scrise: 68
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Kadett 1991 tipul C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Sep 2008

  • Mesaj Privat
salutare la toti ! ma confrunt cu o problema si tot nu'i dau de cap. am un opel kadett c1,4 i nz si nu sunt lamurit cu vaccum-ul ! deci : din "tulumba care este la servofrana , iese un furtun care duce in chiuloasa. la jumatatea acelui furtun este un teu. Din "teu" iese un furtunas si duce la carburator. Ce rol are acel furtunas? ce face el ? pt ca eu l-am scos din "teu" si nu se intampal absolut nimic ! cu motorul oprit am tras si am suflat pe el ! asa trebuie sa faca ? si am mai observat ca sa cam intarit padala la frana , desi am frana ! se paote sparge membrana la tulumba (servofrana)? voi v-ati mai intalnit cu cazuri asemanatoare ? va multumesc pt ajutor si va doresc o duminica frumoasa in continuare !
  • White Tzuly

  • Mesaje scrise: 629
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Kadett 1981 13S
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Nov 2008

  • Mesaj Privat
ar fi o idee sa faci niste poze sa stim si noi cu ce avem de-aface.
  • corbul5

  • Mesaje scrise: 68
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Kadett 1991 tipul C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Sep 2008

  • Mesaj Privat
da White Tzuly o sa fac niste poze ca sa ma explic mai bine. eu am si GPL pe masina. azidimineata am curatat IAC-ul , dar nici o scimbare. am schimbat "plamanul" la GPL , nu stiu ce sa mai schimb ! nu am relanti stabil ! ascileaza ...... in schimb pe benzina merge frumos ! si cand scot din viteze si apas frana , se aprind becurile in bord (moare motorul ) ,...... dar nu se intampala mereu ! aveti ideei ? va rog !
  • White Tzuly

  • Mesaje scrise: 629
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Kadett 1981 13S
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Nov 2008

  • Mesaj Privat
vezi ca intre tulumba de frana si galeria de admisie este un furtun negru si are pe traseu o valva unisens. daca aia e infundata, nu ai servofrana si-ti moare si motoru. da-o jos cu grija si vezi daca functioneaza.

cu gpl-u, vorbeste cu baietii astia. sunt destul de buni si poate iti fac o programare ca nu stai departe de buc.

http://www.ultragaz.ro/
Skip ads

  1. Home
  2. Opel - Classics
  3. Opel Kadett

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR