Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Service-uri
  • Andu1.4

  • Mesaje scrise: 53
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2009
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Oct 2009

  • Mesaj Privat
Va rog insistent - nu sariti peste discutia mea, am nevoie de sfaturile voastre. Multumesc!

Opel Astra H, 1.4, 90 cp

Am avut de curand un eveniment. Masina parcata ca de obicei, mi-o loveste o vecina vrand sa parcheze in fata mea si ma "sterge" zgariindu-mi aripa, spoilerul si farul de pe partea dreapta! Imi da RCA-ul, iar aici mi se recomanda un service in spate la Carrefour Orhideea. Pe RCA imi da la Schimbat farul, spoilerul si aripa de vopsit! Ok...

Service pe care nu il recomand (AXM Eurogrup). Aici le spun de la inceput ca nu pot lasa masina, am nevoie de ea zilnic. Ma cheama sapt. trecuta cu ea, dupa 1h imi zice totusi sa vin saptamana viitoare (adica ieri) ca nu au venit toate piesele. O duc ieri dimineata si zice marti seara vi sa o iei.

Azi plec inspre service cu 10 minute inainte sa ajung ma suna sa numai vin azi ca nu este gata!!! Intreb de ce nu este gata asa cum am stabilit si zice ca spoilerul care a venit nu se potriveste masinii mele si este nevoie sa comande un alt sopiler si sa vin joi seara! Le zic, nu pot ca am nevoie de masina, puneti-mi spoilerul meu original si ma sunati cand vine piesa, iar in acel moment se blocheaza cateva secunde si zice "pai uite ca a venit si spoilerul tau"!!! Asa brusc a aparut?! Cum asa? Si s-a mai balbait putin si zice hai ca maine seara e gata sa vii sa o iei.

Daca tot eram inspre ei m-am dus pana acolo, lucra un angajat la ea, nu stia nimic despre ce e vorba, s-a si speriat cand m-a vazut langa masina, s-a panicat... si nu stia ce piese trebuie montate la ea. Cat am stat langa el, 1 ora s-a chinuit sa monteze farul!
Cam asta e, astept parerile voastre. Mie mi se pare dubios, iar ce cred eu e ca poate imi schimba ceva de pe ea, sau ce ar putea sa se intample?

Multumesc,
Andrei.
Skip ads

  • scorpio18

  • Mesaje scrise: 1,462
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2000 y20dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jul 2008

  • Mesaj Privat
am vazut si citit de toate pe forumul asta.
in mare, s-ar putea ca aia sa nu fi vazut spoilerul, sau sa nu fi avut chef sa iti repare masina, aparand alta a vre-unui smecher.

sau cand te duci sa-ti iei masina, s-ar putea sa ai nevoie de ei sa iti arate care e... si sa dispara cam tot dupa ea. am vazut furat freonul. antigelul. bateriile, piesele de schimb, piesele bune si puse alte proaste...
nu stiu ce sa-ti zic. ai cautat pe forum sa vezi daca a mai pomit careva de ei? sau poate te ajuta vre-un coleg bucurestean.
  • Andu1.4

  • Mesaje scrise: 53
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2009
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Oct 2009

  • Mesaj Privat
scorpio18 a scris:am vazut si citit de toate pe forumul asta.
in mare, s-ar putea ca aia sa nu fi vazut spoilerul, sau sa nu fi avut chef sa iti repare masina, aparand alta a vre-unui smecher.

sau cand te duci sa-ti iei masina, s-ar putea sa ai nevoie de ei sa iti arate care e... si sa dispara cam tot dupa ea. am vazut furat freonul. antigelul. bateriile, piesele de schimb, piesele bune si puse alte proaste...
nu stiu ce sa-ti zic. ai cautat pe forum sa vezi daca a mai pomit careva de ei? sau poate te ajuta vre-un coleg bucurestean.


M-am uitat pe forum inainte... Nu trebuia sa ma duc la service-ul asta, m-am dus ca mi l-a recomandat cineva, eu de obicei ma duc la Opel (diBas sau Radacini). Nu ma mai iau dupa nimeni. sa vad maine ce se intampla. Sper sa fie ok
Mai astept pareri. Ms frumos
  • scorpio18

  • Mesaje scrise: 1,462
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2000 y20dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jul 2008

  • Mesaj Privat
stai linistit ca nici serviceurile tale nu-s mai breze. in general reprezentantele nu-s breze....
Skip ads

  • crybabyro

  • Mesaje scrise: 696
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Insignia 2010 A2DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jun 2010

  • Mesaj Privat
Cineva tot trebuie sa iti repare masina..totusi.
Offtopic: scorpio18 vre-un se scrie intotdeauna legat VREUN; mult va mai place sa chinuiti limba romana! Evil or Very Mad .
  • scorpio18

  • Mesaje scrise: 1,462
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2000 y20dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jul 2008

  • Mesaj Privat
imi cer scuze cryba, din pacate forumul asta e singurul loc in care mai scriu in limba romana, si din pacate mai uita si omul.. oricum, vad ca multi cand n-au ce posta, de dragul de a le vedea numarul de sub nume crescand, posteaza fara cel mai mic context, si se iau te nimicuri.
promit ca de acum nu ma mai bag pe forum, macar o perioada foarte mare de timp, ca nu cumva sa mai deranjez pe cineva cu vreo mica greseala ortografica....

P.S. nu vad cum am chinuit limba romana, si de asta ma simt foarte ofensat, de la greseala banala, la chinuit limba romana e cale mare de tot. daca as fi scris multe cuvinte cu cratime aiurea sau fara, sau cu k in loc de "Ca" si alte balarii ce le folosesc adolescentii in ziua de azi, ziceam, dar asa, critica ta mi se pare de-a dreptul stupida.
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Service-uri

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR