Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  • Gavriil

  • Mesaje scrise: 71
  • Locatie: Bacau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jan 2005

  • Mesaj Privat



Vreau sa-mi cumpar o astfel de cheie si ma intereseaza daca stie cineva cit e de buna ( fiabila,eficienta,rezistenta)
Daca tot dau niste bani macar sa iau ceva care sa merite si sa fie mai buna decit gioarsele pe care le tot imprumut la fiecare schimbare de filtru.
As fi foarte recunascator daca mi-ar raspunde chiar cei care pun minutza lor proprie si personala pe cheie cind au ceva de schimbat la masina.
  • kapix

  • Mesaje scrise: 680
  • Locatie: Arad
  • Masina: Astra 2002 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jan 2005

  • Mesaj Privat
E buna si fiabila, dar mai putin eficienta si asta pentru ca modelul din imagine necesita si o cheie fixa. Eu imi schimb uleiul in curtea socrului meu, care are o scula asemanatoare, dar in locul hexagonului are un maner care elimina necesitatea folosirii unei chei.
Din comoditate, eu prefer sa folosesc o carpa, iar daca asa nu cedeaza pur si simplu infig o surubelnita in el...
  • Gavriil

  • Mesaje scrise: 71
  • Locatie: Bacau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jan 2005

  • Mesaj Privat
Merci de informatii. Cirpa sau surubelnita foloseam si eu la masina cealalta unde avem mai mult spatiu pentru miini
La Vectra filtrul e foarte inghesuit si aproape de catalizator care e foaaaaaaa AAAAh!!!! rte fierbinte cind se schimba uleiul!

Asa ca m-am hotarit sa-mi iau o cheie mai performanta si care sa-mi protejeze pielea de pe degete.
  • pif

  • Mesaje scrise: 1,320
  • Locatie: Gaesti/Dambovita
  • Masina: Vectra 2001 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Nov 2004

  • Mesaj Privat
Tot o surubelnita folosesc si eu si ma descurc de minune cu ea. Si odata scos filtrul esti sigur ca nu-l mai folosesti Very Happy Very Happy Very Happy. La dacie am cheie ca e mai mare filtrul.
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR