Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G
  • dumi5

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Nov 2013

  • Mesaj Privat
salut
am o problema cu mecanismul de stergatoare parbriz Astra G - nu imi mai merge stergatorul din dreapta, sare mereu din nuca, ..poate fireparat sau trebuie sa schimb tot mecanismul?
,ms fr
Skip ads

  • vallyku

  • Mesaje scrise: 197
  • Locatie: Mehedinti
  • Masina: Astra 2003 y17dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Oct 2009

  • Mesaj Privat
daca sare mereu din nuca inseamna ca este prea uzat,recomand sa mergi la dezmembrari,dai 50 de lei si iei tot mecanismul,sau sa il bag la loc si sa apesti tare cu putere sa fi sigur ca a intrat bine
  • Petrus

  • Mesaje scrise: 111
  • Locatie: Calarasi
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mar 2007

  • Mesaj Privat
ok


Ultima modificare facuta de Petrus la Lun 02 Dec, 2013 10:44 pm, modificat de 3 ori in total
  • Petrus

  • Mesaje scrise: 111
  • Locatie: Calarasi
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mar 2007

  • Mesaj Privat
dumi5 a scris:salut
am o problema cu mecanismul de stergatoare parbriz Astra G - nu imi mai merge stergatorul din dreapta, sare mereu din nuca, ..poate fireparat sau trebuie sa schimb tot mecanismul?
,ms fr
La mine tot asa esea din nuca si am rezolvat in velul urmator.I-am dat o gaura pe interiorul boltului ce tine acea nuca dupa care am introdus nuca si lam prins cu un surub cu piulita la ambele capete cate o saiba .Pentru aceasta operatie am dat jos tot asamblu .Toata operatia a durat 40 minute .Spor la treaba.
Skip ads

  • dorinionut

  • Mesaje scrise: 42
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2003 2000
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Daca sare din nuca e o singura explicatie. Una din tije , la ax , ramane blocat.De aia nu are nici un fel de siguranta. Ca sa iti dai seama ca a ruginit axul. Incearca sa demontezi si sa cureti axele la ambele stergatoare , le ungi si apoi o sa vezi ca nu o sa mai sara.
  • danielddd

  • Mesaje scrise: 527
  • Locatie: Botosani
  • Masina: Astra 2002 z16se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Nov 2010

  • Mesaj Privat
Si la mine sare cel din stanga,e cam enervant dar tot la solutia cu gaura pe centrul axului m-am gandit.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR