Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G
  • berendei dragos

  • Mesaje scrise: 119
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2003 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jan 2011

  • Mesaj Privat
Salut am un asta g z16xe si se incalzeste foarte greu .Am radiatoru acoperit 3 sferturi si deabi deabi se incalzeste apa la 80 de grade numai mers prin oras bara la bara . Cand ies la drum intins deabi sta apa la prima liniuta.Deabi mai baga caldura . Aveti idee care ar fi explicatia ?
Skip ads

  • florinianc

  • Mesaje scrise: 1,600
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2006 Z16xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2010

  • Mesaj Privat
Termostat. Trebuie schimbat.
  • berendei dragos

  • Mesaje scrise: 119
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2003 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jan 2011

  • Mesaj Privat
cand sunt macar 15 grade afara merge bine . apa sta la 80 de grade si la drum intins , cand merg bara la bara sare de 90 de grade si imediat cupleaza ventilatoru si il raceste . numai la rece face figurile astea
  • florinianc

  • Mesaje scrise: 1,600
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2006 Z16xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2010

  • Mesaj Privat
Eu nu am probleme, ca e vara, ca e iarna. Acul tot de la 80 pana la 90 si un pic sta deocamdata. Sunt 100% sigur ca ai nevoie de un termostat nou. Partea buna e ca ai acces usor la el. Cand il dai jos pui gura pe el si sufli. O sa vezi ca nu retine nimic.
Skip ads

  • vallyku

  • Mesaje scrise: 197
  • Locatie: Mehedinti
  • Masina: Astra 2003 y17dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Oct 2009

  • Mesaj Privat
da,cum zic si baietii,trebuie un termostat nou,mai ales ca nu este cine stie ce investitie,in primul rand confortul tau si in al doile rand cu cat apa ajunge mai greu la temperatura optima cu atat si consumul de carburant este mai mare.
  • Silviu1393

  • Mesaje scrise: 407
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2013 A17dte
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jun 2013

  • Mesaj Privat
Degeaba pui cartoane la radiator.Normal,daca termostatul lucreaza bine,pana cand ajunge la 85 de grade,apa nu trece prin radiator.La tine cel mai probabil termostatul e blocat pe deschis si apa circula prin radiator mereu.Schimba termostatu si vei vedea diferente.Daca mergi cu el asa nu o sa ai nici caldura in masina,o sa ai si un consum ridicat si vei gasii si bujiile negre,iar motorul nu e prea fericit sa mearga numai la 50-60 de grade.
  • ionutz84

  • Mesaje scrise: 201
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Feb 2010

  • Mesaj Privat
si eu am tot z16xe si temperatura imi sta la 90 grade in trafic iar afara undeva la 85 grade,sigur trebuie sa schimbi termostatul care nu costa mult si accesul la el este usor.Schimbal si vei avea si caldura in masina.Bafta
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR