Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Cum sa ... ?
  • bylu'

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Sep 2005

  • Mesaj Privat
Salutare baieti!Bine-nteles ca am o problema.....Am un Opel Astra 2.0dti din 2002 si computeru de bord este in limba olandeza ...cred!!!Cum o dau pe engleza....cica s-ar putea cu casetofon d-ala cu telefon-ccrt 700-....dar cum se face cu acel casetofon...mai exact.Alete metode mai sunt???????VA MULTUMESC OPELISTILOR........
Skip ads

  • GabiB77

  • Mesaje scrise: 2,387
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2011 A12XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jul 2005

  • Mesaj Privat
Pune si tu in semnatura de unde esti si detalii masina (cum avem multi dintre noi)

Nu prea e nimeni cu un CCRT700 prin Bucuresti, iar prin reprezentante am inteles ca e cam 500 k lei

Daca rezolvi problema inaintea mea sa-mi zici si mie


Ultima modificare facuta de GabiB77 la Joi 15 Dec, 2005 9:25 pm
  • sandumbogdan

  • Mesaje scrise: 887
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Sep 2004

  • Mesaj Privat
prin iasi pot sa va ajut eu cine are nevoie, am un ccrt700 in dulap pt. ca am pus cd-mp3 player
  • GabiB77

  • Mesaje scrise: 2,387
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2011 A12XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jul 2005

  • Mesaj Privat
Multumim de oferta Smile stiam, dar pana ajung eu in Iasi... Sad

Mai am o oferta si din Mangalia Smile (Thanks Vion), dar sa ajung ei si pe acolo
Skip ads

  • GabiB77

  • Mesaje scrise: 2,387
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2011 A12XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jul 2005

  • Mesaj Privat
maiandrei a scris:de ce neaparat ccrt700? eu am car400 si sta tot in dulap
ia vedeti, cu asta nu se poate schimba limba?


Nu stiu cum e CAR400 asta... are meniu si merge pe GSM?

Nu stiu operatiunea exacta, dar stiu ca la CRT700 are un meniu din care ii poti seta limba si automata o schimba si pe cea a BC-ului...
  • dan chiorcioiu

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Feb 2006

  • Mesaj Privat
am si eu mare nevoie de manualul vectra b. ma intereseaza mai exact cum se schimba limba computerului de bord din olandeza in engleza ca nu inteleg nimic si cum se introduce codul magaziei de cd-uri. ma poti ajuta? ti-as fi recunoscator !
  • Pyter

  • Mesaje scrise: 82
  • Locatie: Moreni
  • Masina: Astra 2003 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Apr 2006

  • Mesaj Privat
Sal am vazut ca si altora le apare (Low Vision Fld/Vision)poate avea legatura cu xenoanele ca lumineaza cam slab fara proiectoare nu pra vad mare lucru si iau toate gropile!
Voi ce ziceti
Apropo si la(Brakelight Ceck) tot nu m-am lamurit ce poate fi ca ma seaca de cate ori imi apare!
  • zafirul

  • Mesaje scrise: 1,444
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Apr 2004

  • Mesaj Privat
Brakelight check este o verificare de rutina, te pune sa apesi pedala de frina pt a face verificarea daca este vreun bec ars pe spate...
folositor... ca singur nu poti verifica asta, intotdeauna ai nevoie de inca cineva... si nu vrei sa pui o frina mai violenta iar ala din spate sa te-njure "pai daca nu-ti merg stopurile pe frina"

cu Low vision nu stiu....
Skip ads

  • BAZGANM

  • Mesaje scrise: 630
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2000 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Feb 2006

  • Mesaj Privat
rem voeringen! scuze ca intervinn dar asta fraza nu este in olandeza?am un prieten cu o astra g cu y2odth si cu bc,masina vine din olanda si e pacat sa nu inteleaga acest ;rem voeringen;cred ca ar da o naveta de bere................
ce inseamna pina la urma?rem voeringen
  • bogdanene

  • Mesaje scrise: 695
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2001 Y 20 DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Nov 2005

  • Mesaj Privat
ia vezi aici : https://www.clubopel.com/vie...php?p=55984#55984
  • Pyter

  • Mesaje scrise: 82
  • Locatie: Moreni
  • Masina: Astra 2003 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Apr 2006

  • Mesaj Privat
:( In legatura cu (Brakelight Check) ai dreptate chiar dispare informatia dar ramane CHECK aprins mai jos putin si la intervale de timp mai apare si sus mentionatul mesaj enervant,iar becurile le-am verificat cu un amic nu mergea un filament la becul de ceata pe dreapta l-am schimbat cu cel din stanga si sa vezi mergeu ambele cred ca nu ai placea pe dreapta!
Totusi poate ma ajutati careva si cu (Low Beam Fld/vision) ca am xenoanenele cam chioare!Se poate cumva sa fie vreun senzor de reglare a lor pe inaltime si sa lumineze prea sus?Cum verific senzorii?
Mai zice cineva ca sunt senzori si la stropitoarele de faruri aia pe unde or fi plasati sa ma uit la ei poate au si aia ceva nu?
Multam fratilor!!! :D [/b]
  • danielul

  • Mesaje scrise: 108
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Salutare!

Am o problema care la un service autorizat (reprezentanta) totul ar fi foarte simplu si rapid contra a 50 RON.

Apelez totusi la cunostintele voastre deoarece in orasul meu nu exista reprezentanta sau macar vre-un service care ar sti sa faca asa ceva, iar pentru a ajunge in cursul saptamanii intr-un oras in are exista o asemenea reprezentanta imi este imposibil datorita programului saptamanal de lucru...

Stiti si voi, insa, cat de mare ar fi satisfactia de a reusi cu manutza ta sa rezolvi o astfel de problema care mie nu mi se pare atat de complicata, ca si amploare a complexitatii lucrarilor.

Ma gandeam totusi ca limba calculatorului de bord, cea in care imi sunt afisate anumite date pe display-ul LCD al Opelului meu Astra G (2001), se poate modifica si din butoanele existente la bordul masinii, nu numai din testerul care se conecteaza la mufa de date de sub frana de mana...

In speranta ca m-ar putea sfatui si ajua si pe mine cineva in aceasta "problema", va multumesc anticipat!!!
Skip ads

  • ?opel

  • Mesaje scrise: 105
  • Locatie: ARAD
  • Masina: Astra 1992 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jan 2006

  • Mesaj Privat
Sal
Din nefericire nu se poate de pe butoane,tot la un tester tre sa ajungi.
  • danielul

  • Mesaje scrise: 108
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Salutare!

Merci pt.raspuns! Din pacate am mai auzit varianta asta... Ce sa fac, o sa trb.sa ajung la un service Opel!

Ramane sa ne mai auzim, sa mai descoperim secrete...

P.S.: Sti cum se reseteaza afisajul "InSP" de pe afisajul cadranului de la Kilometrj? (am mai scris eu asta pe forum...)

Pe curand!
  • misu_imv75

  • Mesaje scrise: 114
  • Locatie: craiova
  • Masina: Vectra 2002 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mai 2006

  • Mesaj Privat
Sal,limba de afisare a computerului de bord se poate schimba si daca ai cass sau CD cu telefon incorporat.....intri in meniul telefonului ,si schimbi limba de afisare ca la orice telefon GSM
PS : daca nu ai cass sau CD cu telefon poti sa imprumuti unul si sa vschimbi limba ( am inteles ca se mentine setarea )
  • dancraciun

  • Mesaje scrise: 274
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2007
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mai 2006

  • Mesaj Privat
eu am cass cu tel si magazie de cd-uri ccrt700 si nu pot sa-i schimb limba! a reusit cineva??? mentionez ca displayul este mid
  • snap007

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie:
  • Masina: Astra 2001 y2.0dti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Sep 2006

  • Mesaj Privat
Cum as putea schimba limba computerului de bord din olandeza in engleza.Daca cineva cunoaste sunt fff interesat Multumesc
  • bogdanene

  • Mesaje scrise: 695
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2001 Y 20 DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Nov 2005

  • Mesaj Privat
la reprezentanta - 50 ron

:@:
  • sorinachel

  • Mesaje scrise: 19
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Oct 2006

  • Mesaj Privat
Zi si tu la ce reprezentanta ai gasit modificarea limbii la bc cu doar 50 RON... Eu am sunat la Di-Bas si era undeva pe la 150 RON
  • Mikki

  • Mesaje scrise: 1,418
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 1.6
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Sep 2004

  • Mesaj Privat
40 RON, la Publicitate
Skip ads

  1. Home
  2. Cum sa ... ?

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR