Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B
  • Hades

  • Mesaje scrise: 225
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1999 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Feb 2011

  • Mesaj Privat
Am si eu trei probleme la o Vectra B
1. Martorul din bord al proiectoarelor de fata nu se aprinde, becul din bord si siguranta sunt bune, proiectoarele se aprind dar martorul nu.Martorul de ceata de pe spate merge impecabil.
2.Am incercat sa pun leduri in consola de recirculare a aerului...ledurile sunt leduri normale de bricheta si au fost sucite pe toate partile.Nu se aprind, becurile standar merg normal
3.Am incercat sa schimb becuri de la lampa de numar de pe spate, mentionez ca este un bec ordinar T18, cel standard functioneaza perfect, cel cu leduri nu se aprinde sucit pe toate partile.
  • sandu_race

  • Mesaje scrise: 460
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 1996 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Led-urile de la bricheta trebuiesc inseriate cu o rezistenta de 750-800 ohmi altfel le arzi si normal ca nu o sa functioneze , cumpara niste led-uri la 12v de pe maica domnului si ai rezolvat problema fara sa mai folosesti rezistente . , martorul poate are becul ars sau nu face contact pe folia de la panoul de bord , la iluminare numar verifica firele si papucii , e posibil sa fie oxidate , ca sa fi sigur ca merge beculacela cu led-uri alimenteaza-l la 12v de la baterie sa vezi daca se aprinde . Cu respect !
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR