Ai uitat parola?


  1. Home
  2. In-Car Entertainment
  • vladruse

  • Mesaje scrise: 92
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Aug 2006

  • Mesaj Privat
stie cineva daca antena radio de pe masina "prinde" si semnal tv ? am un televizor de masina cu ecran lcd, are antena dar telescopica si nu am unde sa o intind pe bord . as putea sa folosesc antena radio pt semnal tv ? sau daca stiti de unde sa pot cumpara o antena pt tv de masina, mai micuta?
Skip ads

  • pascaru_val

  • Mesaje scrise: 1,430
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Normal televiziunea emite pe frecventele comune cu radioul si pe frecvente mai mari decit radioul, deci ar putea merge pt citeva posturi, incearca si spune-ne si noua ca-s curios. Incearca sao conectezi cu mufe eventual cu un adaptor de impedanta.
  • iso

  • Mesaje scrise: 1,347
  • Locatie: Galati
  • Masina: Insignia 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mai 2005

  • Mesaj Privat
De obicei antena de radio nu poate sa receptioneze semnal Tv din cel putin doua motive :

1. frecventa receptionata este diferita la tv , adica mai mare . Poate cu putin noroc sa'ti intre canalele 1-5 Tv , totusi sint diferente de impedanta , lungime de unda la antena , etc .

2. antenele radio de pe automobile au filtre de rejectie pentru semnalele mai mari de 108 Mhz .
  • love4cars

  • Mesaje scrise: 1,440
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2005

  • Mesaj Privat
Cred ca poti rezolva problema cu o omnidirectionala si un buster Idea Twisted Evil
Skip ads

  • vladruse

  • Mesaje scrise: 92
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Aug 2006

  • Mesaj Privat
ce dumnezeu sunt astea doua? ca sunt cam paralel cu electronica.... Very Happy

am inteles ca mai e o varianta: un receptor tv digital + un monitor lcd. cica se transmit deja digital TVR1, TVR2, Antena1, Protv. am vazut unul pe un site de la noi la 330 Euro, dar mi se pare cam scump......
  • GabiB77

  • Mesaje scrise: 2,387
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2011 A12XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jul 2005

  • Mesaj Privat
vladruse a scris:ce dumnezeu sunt astea doua? ca sunt cam paralel cu electronica.... Very Happy

am inteles ca mai e o varianta: un receptor tv digital + un monitor lcd. cica se transmit deja digital TVR1, TVR2, Antena1, Protv. am vazut unul pe un site de la noi la 330 Euro, dar mi se pare cam scump......


De pe ebay din Germania il iei si cu 55 Euro... depinde cine ti-l aduce... Vorbeste cu Golf4Tunat si ti-l aduce pana in 100 Euro... are si antena, trenuie doar sa ai tu intrare video la LCD... Eu am asa ceva si prind TVR1, TVR2, PRO TV, Antena1 ai Realitatea TV in Bucuresti si cam la 50km in jur...
Skip ads

  1. Home
  2. In-Car Entertainment

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR