Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • vladutzz

  • Mesaje scrise: 185
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2003 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jul 2006

  • Mesaj Privat
acum vreo cateva zile..mi`am curatzat parbrizu..si mare mi`a fost mirarea sa aud ca huruie ceva la shtergator...
m`am dus afara, am tras putzin de el, si am constata problema.
se zgaltzaie cu tot cu bratzul ala mic care`l tzine. nu e din piulitza, e strans acolo.

are cineva idee cum se procedeaza la remedierea defectiunii sau a mai patzit cineva ceva asemanator?

trebuie o shaiba acolo, sau ce anume.

astra g caravan 2003 Rolling Eyes (garaj)
  • geomutihac

  • Mesaje scrise: 86
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Zafira 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Nov 2005

  • Mesaj Privat
si la mine huruia ceva si vibra bratul stinga parca nu se mai oprea motorasul. Am scos tot ansamblul acela de pirghii(dupa ce am demontat ambele stergatoare) cu tot cu motoras si am dat la toate articulatiile cu spray 4DW sau cum so fi chemand si acuma merg normal
  • vladutzz

  • Mesaje scrise: 185
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2003 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jul 2006

  • Mesaj Privat
ar fi bine sa fie treaba din spray, partea proasta e ca are si joc. o sa ma duc la un mecanic sa nu`mi prind eu urekile p`acolo.
e ca si cum ar avea lipsa o sgaiba...daca ridic shtergatorul si`l zgaltzan putzin, are joc(ca si cum n`ar fi stransa piulitza) Crying or Very sad
  • florinike

  • Mesaje scrise: 1,582
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2005

  • Mesaj Privat
Esti fericit vladutz. Al meu s-a rupt cand eram pe autostrada si ploua de mama focului. Brida aceea care tinea bratul s-a largit si s-a dus stergatorul cu totul. Costa cam 500 de mii reparatia.Cauza:stergatoare prea proaste. Ala de pe spate a zgariat deja geamu iar astea de pe fata scartaie si sar de mama focului.
  • pif

  • Mesaje scrise: 1,320
  • Locatie: Gaesti/Dambovita
  • Masina: Vectra 2001 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Nov 2004

  • Mesaj Privat
La mine cand desfac capota imi atinge de brat si mi s-a luat vopseaua atat pe capota cat si pe brat. Am incercat sa-l pun intr-o alta pozitie dar nu mai cadea cum trebuie pe parbriz si nu stergea ramaneau urme.
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR