Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • lkn

  • Mesaje scrise: 121
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Vectra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Am o mica problema si sper ca cei din bucuresti ma pot ajuta. Eu sunt din cluj si de joi pana luni voi fi plecat din tara cu avionul, pe care il voi lua din bucuresti. Problema e ca din mai multe motive pana in bucuresti trebuie sa ma duc cu masina personala, asa ca m-ati ajuta foarte mult daca mi-ati recomanda ceva parcari private sau persoane de incredere care au o curte sau garaj liber unde as putea lasa masina (contra cost bineinteles).
Skip ads

  • scorpio18

  • Mesaje scrise: 1,462
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2000 y20dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jul 2008

  • Mesaj Privat
de ce nu o lasi in aeroport? daca nu lasi nimic la vedere n-ar trebui sa ai probleme....
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,458
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
glumetule, tu stii ce tarife au meseriasii de la Otopeni la parcare? Pai ajunge bietul om sa iasa mai ieftin daca merge cu taxiul de la Cj la Buc...
  • aco_008

  • Mesaje scrise: 4,239
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2004 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Incearca sa aflii numarul de telefon de la benzinaria lukoil de langa aeroport si sa vorbesti cu seful de statie de acolo, poate te lasa sa "uiti" masina la ei in parcare pentru cateva zile.
La intoarcere ii aduci si tu un breloc Wink
Skip ads

  • rudisoft

  • Mesaje scrise: 340
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Corsa 1997 X12SZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Oct 2010

  • Mesaj Privat
Și eu tot la aeroport îți recomand. Am fost în aceeași situație de curând și pot sã-ți spun cã te costã în jur de (max) 300-400 lei. Pânã la urmã am renunțat la mersul cu mașina și am luat autocarul, pentru cã ieșea prea scump doar pentru plãcerea plimbãrii ( o sã mã plimb destul în concediu ). Dar dacã mergi oricum cu mașina, cum a zis și colegul de mai sus, cel mai avantajos e chiar la aeroport. Pe de altã parte, dacã ți se pare prea scump la aeroport, gãsești parcare (gratis) în zona Militari, chiar aprope de stația de metrou Pãcii, dar nu am nici o idee în privința siguranței...
  • aco_008

  • Mesaje scrise: 4,239
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2004 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Ce haios esti cum arunci pretul 300-400 lei si vorbesti despre el de parca ar fi o suma mica.
Na, fiecare stie altfel valoarea banului.
  • rudisoft

  • Mesaje scrise: 340
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Corsa 1997 X12SZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Oct 2010

  • Mesaj Privat
Îmi pare rãu dacã am fost înțeles greșit. Pentru mine nu e deloc o sumã micã. Pânã la urmã chiar am renunțat la idee și am mers cu autocarul .
De banii respectivi mã plimb în concediu pe drumuri gen Transfãgãrãșan, Transalpina, peisaje, relaxare, etc (versus traficul din București).
DAR, dacã aș fi fost nevoit sã merg cu mașina, ar fi meritat din plin cheltuiala (vorbesc strict de proprioa persoanã în cãz cã trebuie menținat...), chiar dacã însemna sã renunț la alte chestii...
La urma urmei, suntem pe un club auto, și ne-am adunat aici pentru cã ne unește pasuinea pentru mașini, plãcerea condusului, alea alea Wink
Acum, la mine a fost doar chestia cu plimbarea. Depinde de fiecare acum...
Din câte am înțeles, colegul din Cluj merge oricum cu mașina.
Eu am spus doar din propria experiențã, ceva opțiuni pe care le-am luat și eu în considerare.
La fel ca parcarea de aeroport cu sute de ron, am zis și de parcarea moka la periferie, dar din nou, depinde de fiecare, cum poate sã doarmã noaptea....

P.S. Prețul pentru parcarea de la aeroport l-am aflat de pe site-ul oficialal aeroportului, nu stiu care sunt tareifele la fața locului.
  • ZRM

  • Mesaje scrise: 320
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Omega 1996 x20xev
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Mai 2008

  • Mesaj Privat
salut,
eu te pot ajuta fara nici un ban dar problema este de distanta pina la aeroport, ar trebui sa vii cu masina undeva in sectorul 3, daca te avantajeaza da-mi un pm si vorbim, la tel sau pe pm.
bafta
Skip ads

  • gobelu

  • Mesaje scrise: 977
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jan 2009

  • Mesaj Privat
Incredibil!Nici unul din Buc nu a sarit sa-l ajute pe bietul om?

@lkn - din pacate nu am garaj si nu te pot ajuta,dar iti pot da cateva sfaturi cu privire la o parcare gratis.

De ex cat timp sunt plecat in concediu in straitatate masina prietenei ramane pe un bulevard aglomerat parcata regulamentar.Nu am avut niciodata probleme in acest fel.

O alta varianta buna si aproape de aeroport ar fi parcarea de la Casa Presei Libere.Tot timpul sunt masini acolo pt ca se lucreza si noaptea in cladire.

Iar daca nici una din variantele acestea pe care ti le-am dat nu iti convin te pot ajuta cu parcarea pe bulevard la mine,langa masina mea si astfel pot arunca un ochi si la a ta.Inconvenientul ar fi ca nu sunt foarte aproape de aeroport si joi termin munca pe la 19.15.

Poti sa-mi dai un pm daca goresti sa te ajut cu vreuna din variantele de mai sus.
  • skipero

  • Mesaje scrise: 476
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Vectra 2007 Z30DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2011

  • Mesaj Privat
Daca nu-i prea tarziu si mai ai nevoie, pe DN1, sub podul de langa aeroport, pana in MiniPrix, daca vi dinspre Ploiesti, este o parcare pe termen lung cu plata. As putea sa trec pe la ei sa-i intreb ce tarife au.
Sper sa nu se considere reclama, n-am nici o treaba cu parkingul respectiv, doar vreau sa ajut omul.
Sau daca ai un porsche 911 poti sa mi-l lasi mie si am eu grija de el, cand te intorci il gasesti si spalat !
  • Viz

  • Mesaje scrise: 515
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 z13dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Nov 2007

  • Mesaj Privat
O varianta buna este si parcarea din mall Baneasa, o parchezi undeva mai proape de o intrare in magazin. Nu cred sa fie probleme, a mea a stat in Mall Platza destule nopti...
Sau, undeva paralel cu bulevardul Kiseleff, pe langa sediul PSD, este o strada foarte linistita si destul de pazita (este ambasada Rusie, Canadei si Ucraina). Nu ai nici-un fel de problema cu ridicatul masinilor sau cu hotii. (am lucrat in zona asta 2 ani de zile).
O alta varianta foarte buna este cea a colegului gobelu, la Casa Presei Libere. Este destul de "aglomerat" incat sa nu ai probleme.+ ca este parcare amenajata.

In oricare din variante ai acces la transportul in comun...linia 783 expres..te duce fix la OTP.

O alta varianta, este sa parchezi masina la Politehnica Bucuresti, in fata rectoratului. Este tot timpul un paznic la poarta + ca este destul de linistita zona. Partea urata este ca nu prea ai acces direct catre OTP.

Variante mai sunt, eventual vorbim pe privat.


Ultima modificare facuta de Viz la Mar 26 Jul, 2011 9:31 am
  • mary blue

  • Mesaje scrise: 40
  • Locatie: Constanta
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jun 2011

  • Mesaj Privat
La urma urmei, suntem pe un club auto, și ne-am adunat aici pentru cã ne unește pasuinea pentru mașini, plãcerea condusului, alea alea


cam asa ceva am crezut si eu numai ca aici predomina mistocareala ieftina si multe glume rasuflate pe care uniiiiiii le gusta .
Skip ads

  • jE

  • Mesaje scrise: 8,458
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
... da, si datul cu parerea, asa cum faci tu, @mary blue
Ikn, e relevant si la care aeroport ai treaba. Baneasa sau Otopeni? Daca e Baneasa, treaba e relativ simpla, poti sa lasi masina cam oricunde in Bucuresti, daca nu esti cu multe bagaje, pentru ca ai mijloace de transport in comun pana langa aeroport (capatul liniei de tramvai e la 5 minute de aeroport, nu stiu insa daca au terminat lucrarile, acum vreo 2 luni, era santier pe linia de tramvai, insa sunt si autobuse) Daca e la Otopeni, e nitel mai delicat.
Auzisem pe cineva ca in zona Otopeni-ului ar fi niste parking-uri cu preturi decente, gandite anume pentru astfel de situatii, insa nu stiu multe detalii, eventual incearca sa il intrebi pe google.
Daca nu gasesti o solutie sub nici o forma, contacteaza-ma pe PM, si incerc sa te rezolv eu sa iti lasi masina undeva in zona Unirii (pe unde avem noi filiala)
  • gobelu

  • Mesaje scrise: 977
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jan 2009

  • Mesaj Privat
Da de unde sa termine lucrarile?Ash....

E adevarat ca,conteaza si aeroportul.
Daca e Henri Coanda o poti lasa in orasul Otopeni la piata(parcare),oricum sunt aia cu pepenii p-acolo si noaptea sunt cat de cat vigilenti.Sau la primarie.

Daca e Baneasa linistit cea mai buna idee e Casa presei.De acolo mai ai de mers 2 statii de autobuz pana la aeroport.
  • skipero

  • Mesaje scrise: 476
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Vectra 2007 Z30DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2011

  • Mesaj Privat
Astazi cand am trecut pe langa parkingul de care vorbeam mai sus (cel de langa aeroport) am intrat si am luat un pliant de la ei. Daca targetul este aeroportul de la Otopeni si esti interesat de preturi da-mi un pm si iti voi trimite detaliile.

P.S. Aveau destui de multi clienti si necesita o programare in prealabil.
Ofera transfer gratuit intre parcare si terminal, monitorizare video si paza 24 ore / zi.
  • emilperijoc

  • Mesaje scrise: 578
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jun 2007

  • Mesaj Privat
daca mai e de actualitate, poti sa aduci masina in regie, e vacanta deci nu sunt probleme.
O parcam langa a mea si totul va bine.
pm me for details
Spor
  • respected

  • Mesaje scrise: 542
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2009

  • Mesaj Privat
I-am dat si eu numarul meu de telefon imediat dupa ce a postat.
inca nu m-a sunat. sa speram ca pana joi apare pe forum colegu si cineva dintre noi il poate ajuta.
  • daniel_aoe

  • Mesaje scrise: 650
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2007 Z18XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Are si de la mine PM.
Daca vrei sa ajuti, nu dai sfaturi.
Mesajul este pentru toti cei care au postat.
  • scorpio18

  • Mesaje scrise: 1,462
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2000 y20dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jul 2008

  • Mesaj Privat
daca vrem sa ajutam, dam si sfaturi (http://dexonline.ro/definitie/sfat ). noi atat am putut sa-l ajutam, cu un sfat, pana cand au venit colegii de mai sus (printre care si tu) noi eram printre cele mai bune alternative ale lui.
  • nastrut

  • Mesaje scrise: 244
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Si eu am loc de parcare platit in fata geamului , ce-i drept stau la etajul 4 dar masina se poate vedea. Daca ai nevoie te pot ajuta cu cea mai mare placere , doar ca stau in sector 4 Berceni. Apropo , la mine nu se sparg masini , e o zona foarte linistita . Daca ai nevoie da-mi un PM si-ti las nr meu de telefon.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR