Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G
  • tonypsg

  • Mesaje scrise: 1,556
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2000 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jul 2011

  • Mesaj Privat
@mikyboy da,cei care au montat xenonul au gaurit protectiile de cauciuc insa:mai e o garnitura de cauciuc pe calbluri cu care e face etansarea.poze momentan nu am insa maine ajung la masina si am sa fac 2-3 cadre ca sa fiu mai explicit.da,stiu carei treaba cu faza lunga.asa era dorinta mea,nu de a orbii.de a vedea mult mai bine pe timp de seara tinind cont ca mai am si drumuri lungi de circa 2000 km de facut.
Skip ads

  • tonypsg

  • Mesaje scrise: 1,556
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2000 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jul 2011

  • Mesaj Privat
uite si 2 poze de la montajul xenonului.nu stiu daca se intelege mare lucru ca e cam inghesuit acolo
  • mikyboy

  • Mesaje scrise: 5,735
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Insignia 2014 A20TDH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2006

  • Mesaj Privat
mersi de info. o sa vad cand le montez cum voi proceda...
  • Alex Bertone 1.8 16V

  • Mesaje scrise: 19
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Z 18 XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Aug 2010

  • Mesaj Privat
Daca mai are cineva un set de faruri originale sau unul pentru stanga sa nu ezite sa ma contacteze.... am patit-o pe gheata si am nevoie de unul original de stanga neaparat. Multumesc
Skip ads

  • ferysson

  • Mesaje scrise: 234
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2001 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Oct 2011

  • Mesaj Privat
Alex Bertone 1.8 16V a scris:Daca mai are cineva un set de faruri originale sau unul pentru stanga sa nu ezite sa ma contacteze.... am patit-o pe gheata si am nevoie de unul original de stanga neaparat. Multumesc
cu lupa sau fara?
  • Alex Bertone 1.8 16V

  • Mesaje scrise: 19
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Z 18 XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Aug 2010

  • Mesaj Privat
cu lupa, cele cu suport pentru xenon de fabrica
  • mikyboy

  • Mesaje scrise: 5,735
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Insignia 2014 A20TDH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2006

  • Mesaj Privat
am gasit eu la un moment dat unul pe internet la o cautare google si avea numai unul singur dar nu mai stiu exact pe care parte era dar stiu ca tipul era de prin bucuresti. cauta cu google si poate gasesti ca in rest cam greu sa gasesti doar unul doar daca cumperi de la magazin... vorbeste cu Eduard de la Autoa ca poate iti aduce la pret bun desi stiu ca astea originale sunt super scumpe...
  • Alex Bertone 1.8 16V

  • Mesaje scrise: 19
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Z 18 XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Aug 2010

  • Mesaj Privat
am tot cautat, toti au anunturile expirate. au fost la un moment dat si doua sh plus instalatia de xenon toate originale de fabrica la 800 ron. na...cand da necazul peste tine nu gasesti....multumesc frumos de preocupare si in continuare daca are cineva sa nu ezite sa ma contacteze. din magazin sa iau e ultima solutie. la magazin este un pret astronomic.
Skip ads

  • Alex Bertone 1.8 16V

  • Mesaje scrise: 19
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Z 18 XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Aug 2010

  • Mesaj Privat
Pana la urma, daca am instalatie din fabrica xenon si ballastul era prins de farul original, merge sa pun vreun model de Depo astea? adica merg becuri D2S pe aceste faruri? ca asa iau doua depo si rezolv treaba mai simplu. Ma puteti ajuta un pic cu treaba asta? ca nu prea stiu....
  • mikyboy

  • Mesaje scrise: 5,735
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Insignia 2014 A20TDH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2006

  • Mesaj Privat
Da merge de la Depo. vezi ca este special facut de cei de la Depo pentru instalatia originala. Iti dau un numar de telefon daca vrei de la baiatul din TG. Mures de unde am luat eu. Foarte serios si de treaba baiatul. Ii spui ca vrei pentru instalatia originala si ca ai numarul de telefon de la baiatul din Sibiu. Numarul de telefon este: 0740200724 sau 0764302010.
  • Alex Bertone 1.8 16V

  • Mesaje scrise: 19
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Z 18 XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Aug 2010

  • Mesaj Privat
multumesc frumos. tu esti multumit de ele? adica daca nu esti vreun critic de faruri te deranjeaza ceva la ele?Smile)))
  • mikyboy

  • Mesaje scrise: 5,735
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Insignia 2014 A20TDH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2006

  • Mesaj Privat
le-am montat si mergeau Ok dar cand am mers sa le reglez cel din dreapta nu functiona reglajul orizontal asa ca azi il trimit inapoi si in maxim o saptamana il am inapoi nou ca firma e in germania de unde le importa tipul al carui numar l-am scris mai sus.
ca si parere, e clar ca nu sunt ca cele originale nici ca material nici ca si calitate a finisarii dar se potrivesc perfect pe masina fara nici o modificare. o sa pun poze dupa ce imi vine iar farul dreapta...
Skip ads

  • CosmineLis

  • Mesaje scrise: 359
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2003 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Aug 2008

  • Mesaj Privat
Ai zis ca pui poze dar nimic... Very Happy
  • tonypsg

  • Mesaje scrise: 1,556
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2000 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jul 2011

  • Mesaj Privat
cel de la mures se pare ca nu isi respecta conditiile de garantie.drept urmare nu il mai recomand tocmai din aceasta cauza.cu parere de rau,aveti grija cand cumparati produsele sa le verificati bine ca sa nu va treziti ca apoi avind garantie,nu mai beneficiati de ea!eu sunt patit
  • alexx_gan

  • Mesaje scrise: 838
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2013 A14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Feb 2010

  • Mesaj Privat
Ce ai patit tonypsg s-a stricat reglajul manual la faruri cumva?
  • tonypsg

  • Mesaje scrise: 1,556
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2000 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jul 2011

  • Mesaj Privat
da.cel de lateral mai binezis.cea de inaltime merge perfect,insa reglajul lateral mi-a venit deja cu defect de nou
  • alexx_gan

  • Mesaje scrise: 838
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2013 A14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Feb 2010

  • Mesaj Privat
Si eu am patit la fel din cauza ca am dus surubul ala la capat si mi-a cazut sticla aia interioara a farului in far .Am desfacut farul usurel cu inca 2 prieteni iti trebuie vro 2 surublenite subtiri si un cutter , si farul sa fie de pe masina calda ca masticul sa fie moale sa nu se crape plasticul de pe langa . Am pus sticla la loc i-am facut acolo o improvizatie romaneasca pentru ca se rupsesera niste bucatele de plastic .
Si acum se regleaza.
Nu se abureste!
  • tonypsg

  • Mesaje scrise: 1,556
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2000 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jul 2011

  • Mesaj Privat
da.poate se poate repara.dar nu e o treabasa dai un sac de bani pe ele si sa le iei gata defecte.eu m-am lamurit cu cel de la mures.mai e un coleg care a avut o experienta similara
  • bogdan25c

  • Mesaje scrise: 109
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Nov 2008

  • Mesaj Privat
mufe pt farurile cu bec d2s sunt puse si pe astra h si vectra C sunt identice, deci merge-ti la un centru dezmembrari si gasiti tot ce va trebuie, nu va mai complicati atat. La farurile cu bec d2s si care sunt prevazute la partea de jos cu mufa pentru balast original, puteti pune balas aftermarket slim pe-acolo si sa scoate-ti acele fire pe undeva prin acea mufa, asta doar daca nu cumva aveti intentia ca pe viitor sa va luati balasturi originale si sa le mufati acolo, iar in rest la partea de sus nu trebuie sa gauriti/taiati acel capac de cauciuc de protectie.
  • CosmineLis

  • Mesaje scrise: 359
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2003 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Aug 2008

  • Mesaj Privat
Are cineva un cod de la farurile DEPO cu lupa pe fundal negru?
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR