Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G
  • BAlexandru418

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Oct 2022

  • Mesaj Privat
Salut ! De curând am lovit in urma unui derapaj o bordura cu roata stânga fata . Din cauza acestui incident mi a ieșit planetara din cutie . Am pus-o inapoi și apoi am realizat ca atunci când am volanul drept roata îmi sta puțin viratã spre stânga . Menționez ca m am uitat sa vãd dacã este ceva strâmb dar totul pare a fi la locul lor . Nu a fost nici viteza mare (40 hm/h ). Dacã știe cineva de la ce ar putea fi si cum as putea rezolva as aprecia mult.


MODEL: Astra g caravan
MOTOR: 1.7 cdti
  • bibu16v

  • Mesaje scrise: 6,497
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2016

  • Mesaj Privat
Bun venit pe CO!
Ai un element de suspensie/direcție strâmb, în cel mai bun caz. În cel mai rãu, s-o fi deformat și jugul pe undeva. Mergi la un mecanic poate are un ochi mai bun...
Sunt curios în baza a ce criterii/experiențã apreciezi cã o vitezã de impact de 40km/h nu este suficientã ptr a deforma un element din cele menționate?
  • BAlexandru418

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Oct 2022

  • Mesaj Privat
A fost lovitã și mai tare și nu a avut nimic de asta ma mira ca acum e așa tare . E folositã și ca mașina de câmp .
  • alex_arhire

  • Mesaje scrise: 989
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Sep 2006

  • Mesaj Privat
ridica masina pe elevator si verifica toata articulatia fata. sunt sanse sa scapi ieftin doar cu inlocuirea bieletelor de directie
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR