Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G
  • marinel ilie

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 y20dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jul 2011

  • Mesaj Privat
am un opel astra g 2.0 cu cutie automata din 2001,tocmai ii schimb cutia achizitionata cu ajutorul acestui site,model cutie AF13//17/20/22 si nu stiu ce ulei trebuie sa-i pun si ce cantitate Embarassed Question Daca ma puteti ajuta cu o sugestie v-as fi recunoscator.
  • Ingineru

  • Mesaje scrise: 1,086
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1998 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jun 2004

  • Mesaj Privat
In mod normal cutia trebuie sa fie AF20; cantitatea de ulei este 7,2 litri daca cutia este "uscata" respectiv 4 litri daca se schimba uleiul la revizie.
Opel recomanda bineinteles uleiul lor (cod 09 117 946), insa am vazut recomandat si Mobil ATF 3309-nu stiu daca nu cumva este acelasi lucru pt. ca cutia este Aisin (japoneza) iar codul intern pt. ulei este JWS 3309.
  • marinel ilie

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 y20dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jul 2011

  • Mesaj Privat
Ingineru a scris:In mod normal cutia trebuie sa fie AF20; cantitatea de ulei este 7,2 litri daca cutia este "uscata" respectiv 4 litri daca se schimba uleiul la revizie.
Opel recomanda bineinteles uleiul lor (cod 09 117 946), insa am vazut recomandat si Mobil ATF 3309-nu stiu daca nu cumva este acelasi lucru pt. ca cutia este Aisin (japoneza) iar codul intern pt. ulei este JWS 3309.

Cutia este AF20 ,am gresit eu Confused Iti multimesc pentru raspuns.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR