Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • acsic

  • Mesaje scrise: 669
  • Locatie: Constanta
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Aug 2010

  • Mesaj Privat
Un Audi RS4 se ia la intrecere cu un BMW M5. Soferii ating viteze de peste 300 km/h pe noua autostrada ce leaga Turda de Cluj. Partea buna este ca soseaua nu este deloc aglomerata, ceea ce le permite celor doua masini de peste 500 cp fiecare sa alerge in siguranta, fara sa evite alte masini sau gropi. In plus, pe aceasta autostrada se pare ca nu au ajuns noile aparate de radar ale politiei rutiere.



sursa 4tuning
Skip ads

  • pascaru_val

  • Mesaje scrise: 1,430
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Mie mi se pare decalibrat kilometrajul la audi, e parerea mea. La minutul 1.56 se aprinde un martor in bord si o lasa mai moale.
  • lucio85

  • Mesaje scrise: 4,965
  • Locatie: Gorj
  • Masina: Astra 2010 a17dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Feb 2010

  • Mesaj Privat
viteza pare reala dar RS4 e mai slab decat un M5, de acolo si diferenta asa mare
  • pascaru_val

  • Mesaje scrise: 1,430
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Pai da, dar daca audi are aproape 300km/ h cit ar avea BMW-ul de se departeaza asa 350km/h?
Skip ads

  • lucio85

  • Mesaje scrise: 4,965
  • Locatie: Gorj
  • Masina: Astra 2010 a17dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Feb 2010

  • Mesaj Privat
nu are aproape 300 din ce am vazut eu in filmulet acul e undeva la 280
iar M5 din ce zice ala pare a fi un E60 cu motor de 5 litri V10 si 507cp, si BMW are cuplu mult mai bun il face inca din treptele inferioare si cred ca fara limitare BMW poate sa ia 330km/h cat are in bord

  • serban24

  • Mesaje scrise: 71
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 z1.9dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2010

  • Mesaj Privat
lucio85 daca te uiti la bordul rs4-ului din filmulet e putin diferit de cel pus de tine..e mai vechi iar cifrele sunt scrise opus in sensul ca la cel din filmulet 280 scrie mic si 310 mare iar la tine 280 scrie mare si 310 mic de acolo si confuzia...
  • lucio85

  • Mesaje scrise: 4,965
  • Locatie: Gorj
  • Masina: Astra 2010 a17dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Feb 2010

  • Mesaj Privat
@serban24
probabil e un RS4 facut ala de fabrica are bordul ca cel din poza, pentru ca si volanul celui din clip pare schimbat
  • acsic

  • Mesaje scrise: 669
  • Locatie: Constanta
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Aug 2010

  • Mesaj Privat
Audi RS4 avea si blow off :X
Skip ads

  • lucio85

  • Mesaje scrise: 4,965
  • Locatie: Gorj
  • Masina: Astra 2010 a17dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Feb 2010

  • Mesaj Privat
si daca are blow off inseamna ca e si puternica?
o dracie de aia poti monta pe orice masina cu turbo Wink
dar cea mai buna gluma spusa in clip este ca daca avea NITRO il facea Laughing
  • acsic

  • Mesaje scrise: 669
  • Locatie: Constanta
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Aug 2010

  • Mesaj Privat
Am scris eu ca e puternica daca are BLOW OFF VALVE ? pur si simplu sunetul imi place cum se aude la schimbarea vitezelor.
  • lucio85

  • Mesaje scrise: 4,965
  • Locatie: Gorj
  • Masina: Astra 2010 a17dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Feb 2010

  • Mesaj Privat
am intrebat si eu pt ca ai folosit o mascota de mess .... nu am dat cu paru' , daca am deranjat cu intrebarea imi cer scuze
  • valy cu manta

  • Mesaje scrise: 223
  • Locatie: Braila
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Apr 2009

  • Mesaj Privat
Doamne ce oameni..la cea mai mica greaseala,crucea si pomana...Sa-si ia o pista sau sa isi faca o pista de n kilometri ca la ce bani au dat pe masini...Daca ala cu dacia nu se uita in oglinda si iesea pe banda 2,sau daca ii iesea un caine in fata sau n situatii ca aici la noi in romania si pe autostrada vezi ba o turma de oi,ba o caruta,ba un om ce traverseaza autostrada,ba o pajiste cu foc si mult fum si multe altele...
Va dati seama ca astia ne omoara,cei ce nu gandesc si fug cu masini de 400-500 cp....
Am vazut un comentariu ca s-a facut o autostrada fara limita in romania(adica aceasta)si avem si noi cum e in germania-lauda cineva care cred nu gandeste.
Dar pacat ca noi nu avem mentalitatea germanilor,experienta lor pe aceste autostrazi fara limita si sigur se gaseste unu ce o sa-ti taie calea fara sa semnalizeze sau n alte posibilitati de a produce tragedi(nu accidente usoare)si TRAGEDIIIII...
Cea mai sigura vitaza pentru autostrazile noastre sunt de 130 ca inca nu avem mentalitatea celor de afara...
Ar trebui ca la cei doi permisul suspendat si fara accordarea pe 10-20 de ani plus amenzi de sa-i usture..
parerea mea..
Skip ads

  • acsic

  • Mesaje scrise: 669
  • Locatie: Constanta
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Aug 2010

  • Mesaj Privat
valy cu manta odata ce nu i-a prins radarul nu au ce sa le faca...
lucio85 stai linistit Very Happy

Potrivit celui care a postat imaginile pe YouTube, masinile care participa la intrecere sunt un BMW M5 E60, de 550 CP si un Audi B5 RS4, de "doar" 460 CP.
  • GTS-MAN

  • Mesaje scrise: 305
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2004 2.2 DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Dec 2009

  • Mesaj Privat
Mai copii ascultati-l pe seful militiei ,filmuletul e o facatura , in genul celei cu pixelul albastru Smile
Am si eu ceva , e o cursa face to face , e un concept nou ,o sa vedeti :

http://www.youtube.com/watc...p;feature=related
  • OPTIMUS

  • Mesaje scrise: 922
  • Locatie: Covasna
  • Masina: Zafira 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Mar 2010

  • Mesaj Privat
Asa a zis domnu,ca nu e viteza reala ce arata pe bord?Noi depasim limita de viteza cu 30 km/h(fara a pune in pericol viata celorlalti participanti la trafic),ramanem fara permis.Asta a depasit cu 180,si doarme linistit acasa.

Nu o sa fie ordine in tara niciodata,pana ce autoritatile nu impun moduri de pedepsire drastice.

Parerea mea.
  • tonypsg

  • Mesaje scrise: 1,556
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2000 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jul 2011

  • Mesaj Privat
daca imi permiteti si mie un link,care pe mine cel putin de fiecare data ma omoara.tipul cu dz 1 e roman si citeam undeva un topic de-a lui.masina de 1200 cp!
sa va uitati atent la ultimul demaraj.autostrada fara limita de viteza in germania
http://www.youtube.com/watch?v=Zu3PTGiy5wE
  • ASTRA 2.0 DTI

  • Mesaje scrise: 97
  • Locatie: Arad
  • Masina: Astra 2002 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Oricum nu e corecta comparatia!
M5-ul din clip e mult mai nou si mai puternic cu RS4-ul care e de generatie 99"-2000!

Corect era RS4 fabricatie 2005-2006 Vs BMW M5 din clip!
  • SayCheese

  • Mesaje scrise: 262
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jan 2011

  • Mesaj Privat
acsic a scris:valy cu manta odata ce nu i-a prins radarul nu au ce sa le faca...
lucio85 stai linistit Very Happy

Potrivit celui care a postat imaginile pe YouTube, masinile care participa la intrecere sunt un BMW M5 E60, de 550 CP si un Audi B5 RS4, de "doar" 460 CP.

vorba aia... hotul neprins e negustor cinstit! cam asa e si in cazul astora...
  • S3rG3nt

  • Mesaje scrise: 509
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2002 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2008

  • Mesaj Privat
pai daca RS si M fugeau asa....sunt curios..daca aparea in peisaj un Gallardo...cu cat dreacu zbura?cu 360?
sa fim un pic seriosi...masinile ating acele viteze..dar cum se face ca romanasii nostri..sunt primii care pun un filmulet cu aceste viteze?
Imi amintesc ca am vazut la Top Gear,cum unul din ei,atingea 400 cu un Veyron,si era ud tot....sau 300 si ceva cu un SLR McLaren....
Optez pentru facatura...daca erau destepti sa faca masinile sa mearga fara limitator..erau destepti sa nu se filmeze si sa posteze pe youtube..
Punct...
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR