Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  • neluxyz2000

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Vrancea
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Aug 2011

  • Mesaj Privat
Salutare tuturor. Am un Vectra A din 1991 si in mers in linie dreapta si viraj stanga motorul e zgomotos, adica are dB mai multi decat ar trebui, iar cand virez dreapta nivelul de zgomot dispare complet si devine silentioasa. Care stie si ma poate ajuta il rog sa o faca.Multumesc mult.
Skip ads

  • florinianc

  • Mesaje scrise: 1,600
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2006 Z16xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2010

  • Mesaj Privat
Zau ca inca nu am mai auzit una ca asta. vrei sa spui zgomotos sau il simti mai puternic in caroserie? In cazul in care e a doua vrianta, se poate sa fie problema din tampoanele de la motor.
  • neluxyz2000

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Vrancea
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Aug 2011

  • Mesaj Privat
Zgomotos de parca ar fi turbo, adica se aude mult mai tare decat ar trebui, si cand virez dreapta dispare "zgomotul".
  • florinianc

  • Mesaje scrise: 1,600
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2006 Z16xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2010

  • Mesaj Privat
Ar fi de verificat traseul de evacuare. Probabil ai vreo fisura pe undeva. Nu bag mana in foc pentru asta, deoarece cu greu imi pot da seama ce bai e fara sa vad... daca ai vreo fisura o sa observi funingine in zona. Sau astupi capatul tobei cu palma, atunci cand e rece motorul, si asculti bine, sa auzi daca scapa pe undeva.
Skip ads

  • neluxyz2000

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Vrancea
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Aug 2011

  • Mesaj Privat
am verificat si nimic de genu curios ca zgomotul dispare complet dupa virare dreapta
  • neluxyz2000

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Vrancea
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Aug 2011

  • Mesaj Privat
[quote="neluxyz2000"]am verificat si nimic de genu curios ca zgomotul dispare complet dupa virare dreapta si asta numai in mers
  • katabxp

  • Mesaje scrise: 117
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2010

  • Mesaj Privat
Pai atunci mergi si tu numai virand la dreapta. Glumesc. Si eu am o problema cu zgomotul, dupa incalzirea motorului incepe sa faca zgomot destul de mare si parca nici nu mai are forta asa cum ar trebui. O sa merg saptamana asta sa dau jos catalizatorul sa vad ca o fi problema. Imi da si pe tester P0135 care stiu ca e de la sonda lambda dar nu-mi vine sa o schimb pt ca mi-au zis niste mecanici ca ar fi catalizatorul si ma gandesc ca daca asta e infundat atunci intra si sonda in balarii. E posibil?
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR