Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H
  • KoSmO

  • Mesaje scrise: 82
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z18XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jun 2009

  • Mesaj Privat
Salutare !
De ceva timp mi-au disparut pozitiile doar pe fata si cateodata cele de la numarul de inmatriculare. Defectul se manifesta astfel:
Aprin pozitiile, se arpind becurile cateva secunde apoi se sting sau se aprind si licare cateva secunde apoi se sting. Precizez ca nu am becuri si am leduri, becurile de pozitie pe spate merg perfect. La becurile de la portbagaj cele care lumineaza numarul de inmatriculare acelasi lucru. Cateodata se aprin si licare intruna, iar cateodata stau aprinse fara probleme. Am si tablou de sigurante in portbagaj model B. Deci daca stiti vre-o siguranta sau releu care poate afecta aceste lucruri va rog sa imi spuneti.

Multumesc !
  • Pisboy

  • Mesaje scrise: 705
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Astra 2004 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mai 2009

  • Mesaj Privat
sunt destul de sigur ca problema este de la ledurile care le ai montate la pozitii.

Poti incerca sa pui inapoi becuri la pozitii pe ambele faruri savezi daca se mai manifesta problema.
  • KoSmO

  • Mesaje scrise: 82
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z18XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jun 2009

  • Mesaj Privat
Posibil sa fie de la leduri, dar de ce inainte a mers perfect ?
  • Pisboy

  • Mesaje scrise: 705
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Astra 2004 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mai 2009

  • Mesaj Privat
Imi imaginez ca sunt cu CAN-BUS ca ltfel nu mergeau pana acu.
ma gandesc ca acel circuit de pe ele s-a dus si face probleme,moment in care computerul de bord nu le mai detecteaza cu can-bus si le taie alimentarea.
Spun asta ca si eu am incercat sa pun leduri pe pozitie fara CAN-BUS iar masina mi le aprindea doar pentru o secunda apoi le taia alimentarea.

Poate nu sunt fiabile ceea ce ai tu acu pe masina si s-au stricat.
  • KoSmO

  • Mesaje scrise: 82
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z18XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jun 2009

  • Mesaj Privat
Ledurile sunt simple cred, spun asta ca atunci cand am fost la Maiandrei sa activez BC - ul a vrut sa imi activeze si chestia aceea care detecteaza becuri arse si daddea eroare, deci cred ca este doar un led simplu, am sa incerc sa le inlocuiesc si sa vad ce zice atunci.

Multumesc pentru sfat !
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR