Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel - Classics
  3. Opel Kadett
  • shadowkript

  • Mesaje scrise: 25
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Kadett 1988
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Aug 2011

  • Mesaj Privat
salut am si eu o problema daca ma poate ajuta cineva sunt posesorul unu opel kadett combi de cand l-am luat acu aproximativ 5 luni dupa ce merg 20-30 km cu ea la plecarea de pe loc in treapta 1 masina incepe sa trepideze tin sa mentionez ca numa in treapta 1 in rest treptele se schimba foarte usor masina trage foarte bine deci nu sunt sintome de disc uzat masina fuge fara probleme 140 ori nu e reglat ambreajul ori nust ce sa zic astept parerile voastre multumesc anticipat
Skip ads

  • shadowkript

  • Mesaje scrise: 25
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Kadett 1988
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Aug 2011

  • Mesaj Privat
nimeni?
  • AdamOpel

  • Mesaje scrise: 1,015
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Nov 2006

  • Mesaj Privat
1. nu accelerezi/lesi ambreajul corect.
2. cablul de ambreaj este deteoriat/plin cu mizerie
3. pedala iti agata in ceva, pres, ori cablul
4. daca pedala prinde jos(ca la daciile vechi) atunci nu este reglat corect si in scurt timp iti poate trimite la gunoi ambreajul.
5. arcurile de la ambreaj sunt uzate/de proasta calitate.

vezi care dintre aceste posibilitati pot fi, verifica in manualul de utilizare cum se regleaza/trebuie sa fie pedala.
  • shadowkript

  • Mesaje scrise: 25
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Kadett 1988
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Aug 2011

  • Mesaj Privat
deci cat e rece merge perfect partea cu acceleratia pica nu imi agata pedala o folosesc exact in aceeasi regim tin sa mentionez ca ambreaju o zis omu ca la schimbat inainte sa o iau eu posibil sa fie de la arcuri sa fie de proasta calitate totusi ramane intrebarea dc un anumit nr de km functioneaza perfect apoi incepe sa faca probleme
Skip ads

  • shadowkript

  • Mesaje scrise: 25
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Kadett 1988
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Aug 2011

  • Mesaj Privat
daca era cablul facea tot timpul la fel banuiesc ca e ceva orila arcurile de la discul de ambreaj ori la volanta
  • SUPERDRAGOS

  • Mesaje scrise: 2,680
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Frontera 2001 3.O DI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2007

  • Mesaj Privat
shadowkript a scris:salut am si eu o problema daca ma poate ajuta cineva sunt posesorul unu opel kadett combi de cand l-am luat acu aproximativ 5 luni dupa ce merg 20-30 km cu ea la plecarea de pe loc in treapta 1 masina incepe sa trepideze tin sa mentionez ca numa in treapta 1 in rest treptele se schimba foarte usor masina trage foarte bine deci nu sunt sintome de disc uzat masina fuge fara probleme 140 ori nu e reglat ambreajul ori nust ce sa zic astept parerile voastre multumesc anticipat

Daca face FOARTE puternic,e un tampon montat gresit/rupt/stramb.Daca iti face mai usurel sunt arcurile de pe discul de ambreiaj decalite,si nu mai preiau socurile.Si daca a fost pus disc de benzinar in loc de diesel face tot la fel.la diesel arcurile sunt mai groase si duble (unul in altul)
Skip ads

  1. Home
  2. Opel - Classics
  3. Opel Kadett

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR