Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Benzina
  • alecs245

  • Mesaje scrise: 15
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Corsa 1997
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Buna ziua! ,am cumparat de curand un Opel Corsa B cu motor de 1.4i ,am o problema cu el deoarece se opreste din mers nu da nici un semn,nu tremura doar moare motorul,eu alimentam in mod general de la Lukoil am auzit ca aceasta benzina este de proasta calitate ,dupa asta am inceput sa alimentez de de petrom crezand ca problema este benzina de proasta calitate ... fara rezultat am schimbat si filtrul de benzina ,nici asta nu a dat rezultat tin sa mentinez ca am verificat filtrul de aer si e curat nu stiu ce poate avea multumesc anticipat!
  • Andrei WPX

  • Mesaje scrise: 470
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Dec 2009

  • Mesaj Privat
Nici cu petromul nu mi`e rusine.Ma impac foarte bine cu efixul de la Rompetrol.Curata egr`ul si clapeta de acceleratie.In cele mai multe cazuri asta se intampla de la benzina proasta.Iti spun ca si eu am patit la fel si am scapat de pb curatand cele de mai sus.Vezi ca sunt topicuri deschise despre asta.O zi buna
  • xenon88

  • Mesaje scrise: 224
  • Locatie: Caras-Severin
  • Masina: Vectra 2002 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Nov 2009

  • Mesaj Privat
tot din cauza benzinei am patito si eu dar iam audaugat un adivi si totul a revenit la normalitate.
  • clau 03

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Olt
  • Masina: Astra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Mar 2011

  • Mesaj Privat
La fel mi se intampla si mie inainte cand foloseam benzina da la Petrom. Am curatat egr , clapeta de acceleratie si dupa asta alimentez numai de la rompetrol de vreo sase luni si vad ca nu s-a mai intamplat. Poti incerca....si schimba si filtrul de benzina
  • jd3rul

  • Mesaje scrise: 247
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 2003 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Dec 2009

  • Mesaj Privat
Si mie mi se oprea in mers la un Z16xe , daca il lasam pe liber sau era in viteza dar nu mai acceleram .

Cauza : EGR gripat
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Benzina

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR