Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G
  • aronel

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Astra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2011

  • Mesaj Privat
Salut. Am si eu o problema cam bizara pentru mine,am un opel astra 1,7dti si de curand am fost la un drum mai lung cca1000km pe drum am observat ca dintr-o data masina tragea mult mai bine parca nu era opelul meu puturos asta pana am oprit motorul cand am plecat din nou nu mai tragea asa era acelasi opel ff puturos.Ce poate fi?Si alta problema cand schimb vitezele ramane motorul turat 3-4 sec ba chiar se mai tureza .
Skip ads

  • mad2max

  • Mesaje scrise: 795
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Astra 2001 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jul 2007

  • Mesaj Privat
aronel a scris:Salut. Am si eu o problema cam bizara pentru mine,am un opel astra 1,7dti si de curand am fost la un drum mai lung cca1000km pe drum am observat ca dintr-o data masina tragea mult mai bine parca nu era opelul meu puturos asta pana am oprit motorul cand am plecat din nou nu mai tragea asa era acelasi opel ff puturos.Ce poate fi?Si alta problema cand schimb vitezele ramane motorul turat 3-4 sec ba chiar se mai tureza .

Probabil ai debitmetrul dus si EGR infundat....cumpara un debitmetru nou si curata EGR si ai sa ai alta masina.
  • aronel

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Astra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2011

  • Mesaj Privat
Mersi mult maine o sa ma duc la un service.
  • flore_sasha

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Sep 2011

  • Mesaj Privat
Salutari !
Am problema la care nu am gasit topic.
Iarna masina mea devine posedata Sad
1. Am patit sa mi se blocheze semnalul si sa nu il pot inchide de nici un fel .
Am oprit am scos bujii leam bagat la loc ( fara efect . ) am scos becul / lam pus la loc fara efect .
Pana am plecat pe avarii pana acasa ( In drum din curiozitate am scos avarii , si am ramas masca - semnalul sia revenit la loc )
2. Tot in iarna am ramas cu motor blocat . Efectiv nu se mai stingea ....
Am plecat pe drum . Am scos cheia din contact in mers ..... nimiiiiiiic nici o reactie , masina mergea de nu avea treaba cu cheia .
Ca sa opresc motorul lam innecat bagand-ul in viteza pe loc ....
Si totusi care e problema ? pare de a fi electrica , dar pe calculator de la service nu mia depistat nimic .
A da era sa uit mi sa blocat si Aeroterma tot in aceasi Iarna si tot sia revenit singura de nebuna .

HEEELP ! E POSEDATA
Skip ads

  • Bunicu

  • Mesaje scrise: 2,223
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Astra 2003 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Dec 2008

  • Mesaj Privat
pfui, ce de probleme.......

1 : De ce scoti bujia cand nu se stinge semnalul?
2: De ce scoti cheia din contact cam merge MASINA? Tu nu stii ca la scoaterea cheii din contact volanul se blocheaza si nu mai poate fi rotit?
3: de ce expui problema ta in topicul alcuiva?
  • florin baltatescu

  • Mesaje scrise: 420
  • Locatie: Neamt
  • Masina: Astra 1996 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jan 2011

  • Mesaj Privat
flore_sasha a scris:Salutari !
Am problema la care nu am gasit topic.
Iarna masina mea devine posedata Sad
1. Am patit sa mi se blocheze semnalul si sa nu il pot inchide de nici un fel .
Am oprit am scos bujii leam bagat la loc ( fara efect . ) am scos becul / lam pus la loc fara efect .
Pana am plecat pe avarii pana acasa ( In drum din curiozitate am scos avarii , si am ramas masca - semnalul sia revenit la loc )
2. Tot in iarna am ramas cu motor blocat . Efectiv nu se mai stingea ....
Am plecat pe drum . Am scos cheia din contact in mers ..... nimiiiiiiic nici o reactie , masina mergea de nu avea treaba cu cheia .
Ca sa opresc motorul lam innecat bagand-ul in viteza pe loc ....
Si totusi care e problema ? pare de a fi electrica , dar pe calculator de la service nu mia depistat nimic .
A da era sa uit mi sa blocat si Aeroterma tot in aceasi Iarna si tot sia revenit singura de nebuna .

HEEELP ! E POSEDATA




Da-o cu apa sfintita ,sau mai bine schimba contactul si vezi ce fire ai dezizolate pe acolo Evil or Very Mad
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR