Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G
  • gigelus

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Olt
  • Masina: Astra 2002 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jan 2015

  • Mesaj Privat
Salutare.Sant un membru nou pe acest FORUM si am o mare problema.Am un OPEL astra G-CC Y 2.0 DTH motor ECOTEC inmatriculat in 11-09-2002.Intro zi mergand pe timp ploios mi sa aprins in bord beculetul "MASINA CU CHEIA"iar masina nu mai depaseste 2500-2800 de turatii.un prieten mia recomandat sa desfac toate mufele si sa le dau cu sprei de contact WD-40.Asa am si facut dar nu gasesc centralita.Nu stiu unde este amplasata.Mam uitat aproape peste tot:la motor,sub aripa din fata partea stanga,pe sub scaune,in bord dar nu o gasesc.Ma puteti ajuta si pe mine?
  • anghelvlad

  • Mesaje scrise: 165
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2011 A17DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Nov 2013

  • Mesaj Privat
poate nu mufele sunt de vina... uita-te la senzorul de aer daca nu e cu probleme si la furtunasele de vacuum. am patit si eu, aveam un furtunas scos cum am umblat pe acolo si nu cunosteam motorul. daca e senzorul de aer de pe admisie, atunci e problema. alea merg curatate dar foarte greu. bafta si tine-ne la curent
  • gigelus

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Olt
  • Masina: Astra 2002 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jan 2015

  • Mesaj Privat
Am schimbat senzorul dar nimic nou.becul a ramas aprins si are aceiasi simtome.AM FOST LA TESTER CU IA SI IMI DA EROARE IN ECU ""REAMPLASAR MODULO DE CONTROL"".Si nu stiu unde este amplasat pentru ai vedea referinta si al schimba.
  • gigelus

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Olt
  • Masina: Astra 2002 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jan 2015

  • Mesaj Privat
Partea electronica de la pompa de injectie are 2 mufe mari.mia zis cineva ca ala ar fii.dar nu prea cred.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR