Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • Vinti

  • Mesaje scrise: 886
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Nov 2005

  • Mesaj Privat
in urma cu 2 saptamani a inceput sa se auda un zgomot pe fata la masina [ Vectra A ] ....am fost la un service si tre sa schimb pivotii si bucsile........piesele costa 1,8 mil [ 2 pivoti si 4 bucsi ] nu e mult dar luna asta am avut niste probleme si am ramas cu 0 ron cand am luat salariu la parinti mi-e rusine sa cer si de imprumutat nu ma imprumut nu mai merg cu masina pana nu imi da persona bani [ din cauza ei am ramas fara bani] ......azi cand m-am dus fara masina sa o iau pe prietena de la serv. ma intrebat ce-i cu masina si i-am zis ca nu mai merg cu ea pana nu ii schimb pivotii si bucsile ........a oprit un taxi si am mers la Augsburg sa-mi ia ea piesele si ii dau eu bani cand am .....pana aici toate bune..........cum nu aveau pivotii pe stoc decat buscile urmeaza sa vina maine cineva sa ia pivotii ................maine sunt la serv [ si nu pot sa ma invoiesc deloc ] prietena mea sa oferit sa vina ea cu masina pana la Augsburg sa ia piesele si sa le puna pe masina la ei la service........ea are carnet de 2 ani dar din ianuarie de cand e cu mine a mai condus de cand a terminat scoala si nu prea le are cu sofatu .......era sa fac stop cardiac de cateva ori [ noroc ca au fost aia atenti ] dar e bine ca stie semnele si regulile cu incadrarile pe benzi e mai greu ......cu parcarile nu le are deoc ......nu are nici o treaba cu parcarea .......... si nu puteam sa o refuz ....de fiecare data cand o las sa conduca e asa fericita ............ de unde stau eu si pana la Augsburg sunt cam 4Km sper sa vad masina intreaga vineri cand ma intorc ca deabea am vospit-o de vro 2 luni


voi aveti incredere sa lasati masina pe mana prietenei/sotiei/amantei
Skip ads

  • Osciompekus

  • Mesaje scrise: 162
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Kadett 1989 C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jan 2006

  • Mesaj Privat
Crying or Very sad .. Doamne ajuta, iti tin pumnii.
Sper sa nu patesti ca mine, am lasat masina intr-o seara in mana unei femei si s-a intros cu un semnalizator spart si aripa stramba fix in colt in fata (si ce e mai trist e ca nu si-a dat seama !!!!!!!!!!!!!)....de reparat mai greu si nici nu vreau sa o umplu cu kit ...asa ca aripa si semnalizator nou...
  • pif

  • Mesaje scrise: 1,320
  • Locatie: Gaesti/Dambovita
  • Masina: Vectra 2001 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Nov 2004

  • Mesaj Privat
Iti urez bafta. Dar daca nu ai incredere la cum conduce cauta o alta persoana mai cu experienta si o sa fi mai linistit. Sti ca mai e o vb din batrani masina si femeia nu se dau.
  • emporio_24

  • Mesaje scrise: 222
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Insignia 2010 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Dec 2005

  • Mesaj Privat
bafta atunci , dar ar trebui sa o mai instruiesti tu , sa o lasi sa conduca din ce in ce mai mult daca vrei sa ai incredere alta data cand ii lasi masina
Skip ads

  • Mitica_SB

  • Mesaje scrise: 224
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Zafira 2012 A17DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jul 2006

  • Mesaj Privat
emporio are dreptate. las-o mai des... sa conduca. mai ales daca zici ca e asa fericita...
Scoala de soferi nu te invata mare lucru, experienta castigata in trafic face mult mai mult. Trebuie sa-ti iei gandul de la faptul ca daca o lasi pe ea la volan si stai tu in dreapta faci de 3 ori mai mult pana acasa. Eu asa am facut cu colega de apartament, am indurat doua luni, si acum am ajuns cateodata sa franez pe locul din dreapta Smile
  • eduard33

  • Mesaje scrise: 1,502
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Omega 1997 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Nov 2004

  • Mesaj Privat
salut
1.multa bafta in rezolbarea problemei...stiu cum e sa stai fara masina Sad
2.ai ceva vechime pe forum si stiai ca am piese de Opel...puteam sa te ajut si cu un transport daca ma contactai...trebuia doar sa intrebi Wink
3.singura persoana de sex feminin cu care am curaj sa ma urc in masina este prietena mea...conduce mai bine decat multi barbati Cool

toate bune.
  • LOLa

  • Mesaje scrise: 70
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1992 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mar 2006

  • Mesaj Privat
Eu nu am incredere sa-i dau masina prietenului meu. Doar pe mine ma cunoaste Cool , iar el nu s-ar risca sa se suie la volanul ei (e mai veche decat a lui si mai cu probleme Embarassed )
In schimb, el a avut incredere sa mi-o incredinteze (pentru prima oara) in lipsa lui, fapt pentru care ii sunt profund recunoscatoare, mai ales ca nu a mai dat-o pana acum la nimeni altcineva.

P.S. Asta ca sa fie si o persoana de sex feminin care sa va raspunda Twisted Evil


Ultima modificare facuta de LOLa la Vin 08 Sep, 2006 11:06 am
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,458
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
sunteti care mai de care mai tari si mai bestiali.... adicatelea tineti la masina mai mult decat la mandra/mandru ?
  • Vinti

  • Mesaje scrise: 886
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Nov 2005

  • Mesaj Privat
am scapat ..........masina tot o culoare are, nu are nimic spart, crapat ...........incep sa-mi revin

PS
a bagat si benzina ( sper ca benzina a bagat )
  • Grig

  • Mesaje scrise: 24
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Apr 2006

  • Mesaj Privat
Daca ai scapat e bine. Fa-i o cinste si da-i mai des masina, ca experienta se capata conducand. Asa o sa poti sta linistit pana vine acasa. Si eventual cand ii dai masina ii spui ca mai trebuie pusa....... benzina. Multa bafta in continuare!
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR