Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • pocris

  • Mesaje scrise: 261
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Oct 2010

  • Mesaj Privat
Intamplator ma uitam azi pe site-ul GM USA unde se laudau cu cea mai mare parada de Cadillacuri.
M-am intrebat daca exista asa ceva cu OPEL, se pare ca nu! http://www.guinnessworldrecords.com/search/

Vin cu propunerea de a face noi, sub umbrela si organizarea clubului bineinteles! Smile Nu cred ca nu o sa strangem un numar considerabil daca ne mobilizam.
Eu unul as fi mandru sa fac parte din asa ceva, si sper sa nu fiu singurul!

Asa ca votati/comentati va rog!
Parintii fondatori ce parere au?


L.E. Corect cangri!
Hai sa facem si noi ca sarbii care au inregistrat cea mai mare parada de masini Dacia! Shocked http://www.guinnessworldrec...de-of-dacia-cars/

There will be cookies as well!


Ultima modificare facuta de pocris la Joi 18 Aug, 2011 2:23 pm, modificat de 6 ori in total
Skip ads

  • cangri

  • Mesaje scrise: 5,415
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Pei daca nu exista si 2 masini este o mare parada:)
  • cyberbob

  • Mesaje scrise: 1,287
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Nov 2010

  • Mesaj Privat
Salutare!
Eu ma bag, la parada daca se va organiza. O sa-i mai intreb pe colegi astazi la intalnire sa vad ce zic si ei.

Adi G.
  • Libra

  • Mesaje scrise: 4,003
  • Locatie: Oradea
  • Masina: Astra 2002 Y17DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Mai 2005

  • Mesaj Privat
"A total of 102 Cadillac cars participated in a parade at the Cadillac Oldtimer Festival held in Leimuiderbrug, the Netherlands, on 18 August 2002."
Foarte frumos. Bavo lor. Mai ales ca era vorba de oldtimere.

Dar noi am facut deja asa ceva.
In 2009, la FelixOpel editia a III-a.
FelixOpel editia a III-a - Coloana Fara Sfarsit

Asta nu inseamna ca nu se poate face din nou.
Smile
Skip ads

  • mariusgmg

  • Mesaje scrise: 4,095
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Asa e, s-a incercat. Dar costa sa aduci oficiali de la Guinness Book.
@libra - abia astept sa anunti festul. Anul asta sigur nu scapi de mine. Smile
  • h0rm0n

  • Mesaje scrise: 3,973
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 2001 Y26SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jan 2007

  • Mesaj Privat
mariusgmg a scris:@libra - abia astept sa anunti festul. Anul asta sigur nu scapi de mine. Smile


Off-Topic: Era si cazul. Very Happy
  • pocris

  • Mesaje scrise: 261
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Oct 2010

  • Mesaj Privat
@libra - imi place atitudinea! Smile Sincer nu ma asteptam ca rezultatele chestionarului sa fie asa de echilibrate! Sad

Oficialii Guinness nu sunt obligatorii, mai ales in cazul nostru in care nu avem un record Guinness de batut.
Iar daca vor fi necesari, nu cred ca 15000 GBP este o suma insurmontabila. Solutii exista!

    Please note that inviting a judge (adjudicator) to your record attempt comes with a cost.

    The cost of our adjudication service is between 4,000 GBP and 5,000 GBP per day depending on the location (this equals approximately 6,470 USD - 8,360 USD but the exact equivalent depends on the exchange rate on the day you make the payment).

    Our adjudicators are based on London, New York, Beijing, Tokyo and Hamburg. The cost may be subject to VAT depending on the country.

    Please note that the presence of an official GWR adjudicator is not compulsory in order to attempt a GWR record.

    For more detailed information please fill in the online form

    If your enquiry is regarding the details of an existing record and you do not intend to invite a judge to your event, we do reserve the right not to get back to you.


Know-How exista si practic nu vad ce am avea de pierdut!

Rog moderatori sa analizeze oportunitatea transformarii acestui topic in sticky!


Ultima modificare facuta de pocris la Vin 19 Aug, 2011 9:42 am
  • mariusgmg

  • Mesaje scrise: 4,095
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Mar 2008

  • Mesaj Privat
h0rm0n a scris:
mariusgmg a scris:@libra - abia astept sa anunti festul. Anul asta sigur nu scapi de mine. Smile


Off-Topic: Era si cazul. Very Happy

Tot OFF: nici tu... Wink
  • Libra

  • Mesaje scrise: 4,003
  • Locatie: Oradea
  • Masina: Astra 2002 Y17DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Mai 2005

  • Mesaj Privat
Ma bucur ca ai postat si tu costurile unei omologari GWR.
Anii trecuti am mai avut discutiile astea pe forum.
Din pacate pentru ei, GWR nu mai sunt ce au fost. Din nici un punct de vedere. Chiar si acea omologare data de GWR nu mai are greutatea de acum 10 sau 15 ani.
Chiar daca as avea la dispozitie banii necesari, eu nu as fi de acord sa-i fac pe altii cu buzunarul plin pentru acel certificat.

Eu ma ocup de FelixOpel de niste ani. La fel, colegi si prietenii din alte zone ale tarii organizeaza intalniri nationale sau regionale in multe alte locuri din tara. Sunt sigur ca daca vorbesti cu oricare dintre noi, toti o sa-ti spunem ca organizam intalnirile astea pentru noi si pentru masinutele noastre. De fiecare data a iesit cat de bine s-a putut. De fiecare data am reusit sa facem ceva deosebit. Amintirile, eventual peripetiile fiecaruia dintre noi la de la aceste intalniri sunt mult mai importante decat orice omologare GWR.

Evident ca o sa mai facem intalniri si in continuare. Comunitatea noastra este in atentia reprezentantilor GM din Romania si nu numai. Poate si datorita faptului ca nu suntem teribilisti si nu cautam neaparat senzationalul. Noi ne iubim masinile si ne ajutam intre noi. Asta inseamna o comunitate.

Si daca tot a venit vorba, o spun inca o data. Am avut de nenumarate ori ocazia sa cer ajutorul prietenilor de pe forum, pentru probleme auto sau nu, problemele mele sau ale celor din jurul meu. De fiecare data s-a gasit cineva sa raspunda si tin sa le multumesc inca o data. Multi dintre cei care au raspuns sunt persoane pe care inca nu i-am cunoscut personal. Sunt destui prieteni care desi nu mai au Opel de multa vreme, au ramas cu Opel@Heart. Mai spun ca oriunde merg in tara, sunt inconjurat de prieteni.

Cred ca sunt motive suficiente pentru a continua traditia intalnirilor nationale ale comunitati noastre.
Cat despre GWR, .... am si uitat de existenta lor.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Chestionar

Ce ziceti?
Da! Hai s-o facem! 66%
Tara arde si tu vrei parade! 33%
27 voturi

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR