Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • floreaus

  • Mesaje scrise: 33
  • Locatie: Suceava
  • Masina: Corsa 2008 1.3 cdti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Salutare la toata lumea,am postat aici pentru ca am o problema cu o corsa d achizitonata anul trecut,din luna a 3-a de la cumparare am observat ofisura mica in parbriz,am fost repede la dealarul G&P si mi s-a promis ca se va rezolva,a trecut peste un an si nu am reusit nimic,fisura respectiva s-a extins pana sus si taie parbrizul in doua.Va rog daca ati mai trecut prin asa ceva sa-mi vindeti si mie un pont pe unde as putea reclama nesimtirea celor de la Gold & Platin(am fost de nenumarate ori pe la ei,am sunat si la opel romania dar fara rezultat).Acum un parbriz nu este "un capat de tara" adica as putea sa-l cumpar aproape oricand insa nu mi se pare normal ca masina sa fie in garantie si sa dau bani pentru produselor lor prost facute...!
Multumesc tuturor!
Skip ads

  • cangri

  • Mesaje scrise: 5,415
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Toate aceste plangeri se fac la OPC.
Dar mai intai du-te si vorbeste cu ei si ameninta-i.
Poate se rezolva.
  • deleted-18977

  • Mesaje scrise: 2,349
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mai 2008

  • Mesaj Privat
era bine daca il reparai de prima data cu 50-60 lei .si nu mai aveai atata bataie de cap.
opc,dar mai intai du-te la ei cum a zis colegul si ,,zbuleste-te,,oleaca mai tare
  • floreaus

  • Mesaje scrise: 33
  • Locatie: Suceava
  • Masina: Corsa 2008 1.3 cdti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Am uitat sa mentionez ca la ultima mea intalnire cu ei am facut ce ati spus voi iar raspunsul a fost "puteti sa ne reclamati la OPC oricum suntem in insolventa" ! Rolling Eyes
Off-topic un pic: as schimba-o cu un diesel,poate aude cineva din greseala,masina e 1.2 benzina editia de 111 ani(am un job unde ma pot combina de diesel Very Happy)
Skip ads

  • aco_008

  • Mesaje scrise: 4,239
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2004 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Ai grija cu combinatiile astea, daca nu pui motorina buna o sa intri in grupul celor care se plang de injectoare.
Trimite un mail la opel.de, scris in limba engleza.
  • DANASTRA

  • Mesaje scrise: 152
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2017 B14XFL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Dec 2008

  • Mesaj Privat
salut!
n-as vrea sa intru in polemica cu nimeni, dar e cuvantul tau impotriva celor de la opel, asemenea avarii , de regula, nu se dau pe garantie pe principiul: ¨de unde stim noi (opel)ca la primul tau drum cu masina noua nu ti-a sarit in parbriz vreo piatra?¨ Sad
daca n-ai vazut fisura-sau ce era-in parbriz cand ai luat corsa din showroom, dealerul te poate expedia cand vrea el.
de obicei ti se va spune; du-te la casco ca e o avarie ce se despagubeste 100% pe asigurare
in fine, daca ai nervii tari (si muuuuuulta rabdare) razboieste-te cu ei...
bafta!
  • cont-sters-27243

  • Mesaje scrise: 1,320
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2008

  • Mesaj Privat
Parbrizul nu se schimba pe garantie. Nici chiar mama lui Opel nu o sa accepte asa ceva dupa 3 luni de cand ai ridicat masina. Greseala este a ta in totalitate, nu ai verificat minutios masina la ridicare. Daca ai semnat procesul verbal de predare, nu mai poti face nimic. Schimba-l pe banii tai si gata. Nu apela la CASCO, valoarea despagubirii este mica si la anul nu vei mai beneficia de reducere la incheierea politei noi.
Eu am schimbat la Mondeo parbrizul pe CASCO (asirom). Pretul parbrizului cu manopera a fost 1180 lei, din care 400 roni i-am platit eu (fransiza). In anul urmator polita era 2200 lei/an daca nu aveam dauna, avand dauna mi-au cerut 3400 lei.
  • floreaus

  • Mesaje scrise: 33
  • Locatie: Suceava
  • Masina: Corsa 2008 1.3 cdti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Multumesc pentru sfaturi!Nu am casco la masina pentru ca am luat-o cu banii jos si nu i-am mai facut asa ca-mi ramane a 2-a varianta,am mai cautat pe forumuri si am vazut ca au mai fost astfel de probleme cu parbrizul iar cand am semnalat problema au cautat vreo 2 minute o ciobitura cat de mica si nu au gasit,ma rog... ma bucur totusi ca nu voi mai investi timp si nervi pe la domni de la G&P.
Multumesc mult tuturor si drumuri bune sa aveti Smile
  • Catalin.m

  • Mesaje scrise: 29
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2013 A13DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Mai 2010

  • Mesaj Privat
Salut, am un prieten care poseda un opel astra h cumparat nou de la reprezentanta, dupa 2000km si 3 luni i s-a spart diferentialul, bineinteles dealer-ul a refuzat reparatia pe garantie...dupa cateva insistente s-a facut reparatia pe banii dealer-ului, dupa inca 12.000 km si vreo 9 luni aceeasi problema, acelasi raspuns " opel romania refuza reparatia pe garantie" dealer-ul refuza de data aceasta sa repare gratis, doreste banii pe piese, amenintarile cu opc si judecata s-au facut gramada dar fara nici un rezultat. Ciudat este ca dealer-ul refuza sa arate refuzul celor de la opel romania, credeti ca este un defect de "utilizare necorespunzatoare" cum afirma cei de la opel ? are rost sa se razboiasca cu ei sau sa renunte si sa o repare pe banii lui ? multumesc !
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,458
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Cataline, masina e acoperita de garantie, dealer-ul, ca sa excluda o problema din garantie trebuie sa dovedeasca ca acel defect s-a produs din cauza utilizarii necorespunzatoare a automobilului.Sincer, ca sa ti se sparga diferentialul din cauza utilizarii... ar trebuisa il supui la niste socuri care ar destrama mai intai suportii motor, si multe altele... deci sa fim seriosi...
Cauta pe net GM-ul, si contacteaza-i. Daca vrei sa intelegi de ce, cauta userul bertone aici pe forum, si uita-te la mesajele/topicele lui de acum ~4 ani, a trecut printr-o experienta asemanatoare...
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR