Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Service-uri
  • anvas75

  • Mesaje scrise: 123
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Mokka 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Mai 2005

  • Mesaj Privat
Salutare tuturor Opelistilor !

Dupa o incursiune prin modelele Astra, Vectra si Omega m-a apucat damblaua sa imi iau o jucarie ca a doua mașinã ( pe langa Logan ) asa încât am cumpãrat un Vectra A C20NE 4x4 ( de care am si avut in trecut - inca postata in Garaj ) . In principiu am vrut sa aiba AC si 4x4 , de care inca nu beneficiez Rolling Eyes . AC-ul e in curs de restaurare ( lipsa freon si nefunctionare ventilator pe radiatorul de AC ) . Insa cu tractiunea integrala e mai grea problema. Deocamdata imi clipeste martorul de 4x4 in bord si nu cupleazã si spatele ( am probat pe elevator si merge doar fata ) . Axul cardanic invarte rotile spate daca il invart cu mana, deci se pare ca din fata e problema. Daaaa, stiu ca sunt probleme cu modelul asta dar cand ai pitici pe creier tb sa iti faci damblaua.

As avea nevoie de un sfat de la cine ar cunoaște in Constanta ( sau daca nu macar pana in 300 km distanta Confused un service care sa stie ce sa ii faca. Am încercat deja la un service si mi-a zis ca nu reuseste sa acceseze pb de 4x4 pe tester si au si recunoscut ca e prima Vectra de genul asta pe care o vad. Macar sa stiu ce are masina si sa vad ce optiuni am .

La prima spalare ii fac si poze
Skip ads

  • kalu

  • Mesaje scrise: 438
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2004 z13dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Oct 2007

  • Mesaj Privat
felicitari si mult succes in proiectul tau........la ceva de genul sper si eu
  • anvas75

  • Mesaje scrise: 123
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Mokka 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Mai 2005

  • Mesaj Privat
Multam de urare Smile .

Chiar nu cunoaste nimeni un mecanic sau service care sa se priceapa la masina asta ?
  • Sir_John

  • Mesaje scrise: 21
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 Y22DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Sep 2010

  • Mesaj Privat
incearca in bucuresti, la maiandrei. cauta www.serviceopel.ro si da un tel.
Skip ads

  • anvas75

  • Mesaje scrise: 123
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Mokka 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Mai 2005

  • Mesaj Privat
Cu toate ca sistemul 4x4 nu este cuplat la o rulare normala, fara derapaje, am un consum de 15 % in oras , ceea ce mi se pare cam mare....Are influenta cardanul sau o fi o alte problema ...stie cineva ?
  • iulian69

  • Mesaje scrise: 17
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 2003 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mai 2011

  • Mesaj Privat
daca doresti o" investigatie " amanuntita incearca la service Trans Atlansis constanta langa billa catre mangalia (adresa ..mangaliei nr 74)
un service "super " dar pentru rezultat trebuie sa lasi testament nepotilor! astia se misca repede si daca nu esti acolo in momentul finalizarii investigatiei o iau de la cap.
la mine au avut nevoie de 10 zile ca sa-si dea seama ca e bara spate la un opel vectra c . trebuie sa recunosc in mare parte este vina mea am schimbat sigla masinii , am pus una de ford (doar ei sunt reprezentanta ford )
poate reusesc sa-mi ridic masina din service pana la craciun si mai ales sa mai si functioneze.
multa bafta in rezolvarea problemei si sper sa gasesti un mecanic bun!
succes!


P.S. doamne fereste s-o iei drept recomandare !
  • omega lotus

  • Mesaje scrise: 25
  • Locatie: Maramures
  • Masina: Omega 1991 C36GET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Oct 2011

  • Mesaj Privat
anvas75 a scris:Cu toate ca sistemul 4x4 nu este cuplat la o rulare normala, fara derapaje, am un consum de 15 % in oras , ceea ce mi se pare cam mare....Are influenta cardanul sau o fi o alte problema ...stie cineva ?


Salut! Nu sti o cutie de transfer de vectra A 4x4?
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Service-uri

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR