Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H
  • kt610

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 1997 Z17TD
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Aug 2011

  • Mesaj Privat
am o problema la opel astra h,se aprinde in bord martorul cheie,merg cu ea 18-20km si se stinge(iar atunci cand sta aprins nu se infinge deloc,iar dupa ce se stige martorul cheie merge normal ca inaite)ce pot sa fac in cazul asta
  • cangri

  • Mesaje scrise: 5,414
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2010

  • Mesaj Privat
EGR.
Baga carburant de top de la OMV sau de la MOL
Du-te pe o strada mai pustie si schimba in limitare de cateva ori.Sau du-te pe autostrada.
Apoi nu mai alimenta de unde alimentezi acuma.
  • pefo

  • Mesaje scrise: 249
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2006 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Oct 2008

  • Mesaj Privat
pareri peste pareri

te sfatuiesc sa alimentezi numai de la rompetrol..acu vreo 2 ani cind am inceput sa alimentez numai de acolo, erau asa siguri de calitate incit au bagat un program - Q Protect - prin care daca ti se certifica de la un service ca ti-au cazut injectoarele sau pompa de injectie din cauza carburantului, rompetrol platea reparatia (conditia era ca sa alimentezi exclusiv de la ei - aveau nush ce marker in carburant)...chiar daca mirosea a gherila marketing totusi ceva adevar era aici...stiu de la oameni care consuma tone de motorina lunar ca este cea mai buna din tara..chiar au facut comparatie intre injectoare care au lucrat cu motorina lukoil si injectoare care au papat rompetrol..nu exista comparatie
nu sunt fan rompetrol, patriciu sau kazahstan insa nu sunt numai eu de parerea asta..colac peste pupaza banuiesc ca e cea ma i scumpa..iiar cind e vorba de scumpit..rompetrol scumpesc primii si ieftinesc ultimii..romanica all the time

Succesuri fara esece!
  • suspended-9452

  • Mesaje scrise: 2,491
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2016 B14XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Sep 2007

  • Mesaj Privat
kt610 a scris:am o problema la opel astra h,se aprinde in bord martorul cheie,merg cu ea 18-20km si se stinge(iar atunci cand sta aprins nu se infinge deloc,iar dupa ce se stige martorul cheie merge normal ca inaite)ce pot sa fac in cazul asta

fa o testare si vezi ce coduri ai.
apoi discutam .
  • guliver

  • Mesaje scrise: 554
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2018 B20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Dec 2006

  • Mesaj Privat
Eu te-as sfatui sa nu iei in seama raspunsurile de mai sus....cu motorina.....asa mi-a zis si mie un nene cand am avut aceeasi problema......EGR, evacuare, motorina proasta......mi-a zis sa bag motorina buna si sa ii dau forja....am facut testul si era elecrovalva turbo.....iar daca ii dadeam forja riscam sa termin turbina......deci da o fuga la tester si vezi codul de eroare...daca iti iese eroarea P0234 atunci e vb de elctrovalva pe care trebuie s-a inlocuiesti....
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR