Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Diesel
  • AMarin635

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jan 2021

  • Mesaj Privat
Salut, am achizionat un Astra H de aproximativ 1 an de zile, la 2-3 luni dupa ce o scot din spalatorie si sa o dau afara apas acceleratia si nimic, in bord imi aparuse cheia + masina si a inceput sa se tureze singura pana la 25km si atat ! Am lasat o la un mecanic in oras , s-a uitat el pe acolo , mi a mers masina 1 saptamana apoi iar, chestia asta se intampla si din mers, ii dai cheie apoi merge, uneori se apare eroare in bord din mers, nu se subtureaza sa ajunga la 25km cum face de obicei dar nu mai ma lasa sa urc la 3000 + rotaii apoi dispare singura si totul e ok , am dus o la un service recent la care mi-a dat 2 erori, p0100 si p0500 la care cei de acolo mi-au spus ca ambele erori duc la debitmetru' , au facut comanda de un BOSCH si citez " poti pleca si la munte cu ea ca nu ti mai apare eroare si nu se mai subtureaza" ...la 1 saptamana dupa faza asta aceeasi treaba din mers , l-am sunat si imi spune ca trebuie intrat cu un scanner in mapa sa stearga nu stiu ce dar n u mai vreau sa ma duc la el ca ma face la bani, nu ma deranjeaza sa bag bani in ea , dar sa stiu exact ce are, stiu ca mai multi a-ti intampinat problema asta dar nu multi a-ti si spus rezolvarea ( poate nu e aceeasi cauza ) , alte probleme la ea mai am la indicatorul de combustibil , jumatate de rezervor imi arata la ceas iar pe display mai am de parcurs 90 km + ca dupa 120km in treapta 5 urca foarte foarte greu cu ea talpa , asta chiar si in treapta 1 , e foarte puturoasa la plecat , sper sa ma puteti ajuta voi ! Multumesc, seara buna .


MODEL: Opel Astra H 2008
MOTOR: 1.7 CTDI 100 CP

CODURI EROARE: p0100 / p0500

LOCATIE: Calarasi
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Diesel

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR