Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Service-uri
  • CPcip

  • Mesaje scrise: 24
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2010 Z17DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Sep 2009

  • Mesaj Privat
Buna ziua

De cand m-am maritat cu masina asta am avut numai proobleme.

Cand am facut distributia la Ecotech din Galati , mecanicul lui peste a reuzit sa imi sparga un senzor de la baie de ulei si uite asa masina a zabovit 2 zile la ei ca sa mi-l inlocuiasca ( pe cheltuiala lor) Dar dupa aceasta operatiune la motor se aude un zarnait -harait metalic.

Apoi mia cazut puntea de diode - bun am schimbat-o la serviceul Autofit la iesire din galati spre Tecuci . Ca la 10 luni sa mi se impuste si stabilizatorul de tensiune . De ce - pt ca cei de la Autofit nu au strans bine masa si a facut scurt .Astfel am reusit sa vin la stanga noapte si bineinteles ca totul sa fie perfect sa rupt si sufa de tractare si mi-a crapat spoilarul si proiectorul .

Bun povestea continua ...
Sa infundat filtru de particule si acum ce sa fac imi incerc norocul la gold&platin , bun mi l-au curatat si pa si la revedere .
Dar acum cand turez masina la peste 3000rpm se aude un trancanit si harait metalic (parca se bat unii sub capota)

Sincer m-am saturat de toti habauci astia de mecanici pe care i-am intalnit si va rog sa ma ajutati sa identific o fiinta umana de mecanic care sa faca o treaba buna cap coada , in orasul galati sau braila (fara garaje de bloc , reparatii la bordura ....

Multumesc anticipat
Skip ads

  • Ni3k

  • Mesaje scrise: 297
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2002 z16se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Dec 2010

  • Mesaj Privat
buna dimineata hmm, la gold and platinum e cam scump si eu sunt cam nemultumit de treaba care o fac ei acolo..plus ca nu te poti uita la masina ce fac ei ca nai voie sa intrii si iti recomand ori frontal de la biserica de la sectia 2 prima la stanga si scrie frontal...sau daca nu este un service in micro 17 dupa piata este o biserica in spatele bisericii acolo merg chiar acum sa-mi puna distributia o zi buna:)
  • Ni3k

  • Mesaje scrise: 297
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2002 z16se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Dec 2010

  • Mesaj Privat
am fost am rezolvat treaba cu distributia si recomand acel service! sunt niste baieti tare de treaba mi-au facu treaba buna si te poti si uita ce fac ei acolo Smile motorul trage mai bn cu distributia noua o zi buna.
  • Ni3k

  • Mesaje scrise: 297
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2002 z16se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Dec 2010

  • Mesaj Privat
CPcip a scris:Buna ziua

De cand m-am maritat cu masina asta am avut numai proobleme.

Cand am facut distributia la Ecotech din Galati , mecanicul lui peste a reuzit sa imi sparga un senzor de la baie de ulei si uite asa masina a zabovit 2 zile la ei ca sa mi-l inlocuiasca ( pe cheltuiala lor) Dar dupa aceasta operatiune la motor se aude un zarnait -harait metalic.

Apoi mia cazut puntea de diode - bun am schimbat-o la serviceul Autofit la iesire din galati spre Tecuci . Ca la 10 luni sa mi se impuste si stabilizatorul de tensiune . De ce - pt ca cei de la Autofit nu au strans bine masa si a facut scurt .Astfel am reusit sa vin la stanga noapte si bineinteles ca totul sa fie perfect sa rupt si sufa de tractare si mi-a crapat spoilarul si proiectorul .

Bun povestea continua ...
Sa infundat filtru de particule si acum ce sa fac imi incerc norocul la gold&platin , bun mi l-au curatat si pa si la revedere .
Dar acum cand turez masina la peste 3000rpm se aude un trancanit si harait metalic (parca se bat unii sub capota)

Sincer m-am saturat de toti habauci astia de mecanici pe care i-am intalnit si va rog sa ma ajutati sa identific o fiinta umana de mecanic care sa faca o treaba buna cap coada , in orasul galati sau braila (fara garaje de bloc , reparatii la bordura ....

Multumesc anticipat
pana la urma ai rezolvat ceva sau inca mai cauti un service asteptam raspuns Razz o seara placuta Confused
Skip ads

  • CPcip

  • Mesaje scrise: 24
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2010 Z17DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Sep 2009

  • Mesaj Privat
pai ce sa zic caut in continuare un service pe care sa mil recomande mai multe persoane.
Dupa cum am spus mie si frica sa ma duc la plesneala ca astia repara ceva si imi strica altceva la masina
Deci sunt interesat de la utilizatori de opel digalati sau braila unde isi repara masina fara sa existe riscul sa te mai intorci inapoi ca sa ii mai dai ceva bani.
Nui vreau sa ma raman nopate pe camp ca un nesimtit de mecanic mi doreste sa faca o treaba buna pana la capat
  • S3rG3nt

  • Mesaje scrise: 509
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2002 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2008

  • Mesaj Privat
Ni3k a scris:
CPcip a scris:Buna ziua

De cand m-am maritat cu masina asta am avut numai proobleme.

Cand am facut distributia la Ecotech din Galati , mecanicul lui peste a reuzit sa imi sparga un senzor de la baie de ulei si uite asa masina a zabovit 2 zile la ei ca sa mi-l inlocuiasca ( pe cheltuiala lor) Dar dupa aceasta operatiune la motor se aude un zarnait -harait metalic.

Apoi mia cazut puntea de diode - bun am schimbat-o la serviceul Autofit la iesire din galati spre Tecuci . Ca la 10 luni sa mi se impuste si stabilizatorul de tensiune . De ce - pt ca cei de la Autofit nu au strans bine masa si a facut scurt .Astfel am reusit sa vin la stanga noapte si bineinteles ca totul sa fie perfect sa rupt si sufa de tractare si mi-a crapat spoilarul si proiectorul .

Bun povestea continua ...
Sa infundat filtru de particule si acum ce sa fac imi incerc norocul la gold&platin , bun mi l-au curatat si pa si la revedere .
Dar acum cand turez masina la peste 3000rpm se aude un trancanit si harait metalic (parca se bat unii sub capota)

Sincer m-am saturat de toti habauci astia de mecanici pe care i-am intalnit si va rog sa ma ajutati sa identific o fiinta umana de mecanic care sa faca o treaba buna cap coada , in orasul galati sau braila (fara garaje de bloc , reparatii la bordura ....

Multumesc anticipat
pana la urma ai rezolvat ceva sau inca mai cauti un service asteptam raspuns Razz o seara placuta Confused

In materie de Opel mi se par cei mai idioti cei de la Ecotech....numai prostii mi-au zis cand ma duceam pe la ei in 2008..de atunci..am mecanicul meu....si am renuntat la firmele astea mancatoare de bani pe gratis...
  • S3rG3nt

  • Mesaje scrise: 509
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2002 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2008

  • Mesaj Privat
si fiindca veni vorba de mecanici...e un tip..are service-ul pe centura...imediat dupa Gold and Platin,cobori la vale pe sub niste conducte...
Ionel il cheama...si mai are cativa baieti..are si magazin de piese auto..BogCar...eu din 2008 numai la el am fost..si e un tip foarte ok,stie ce face,si pe ce pune mana iese brici...
  • adytza05

  • Mesaje scrise: 198
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2003 Y22DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Jul 2011

  • Mesaj Privat
Va salut. Un service cu mecanici profesionisti in Galati mai e tot pe centura, inainte de Gold and Platin, vis a vis de PECO BULROM.Se numeste BONJOUR Service.Nu am vrut sa fac reclama, doar ca orientare ptr. ca este si mic si daca se trece in graba nu iti dai seama ca e service. Eu am un Vectra C si am avut cateva probleme cu bucse,brate.Am fost de mai multe ori si am fost foarte multumit.Cei de acolo( 3 la nr.) au lucrat la reprezentanta Citroen pana sa se desfiinteze si ulterior si-au deschis service.E multimarca acum si se ocupa doar de partea mecanica si electrica.Sunt profesionisti.Eu unul pot spune ca sunt putin pretentios(stau langa mecanic sa vad cum lucreaza, spre ex) dar am fost foarte multumit.Puteti incerca.
  • deleted-69856

  • Mesaje scrise: 170
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Dec 2011

  • Mesaj Privat
S3rG3nt a scris:si fiindca veni vorba de mecanici...e un tip..are service-ul pe centura...imediat dupa Gold and Platin,cobori la vale pe sub niste conducte...
Ionel il cheama...si mai are cativa baieti..are si magazin de piese auto..BogCar...eu din 2008 numai la el am fost..si e un tip foarte ok,stie ce face,si pe ce pune mana iese brici...

Fãrã sã-i fac ºi eu reclamã acestui service, sau lui Ionel T., se meritã cu prisosinþã ! Eu unul îmi fac programare, ce piese vreau sã schimb, mecanici serioºi, ce mai ...


Ultima modificare facuta de deleted-69856 la Mar 20 Dec, 2011 7:54 pm
  • bgdanu06

  • Mesaje scrise: 16
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2009

  • Mesaj Privat
salut.si eu sunt proaspat posesor de vectra c , si cum am cumparat-o am schimbat si distributia.iti pot recomanda cu toata increderea FRONTAL undeva in spate la apaterm , langa sectia 2 de politie.mai toti baietii de acolo isi fac treaba foarte bine.si cu vechiul opel tot la ei am mers timp de 3 ani , si am fost foarte multumit .....
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Service-uri

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR