Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B
  • dadelosu

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Aug 2011

  • Mesaj Privat
salut
Am vectra b din 2001 1,6 benzina.Mi s-a furat capacul de forma trapezoidala -din plastic-de la oglinda dreapta fata.
Dupa lupte "seculare" care au durat vreo citeva luni am reusit sa gasesc aceasta piesa(la toate magazinele de piese auto mi se spunea ca aduc doar toata oglinda care costa la vreo 50 euro) la un pret rezonabil-35 lei.
De trei zile ma chinui sa montez aceasta piesa si nu reusesc;ba mai mult am reusit performanta sa desfac si oglinda,ca in final sa le pun pe amindoua dar nu prea stau bine.Mi-e frica sa nu cada la vreo groapa mai sanatoasa.Nu m-am dus inca la nici un mester pentru ca am avut impresia ca pot monta eu singur acel capac
Poate imi explica cineva cam cum se monteaza acel capac.
Mersi mult.
  • ksper

  • Mesaje scrise: 1,723
  • Locatie: Arges
  • Masina: Vectra 1997 x20xev
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Aug 2008

  • Mesaj Privat
Daca este vorba de corpul ''A'' atunci se introduc cele doua cleme de pe spatele corpului in axul de reglaj pana la capat conform pozitiei ''1'' si se apasa pe corp astfel incat cele doua clipsiri sa intre in gaurile de fixare, conform sagetilor ''2''.
Daca este vorba de corpul ''B'' atunci clemele de ghidare din pozitia ''1'' se introduc in fantele aferente, dupa care se apasa pe corp astfel incat clipsurile din pozitia ''2'' fac clic. Nu este greu.


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR