Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H
  • sorindf2000

  • Mesaje scrise: 1,062
  • Locatie: Brasov
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Feb 2011

  • Mesaj Privat
livcro a scris:Da domnu” ...copiate de pe net...de aici
https://www.clubopel.com/vie...asc&start=140

Cu zoom-ul, te-as putea ajuta...dar mai bine nu... Very Happy Nu știu in ce țarã ai rezidența...dar mã intrigi deja.


...rezidenta o am acasa...la mine...la tara...si la noi nu s-a auzit de zoom...din aia te-am rugat sa-mi explici, dar daca te intrig, mai bine nu...sa nu ramai intrigat...
Si te-am mai rugat ceva, sa pui si tu ceva poze din care sa putem sa ne formam o parere corecta, nu sa ma trimiti, de fapt nu numai pe mine, sa citim topicul tau de zece pagini si sa scormonim pe acolo prin el... ca sa aflam, ce? In fine, ti-a fost mai comod sa spui ca "antepostatorii"tai s-au apucat de bancuri sau sa faci glume ieftine...foarte frumos si elegant....ce pot sa mai zic?
Skip ads

  • ador13

  • Mesaje scrise: 294
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2007 Z16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jun 2009

  • Mesaj Privat
livcro a scris:
livcro a scris:Ia baga un zoom de 400 % la postul cu pozele...sau nu Smile

Dacã tãceai și citeai, filozof ramâneai Very Happy
Daca antepostatorii mei s-au apucat de bancuri....
Ce sã vezi pe drum în situația mea?

Mda....cedez eu primul....nu are rost sa continui....
  • andrei_gff

  • Mesaje scrise: 81
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Mai 2012

  • Mesaj Privat



in prima poza era seara pe bucuresti - pitesti pe gps arata 208 pe ceas imi arata 218-220 si in bc cum se vede si in poza si in a 2 poza tot bucuresti - pitesti pe gps 225 si pe ceas 235 pe bc nu mai retin dar oricum apropiat de 225 poate 223. motor 1.9 120 cp fara filtru particule , soft si filtru sport k&n motorina bag de la omv , rompetrol sau mol aia mai scumpa altceva mai nimic. am vzt ca pe bc reda o valoare a vitezei destul de reala 2 maxim 3 km diferenta de gps . pozele depind mult si de pozitia in care tii telefonul sau aparatul daca il tii de sus ai o viteza mai mare daca il tii de jos ai o viteza normala sa zic asa exceptand cei 10 km in plus care la majoritatea masinilor ii aveti dupa 100km/h in sus . astept comentari negative si pozitive daca sunt . mda si inca ceva nu eram in vale , chiar e o vale in apropiere de pitesti si o sa vreau sa vad daca ia tot bordul da e cam nasol ca e mai mereu politie pe acolo
  • george_eu25

  • Mesaje scrise: 692
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2012 A1.7 DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Nu-i problema ca la viteza aia o sa faca ca astia..... Smile Smile
http://www.youtube.com/watch?v=mmPOFDO0lOU
Skip ads

  • andrei_gff

  • Mesaje scrise: 81
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Mai 2012

  • Mesaj Privat
foarte tare Smile)))
  • alexhaiducu

  • Mesaje scrise: 780
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 Z17DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Dec 2009

  • Mesaj Privat
280 km / h ! si nu era la blana! cred ca mergea pana la 304!km/h dar nu am vrut sa ii dau sa nu se oftice unii care alergau dupa mine cu ferrari si lamborghini!
si am vazut ca a consumat si putin,cam 3,2 l/km!
nu va ofticati ,am continuat bancul de mai sus!
  • stx

  • Mesaje scrise: 258
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Apr 2010

  • Mesaj Privat
alexhaiducu dc. nu iti faci cont pe un forum de stand-up comedy daca tot iti plac bancurile. Omu chiar a venit cu dovezi pentru utilizatorii astia care nu cred ca pot atinge acesta viteza .
andrei_gff ai soft de 150 cp ?
  • andrei_gff

  • Mesaje scrise: 81
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Mai 2012

  • Mesaj Privat
am soft pe ea dar nu stiu daca e ala de 150 cp . cand ma mai duc spre pitesti o sa filmez si o sa pun un video aici sa vada si alexhaiducu , oricum asta dupa ce schimb distributia . nu inteleg ce dovezi ar mai vrea am si zis ca mai mult de atat nu a mers nu ca mai puteam sai dau si nu ia-m mai dat.
Skip ads

  • aidrian25

  • Mesaje scrise: 121
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 z17dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2011

  • Mesaj Privat
Z17DTL 80cai din 2004 am mers170km/h pe vitezometru cu 5persoane
  • flr

  • Mesaje scrise: 61
  • Locatie: Gorj
  • Masina: Astra 2004
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Nov 2012

  • Mesaj Privat
astra h hach 2004 motor 1.4 90 cp 186 km pe gps si pe pe ceas 190
  • CharlataN

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 Z17DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Aug 2011

  • Mesaj Privat
165 km/h in treapta a 4-a, nu mi-a permis drumul sa mai urc. Am 1.7 cdti 110cp 6+1 trepte
  • fares

  • Mesaje scrise: 67
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Feb 2013

  • Mesaj Privat
Astra H Estate, motor Z17DTH, 130 hp cu 320Nm, 206km/h pe meniul ascuns al masinii, pe A2 Bucuresti-Constanta. Am cam fortat-o. Nu stiu daca intra mai mult, desi nu cred. Mi-a fost frica de mai mult ca am cutie in 5 viteze...
Skip ads

  • seftaka

  • Mesaje scrise: 1,184
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2006 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Oct 2011

  • Mesaj Privat
Mie mi-e frica de aceste viteze! Consider ca nu e o masina construita pentru asa ceva, e limitata, mie peste 150km.h deja nu-mi mai inspira siguranta, mi se pare cam kamikaze! Nu ai niciun feedback de la directie, antifonarea e slaba! Un a4 din acelasi an cu opelul si cu 100 000km in plus, se simte mult mai bine la viteze mari!
  • fares

  • Mesaje scrise: 67
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Feb 2013

  • Mesaj Privat
Sa stii ca pana pe la 180-190km/h s-a comportat foarte bine, nu o simteam atat de rigida. Este adevarat si ce spui tu, insa am vrut sa vad pana pe la cat poate duce masina. Foarte dese nu sunt aceste momente, asa ca nu risc foarte des. Sunt constient ca riscurile la asemenea viteze sunt extrem de mari.
  • seftaka

  • Mesaje scrise: 1,184
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2006 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Oct 2011

  • Mesaj Privat
Adevarat! Am mers si eu cu 200 si un pic maxim pe A2, nu era vant deloc, pana am intrat intr-o zona cu ceata deasa, pe neasteptate, tot atunci am testat si franarea de la 200-90 km.h, tinand foarte bine de volan! S-a comporat foarte bine pentru o masina din segmentul ei
  • SergiuP

  • Mesaje scrise: 116
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 A-H BN11
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Salut
1,9 CDTI,120 hp aproape 190 km/h autostrada Bulgaria,treapta 6 mi-a fost frica mai mult .
  • timica

  • Mesaje scrise: 81
  • Locatie: Italia
  • Masina: Astra OPC 2005 z19dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jun 2013

  • Mesaj Privat
salutari. Cu un opel astra H 1.9 cdti 150 cai cu butonul sport si esp dezactivat pe autostrada in jurul Romei (racord) pe vitezometru cam 215km/h si pe gps imi arata 212km/h in treapta 6 dar nu imi mai aduc aminte exact cate turatii aveam. Am facut treaba asta imediat dupa ce am schimbat galeria de admisie, distributie, ceva pe la turbina si curatarea DPF-ului.
  • CountPorcula

  • Mesaje scrise: 182
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2009
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Mai 2013

  • Mesaj Privat
Opel Astra H Break 1.7 EcoMax, 110 CP, viteza maxima 181 km/h indicati in bord (GPS-ul imi arata cu cam 7 km/h mai putin). Masina mea e limitata electronic la 187 (cel putin asa scrie prin manualul ei) dar eu nu am reusit nici impuscat (pe loc drept fara sa imi iau avant din panta) sa trec de 181. Acul ramane blocat la 3000 rpm in a 6-a si acolo sta (as intreba cum sa scot limitarea dar intr-adevar masina nu mi se pare sigura la mai mult si eu ma cunosc,... ii dau tot timpul cat are pedala pe autostrada).
  • opel_s

  • Mesaje scrise: 69
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2007 z16xer
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Aug 2013

  • Mesaj Privat
uite ca merg si benzinarele, 1.6/16V, cu peste 200 km/h...Smile...vreo 210 km/h sa fiu mai precis...



PS...e caravan..daca are vreo importanta...si tot asa, fara importanta, ca am vazut ca unii spun ca li s-a parut masina nesigura dupa o anumita viteza, mie nu mi s-a parut ca as fii in nesiguranta, chiar am mers o buna bucata cu viteza asta si chiar un pic mai mult ca vroiam sa vad daca-l fac pe unul cu un Hyundai IX35 care mergea cel mai tare de pe autostrada...binenteles ca n-am avut nici o sansa...dupa vreo 15 km, mi-am revenit si am trecut in banca mea cu 140... Smile
  • alex.panciu

  • Mesaje scrise: 197
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2007 Z30DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2011

  • Mesaj Privat
ce putere are motorul tau 1.6 16 valve....105 sau 115?
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR