Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra C/Signum
  • OT87GGZ

  • Mesaje scrise: 61
  • Locatie: Olt
  • Masina: Vectra 2004
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Dec 2010

  • Mesaj Privat
Salutare tuturor posesorilor de vectra c
Sunt posesor de vectra c y20dth, an 2004, 101 cp si am o problema: cand plec cu masina si motorul este rece nu am nicio problema...dupa ce se incalzeste motorul imi tremura volanul cam pana la 2000 si ceva de ture, dupa ce trec de 2000-2500 de ture nu mai tremura....care ar fii explicatia? Va multumesc!
Skip ads

  • dr_seby2000

  • Mesaje scrise: 147
  • Locatie: Bihor
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jun 2009

  • Mesaj Privat
ciudat fenomen,servo directia la vectra e electrica,nu iti este rupt vre-un tampon motor ? schimbatorul de viteze nu-ti tremura ?

in mers iti tremura volanul ?
da mai multe detalii sa te puteam ajuta.
  • OT87GGZ

  • Mesaje scrise: 61
  • Locatie: Olt
  • Masina: Vectra 2004
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Dec 2010

  • Mesaj Privat
nu este niciun tampon rupt, schimbatorul nu tremura, in mers tremura pana la 2000 si ceva de ture , dupa ce trece de 2000 si ceva numai tremura.....mentionez ca tremura cand se incalzeste motorul...cand este rece nu face nimic merge ok
  • mirel_ch

  • Mesaje scrise: 176
  • Locatie: Olt
  • Masina: Vectra 2004 y22dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jun 2011

  • Mesaj Privat
e volanta. la mine se manifesta intre 1500-2500. tremura toata masina nu numai volanul. la mine facea si la rece si la cald. incearca sa cureti egr-ul. la tine vad ca e altfel, numai la cald se manifesta fenomenul.... atunci cand tremura volanul, mai are putere masina? poate fi si de la un injector
Skip ads

  • OT87GGZ

  • Mesaje scrise: 61
  • Locatie: Olt
  • Masina: Vectra 2004
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Dec 2010

  • Mesaj Privat
egr l-am schimbat, nu prea are putere cand tremura....Sad dupa 2500 de ture trage dar asta numai cand se incalzeste cand este rece merge ok
  • mirel_ch

  • Mesaje scrise: 176
  • Locatie: Olt
  • Masina: Vectra 2004 y22dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jun 2011

  • Mesaj Privat
incearca sa ii faci un test, o diagnoza. nu incerca sa te apuci sa schimbi la initiativa unor mecanici. bafta
  • OT87GGZ

  • Mesaje scrise: 61
  • Locatie: Olt
  • Masina: Vectra 2004
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Dec 2010

  • Mesaj Privat
oke ...ms pt sfat...asa ziceam si eu pana nu vad ce are nu ma apuc sa fac ce zice unu si altu''
  • alex_paval

  • Mesaje scrise: 620
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Signum 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Aug 2009

  • Mesaj Privat
Aceeasi problema am si eu cu 2.2 dti (y22dtr). Ati reusit sa-i dati de capat sa vedeti de unde provine problema ? La mine se manifesta doar de la treapta 3 in sus, tot cam asa cand e cald motorul si numai in sarcina... Ma bate gandul ca e vreun injector problema pt ca nu face tot timpul problema asta.
  • alex_paval

  • Mesaje scrise: 620
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Signum 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Aug 2009

  • Mesaj Privat
Fratilor, se gaseste de cumparat kit pt injectoare de y22dtr ? Daca da, la ce pret m-ar ajunge ? Ma gandesc sa le dau jos si sa le schimb piesele din ele ca ma enerveaza rau trepidatia asta a motorului...
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra C/Signum

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR