Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • biela-manivela

  • Mesaje scrise: 2,912
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Tuning Skoda Octavia: Faruri cu devil eyes pentru Skoda Octavia 1

Pentru toti cei care ar fi interesati de un eventual upgrade al masinii lor in ceea ce priveste iluminarea exterioara, va prezint ultimul produs pentru Skoda Octavia 1 - farurile cu devil eyes (sau pozitie pe bareta de LED).
Aparute in doua finisari (cu interior negru sau cu interior crom), farurile se disting printr-un design novator, schimband total look-ul masinii. Schimbarea majora la aceste faruri este inlocuirea banalului bec de pozitie, cu iluminare pe baza de led SMD. Rezultatul final este o iluminare mult superioara in conditiile unui consum redus.
Din cate se pare, in viitorul foarte apropiat, toate masinile noi vor fi dotare cu DRL (day running lights) pentru cresterea vizibilitatii in trafic.
Revenind la faruri, tin sa precizez ca solutia data de fabricant prin despartirea fazelor de drum aduce mari beneficii, iluminarea rezultata fiind superioara farurilor de origine. Faza scurta (bec H1) este pozitionata pe exteriorul farului si este dotata cu lupa (ceea ce de altfel permite si montarea unui kit xenon), iar faza mare (bec H1) este situata pe interior pozitia de sus, pe oglinda.
De asemenea introducerea proiectoarelor de ceata (bec H7) in farurile cu devil eyes in pozitia interioara (partea de jos) pe oglinda, este foarte benefica deoarece foarte multe din modelele Octavia 1 vandute in Romania nu au aceasta facilitate. Conceptia mono-modulara cu blocul de semnalizare integrat in far aduce un plus de imagine si un look mult mai deosebit modelului Octavia.
Per ansamblu, calitatea fabricatiei si iluminarea superioara, recomanda acest produs ca unul viabil si de interes.

Cred ca asta e viitorul cocalarilor. Chiar vazusem la mine in comuna o Solenza si o Vectra B cu asa ceva si nu stiam cum se cheama. De fapt nu sunt sigur daca erau o Solenza si o Vectra B pentru ca aveau look-ul total schimbat.
Cocalari din toate judetele uniti-va! Si aruncati-va in Dunare! Exclamation
Skip ads

  • biela-manivela

  • Mesaje scrise: 2,912
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Io-te si poze cu tiganeala... pardon... tuningu'!







[img]http://i154.photobucket.com/albums/s246/nickfowke/DevilEyes.jpg?t=1263496942[/img]
  • gabiopel

  • Mesaje scrise: 5,796
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2002 Y20 DTH-2.0 DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Sep 2007

  • Mesaj Privat
biela-manivela a scris:
Cocalari din toate judetele uniti-va! Si aruncati-va in Dunare! Exclamation


Pai de ce biela in Dunare ,sa se infecteze Dunarea ,si noi unde mai pescuim Oare?
  • tase

  • Mesaje scrise: 1,985
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Vectra 2006 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Sep 2009

  • Mesaj Privat
alooo nenea ,,MISKATORU ,, din motor lasa tzyganii sa se afirme si ei ca asa se simte si ei impliniti Evil or Very Mad Evil or Very Mad este si ei fericiti ca ii ve Evil or Very Mad e oamenii pe cararile patrie noastre ROMANIA
Skip ads

  • biela-manivela

  • Mesaje scrise: 2,912
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2007

  • Mesaj Privat
gabiopel a scris:Pai de ce biela in Dunare ,sa se infecteze Dunarea ,si noi unde mai pescuim Oare?

Taci, bre, ca Dunarea se varsa in mare! Cool
  • Daci

  • Mesaje scrise: 1,390
  • Locatie: Arad
  • Masina: Insignia 2011 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Am vazut si pe la Arad. Le aveau puse ba in far, ba pe spoileru' din fata, fiecare dupa "gust". Eu nu le agreez, de altfel va aduceti aminte de ledurile albastre, de suporti de numere luminati pe contur? Toate sunt trecatoare...
  • biela-manivela

  • Mesaje scrise: 2,912
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Daci a scris:Toate sunt trecatoare...

...mai putin prostia.
  • Slick

  • Mesaje scrise: 1,319
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2004 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Apr 2004

  • Mesaj Privat
Citat din site-ul lui biela :
... adica exact cat un set de faruri sport ...

Or fi facute dintr-un plastic special ranforsat cu diamante din Africa si cristale Swarovski ce permit alunecarea aerului cu frecare 0.
Numai aceasta modificare o aduce vreo 6 cai..
Skip ads

  • Stefan_BC

  • Mesaje scrise: 2,658
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Zafira 2008 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Oct 2009

  • Mesaj Privat
exista oare vreun medicament pt tratarea sau macar estomparea prostiei?tind sa cred daca cineva ar inventa asa ceva cred ca ar deveni in mai putin de o luna miliardar
scuze de off topic


Ultima modificare facuta de Stefan_BC la Joi 14 Jan, 2010 11:35 pm
  • Iscander_88

  • Mesaje scrise: 426
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 1999 Y16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Sep 2007

  • Mesaj Privat
mda..tipic. Sincer, nu am nimic cu ele daca sunt puse cum trebuie. Arata nasol puse pe bara, pe sub bara, prin grila, sau pri alte locuri aiurea..dar daca sunt puse cu stil, sau daca sunt puse in far, cu un model anume, sunt chiar misto. Cam la fel este si la audi, la santa fe, si la alte modele, din fabrica, doar ca nu sunt leduri, dar au tot o pozitie liniara. Sincer, arata mai bine decat o luminita oarecare in far. Si in mod cert, dupa cum am vazut, sunt si pareri contra. Fiecare cu ale lui...
  • CapellaCt

  • Mesaje scrise: 1,624
  • Locatie: Deutschland
  • Masina: Vectra 2004 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Nov 2007

  • Mesaj Privat
stefan_ciocoiu a scris:exista oare vreun medicament pt tratarea sau macar estomparea prostiei?

Sigur ca se poate cu : sabie,secure,ghilotina,streang,pistoale,etc Razz
@Iscander_88 sa fii sigur ca nu le pierzi pe drum,le proptesti cu lemne,le legi cu sarma.
Acum sa nu comparam chinezariile montate in spatele blocului,cu pozele de mai jos.

  • Tzepozzz

  • Mesaje scrise: 795
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2001 Y 17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Sep 2007

  • Mesaj Privat
nu inteleg care e problema...
Skip ads

  • Iscander_88

  • Mesaje scrise: 426
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 1999 Y16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Pai nu da la fel de bine ca originalul, dar da mai bine decat o pozitie normala. Eu asta vreau sa spun, si voi imi aruncati in fata de cocalari si altele. Cele de mai sus (devil eyes) arata chiar ok. Am vazut si de cocalri, dar alea erau puse prin bara sau pe capota, aiurea. Alea erau de condamnat, dar ce poze s-au postat aici, mie imi plac.
  • CapellaCt

  • Mesaje scrise: 1,624
  • Locatie: Deutschland
  • Masina: Vectra 2004 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Nov 2007

  • Mesaj Privat
@Tzepozzz problema nu este,doar ne dam cu parerea.Tu nu ai postat nici problema si nici parere Wink
  • D_M_G

  • Mesaje scrise: 2,274
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2009

  • Mesaj Privat
Au mai aparut si alte "dichisuri" ....sa vada gazele pe unde ies.... Smile

  • Tzepozzz

  • Mesaje scrise: 795
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2001 Y 17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Sep 2007

  • Mesaj Privat
mie imi plac Rolling Eyes
nu inteleg de ce s-au inflamat asa tare cei care au postat in topic...in special domnul maestru in tuning
  • Iscander_88

  • Mesaje scrise: 426
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 1999 Y16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Sep 2007

  • Mesaj Privat
ornamentul de evacuare cu leduri este pentru varul meu care inca merge pe trotineta. Daca lui ii place, poate sa isi puna. Mie nu
  • Stefan_BC

  • Mesaje scrise: 2,658
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Zafira 2008 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Oct 2009

  • Mesaj Privat
D_M_G a scris:Au mai aparut si alte "dichisuri" ....sa vada gazele pe unde ies.... Smile

am vazut ceva de genu pe un cielo
  • Iscander_88

  • Mesaje scrise: 426
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 1999 Y16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Sep 2007

  • Mesaj Privat
eu am vazut asa ceva pa o nubira, dar toat ledurile erau albastre, iar vazut din lateral, de la o oarecare distanta, parea sa fie ..flacari Very Happy Mi-a luat privirea pana a luat curba si am vazut-o din spate, si am vazut si flacara electrica Smile
  • biela-manivela

  • Mesaje scrise: 2,912
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Din ce am citit pe wilkipedia devil eyes reprezinta stage 2 la leduri, dupa ce stage 1 au fost ledurile la stropitoarele de parbriz si la ventile.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR