Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Zafira
  3. Zafira A
  • CARBUNE RAZVAN

  • Mesaje scrise: 21
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Zafira 2001 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Aug 2011

  • Mesaj Privat
cum umblu sa schimb becu de la proiectoare? treb data bara jos? va rog sa ma ajutati
Skip ads

  • deleted-18977

  • Mesaje scrise: 2,349
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mai 2008

  • Mesaj Privat
nu,trebe sa dai scutul mare ca e mai usor .
o operatie care pe mine ma enerveaza la culme ,aceea de a schimba niste simple h3 la proiectoare la zafira a.daca mai ai si ghinionul sa pui de alea ieftine sa se arda repede Very Happy
asculta un sfat sanatos:pune h3 55w philips ,le am de peste 1,5 ani si n-am mai umblat la ele.[bine , eu le folosesc exclusiv pe ceata]
  • cip077

  • Mesaje scrise: 1,301
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Frontera 2003 2,2 dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2009

  • Mesaj Privat
Boss, parca nu are treaba cu scutul. Se dau doar aerisirile mici din spoiler, care dirijeaza aerul catre discuri(poate nici alea). Tre sa intre mana, de jos in sus are un capac maricel care se desface si ai acces la bec. Sper sa nu incurc cu alt model, chiar o sa m-a uit diseara.
  • deleted-18977

  • Mesaje scrise: 2,349
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Boss Very Happy ce explici tu e corect ,da trebe sa ai maini tare dibace sa le schimbi in acest mod.mi-a schimbat mecanicu meu odata in acest stil si a durat mai mult decat dadea scutu jos.urechile alea de prindere pe proiector sunt f. greu de nimerit.
Skip ads

  • Edwin

  • Mesaje scrise: 6,068
  • Locatie: Bistrita-Nasaud
  • Masina: Zafira 2006 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Eu doar asa le-am schimbat si la Astra G ( e indentic si la Zafira A ) si la Zafira B ( fara sa demontez nimic ) Wink . Incape mana, desfaci capacul dupa care deblochezi siguranta si scoti becul. Daca vrei sa fie un pic mai usor ridica masina putin cu cricul pe partea unde vrei sa schimbi becul. Atunci incapi linistit sub masina si vezi unde este siguranta. Eu sunt "mai subtirel" si incap si fara sa ridic masina Wink
  • cip077

  • Mesaje scrise: 1,301
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Frontera 2003 2,2 dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2009

  • Mesaj Privat
Asta spuneam si eu. In plus ca scutul are pereti si in laterale, si stiu ca m-am chinuit odata sa-l scot. Am reusit doar dupa ce am urcat fata pe o rampa improvizata din scanduri. Scutul nu iese(la mine, poate altele au altfel) cu masina pe loc drept.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Zafira
  3. Zafira A

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR