Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H
  • Bebelus

  • Mesaje scrise: 27
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2011

  • Mesaj Privat
Buna ziua

Doresc parerei despre dealeri Opel din Bucuresti,vreau sa duc masina la casco este pe sfarsite sa scap de niste zgarieturi vizibile.

Am auzit ca se cam practica schimbul de piese,un prieten cu un logan a patit la Service DACIA PANTELIMON,sincer am frica:)).

O seara buna
Skip ads

  • respected

  • Mesaje scrise: 542
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2009

  • Mesaj Privat
eu am avut un incident si am rezolvat la erebus bucuresti (langa gara). am fost foarte multumit iar baietii de acolo au lucrat cum trebuia.
  • vlad-OPC

  • Mesaje scrise: 1,080
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 Z16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jan 2011

  • Mesaj Privat
Exact la asta ma gandeam si eu... Altcineva are pareri despre oficiali ?
  • Tiaz

  • Mesaje scrise: 1,069
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 Z 17 DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jan 2009

  • Mesaj Privat
Du-te la Di-Bas Fundeni si n-ai sa regreti. La ei mi-am vopsit bara fata si a iesit foarte bine. Nu sare vopseaua de pe ea ......in conditiile in care a fost vopsita vopsita asta iarna cand erau gerurile alea nasoale. Despre Erebus n-am o parere buna deoarece mi-au gazat gemurile iar lacul la usa drepata fata in dreptul oglinii a inceput sa se exfolieze. La fel ca si tine m-am dus spre sfarsitul CASCO ca sa-i fac toate zgarieturile si mai bine ma lasam pagubas. Daca iti schimba si parbrizul verifica sa nu-ti zgarie montantii fata cu sarma cu care taie siliconul.
Skip ads

  • Viz

  • Mesaje scrise: 515
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 z13dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Desi acum ceva vreme ii recomandam pentru reparatii de tinichigerie/vopsitorie....La Erebus am vopsit eu haionul. A iesit foarte bine, dar de curand am observat ca a inceput sa sara vopseaua...nici macar nu au matuit vopseaua veche sa faca "priza". Sad
  • Bebelus

  • Mesaje scrise: 27
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2011

  • Mesaj Privat
Masina este cumparata de la GTT,acum in octombrie trebuie sa fac si prima revizie,asa mai am pe langa mine Radacini Vitan si GTT.Am mai auzit de la prieteni de dibas fundeni ca sunt foarte ok acum sa vedem ca e prima data cu casco fiind prima mea masina.
  • Bebelus

  • Mesaje scrise: 27
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2011

  • Mesaj Privat
Tiaz a scris:Du-te la Di-Bas Fundeni si n-ai sa regreti. La ei mi-am vopsit bara fata si a iesit foarte bine. Nu sare vopseaua de pe ea ......in conditiile in care a fost vopsita vopsita asta iarna cand erau gerurile alea nasoale. Despre Erebus n-am o parere buna deoarece mi-au gazat gemurile iar lacul la usa drepata fata in dreptul oglinii a inceput sa se exfolieze. La fel ca si tine m-am dus spre sfarsitul CASCO ca sa-i fac toate zgarieturile si mai bine ma lasam pagubas. Daca iti schimba si parbrizul verifica sa nu-ti zgarie montantii fata cu sarma cu care taie siliconul.


Nu doar cateva zgarieturi pe bari si pe tabla un pic din cauza la un platband de la sine.in rest zgarieturi fine,am atasat o poza cu o zgarietura cam mare.
  • Tiaz

  • Mesaje scrise: 1,069
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 Z 17 DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jan 2009

  • Mesaj Privat
Salut,

La cum se prezinta zgarietura un asigurator serios ti-ar da bara la inlocuit si vopsit. Incearca sa faci tot posibilul s-o schimbi, pentru ca iarna, cand sunt geruri mari e posibil sa crape unde a fost reparata.
Bafta.
  • Bebelus

  • Mesaje scrise: 27
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2011

  • Mesaj Privat
Tiaz a scris:Salut,

La cum se prezinta zgarietura un asigurator serios ti-ar da bara la inlocuit si vopsit. Incearca sa faci tot posibilul s-o schimbi, pentru ca iarna, cand sunt geruri mari e posibil sa crape unde a fost reparata.
Bafta.


Pai vreau sa fac pana in 10 octombrie toata faza ca expira casco dar nu stiu unde sa ma duc.
  • Bebelus

  • Mesaje scrise: 27
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2011

  • Mesaj Privat
Deci prin urmare unde sa ma duc cu masina?dibas fundeni?Pot cere o chestie sa vad preturile de la fiecare dealer opel pentru prima revizie sau trebuie sa fac de unde am cumparat masina?

O zi buna
  • deleted-51389

  • Mesaje scrise: 56
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jul 2010

  • Mesaj Privat
Poti incerca si la Casa Auto Bucuresti - Mercedes au decontare cu Astra si Generali, am schimbat bara spate + vopsit si a fost ok.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR