Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • gabytzuxxl

  • Mesaje scrise: 833
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Jul 2009

  • Mesaj Privat
Nu pot sa cred ca ai deschis un asemenea topic. Tu chiar existi ?
  • D_M_G

  • Mesaje scrise: 2,274
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2009

  • Mesaj Privat
Masina este parte integranta a vietii noastre cotidiene si cu siguranta este un bun de care te folosesti intr-o proportie mult mai mare decat de alte bunuri personale! Am incercat sa-mi explic in fel si chip substratul acestui topic si sincer, nu reusesc sa-mi dau seama cu certitudine ce urmareste initiatorul de fapt.....asa ca iau toata dizertatia ca pe o teorie a batului de chibrit...
Totusi.....exista un mare tupeu sa vii pe un forum cu specific auto si sa intrebi daca se marita sau nu, sa stai la volan! Smile
  • siner

  • Mesaje scrise: 328
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2008 z19dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Oct 2009

  • Mesaj Privat
Hai sa fim rai cu omu, cred ca a pus problema gresit. Din punctul meu de vedere problema trebuia pusa astfel: cati km pe an ii faceti pe an cu masina din lene (luat paine din coltul blocului cu masina, mers in vizita la prieteni care stau la 500 metri cu masina, etc)?
In concediu sa pleci cu trenul este ingrozitor, sa cari sacose de la magazin pana iti cad mainile iar nu este normal. Masina in ziua de azi este o foarte mare necesitate, problema este sa nu abuzam. Eu sunt unul dintre cei care chiar abuzez de masina, dar avand in vedere ca fac distributie cred ca a devenit defect de serviciu....
Cei care mor in accidente sunt victime ale conjucturii (locul nepotrivit la momentul nepotrivit) sau a prostiei (s-a imbatat si nu a vazut/auzit masina), dar asta nu inseamna ca masina este de vina sau cel care a inventat automobilul....
Nu trebuie sa uitam ca sedentarismul este unul din dusmanii secolului nostru, iar masina are un mare "merit" pentru asta.
Oricum nu cred ca isi are rostul aceasta discutie tocmai aici.
  • Pandelica

  • Mesaje scrise: 391
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mar 2011

  • Mesaj Privat
Mie mi se pare interesant ca propavaduieste impotriva autoturismului tocmai un individ care fumeaza "iarba" in tren si in alte locuri publice! Very Happy Nu imi mai amintesc exact: folosirea autoturismului este infractiune si "iarba" este legala sau invers? Cred ca imi voi vinde masina si imi voi cumpara muuuulta "iarba"cu care voi lega noi prietenii.
  • florinianc

  • Mesaje scrise: 1,600
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2006 Z16xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2010

  • Mesaj Privat
Oricum, colegul nostru fumagiu nu isi are locul printre semenii sai, cum de altfel si reiese din vorbele lui "intelepte" , aparute in urma vreunei "revelatii fumate", si sper ca nu va mai aparea prea curand nici pe forum, deoarece posturile lui nu au adus nici un folos acestei comunitati.
Ca sa fiu conform regulamentului : masina, in ziua de azi, este o necesitate, asa cum a fost (in unele cazuri inca mai este) candva calul pentru om. Este o necesitate deoarece in ziua de azi totul depinde de viteza. Viata are un ritm mult mai alert decat acum 50 de ani, si probabil se va mai accelera putin in urmatorii 20-30 de ani. Sa compar aceasta viteza cu un TREN. Cei care aleg sa nu urce in TREN, vor ramane in urma, vor fi uitati, marginalizati samd. Acestia care aleg sa ramana in urma, de multe ori au o gandire bolnava, se autocompatimesc izolandu-se de restul comunitatii din care fac parte, sau pur si simplu vor o altfel de viata (astia sunt mai putin cunoscuti, probabil deoarece astia nu striga in gura mare).
Pandelica, acele prietenii se gata odata cu stocul de iarba... Very Happy
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR