Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra F
  • siviiu

  • Mesaje scrise: 31
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 1997 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Dec 2010

  • Mesaj Privat
salut.va rog este cineva din Iasi care este dispus sa ma ajute sa dau jos egr-ul pentru curatare?eventual si clapeta.[astra f motor x16xel]am desfacut cite ceva ,dar nu pot ajunge la surul de jos al egr-ului.[nr .meu 0744122893]merci.
Skip ads

  • Cipicao

  • Mesaje scrise: 294
  • Locatie: Brasov
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Nov 2009

  • Mesaj Privat
de unde ai ajuns la concluzia ca trebuie sa le cureti ?
daca tot te apuci de treaba, curata si motorasul de relanti.
  • siviiu

  • Mesaje scrise: 31
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 1997 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Dec 2010

  • Mesaj Privat
am reusit in sfirsit sa scot valva[s-au desfacut usor suruburile ,dar incomod de lucrat]am facut testul cu agrafa si a iesit 1405.sigur as vrea sa curat si clapeta si ce se mai poate curata[daca tot am desfacut]am inteles ca la clapeta trebuie schimbata garnitura.unde as pute gasi in Iasi?oricum prima data trbuie sa o masor sa vad daca mai e buna[sa nu o curat degeaba]ar fi buna una second sau noua? merci.
  • siviiu

  • Mesaje scrise: 31
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 1997 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Dec 2010

  • Mesaj Privat
am rezolvat.am curatat egr.l-am montat .am mers 2 km ,mi s-a aprins din nou mortorul din bord.am cumparat alt egr si acum functioneaza bine.
Skip ads

  • cosmindorin

  • Mesaje scrise: 17
  • Locatie: Mehedinti
  • Masina: Astra 2000 X20dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Dec 2010

  • Mesaj Privat
cine poate sa imi zica cum se curata supapa E.G.R. in carcasa metalica si daca este vreo diferenta intre cea cu capac metalic si cea cu capac de plastic, in afara de tija care este mai lungala cea cu capac metalic mentionez ca motorul este x20dtl.......eu am avut EGR cu capac de metal si un mecanic mi-a schimbat cu unul cu capac de plastic si odata cu cel de plastic mi-a schimbat si capacul de la galeria de admisie .....si de atunci mi se pare ca nu mai trage ca inainte.....
  • cosmindorin

  • Mesaje scrise: 17
  • Locatie: Mehedinti
  • Masina: Astra 2000 X20dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Dec 2010

  • Mesaj Privat
cine poate sa imi zica cum se curata supapa E.G.R. in carcasa metalica si daca este vreo diferenta intre cea cu capac metalic si cea cu capac de plastic, in afara de tija care este mai lungala cea cu capac metalic mentionez ca motorul este x20dtl.......eu am avut EGR cu capac de metal si un mecanic mi-a schimbat cu unul cu capac de plastic si odata cu cel de plastic mi-a schimbat si capacul de la galeria de admisie .....si de atunci mi se pare ca nu mai trage ca inainte.....
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra F

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR