Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel - Classics
  3. Opel Kadett
  • dany_let

  • Mesaje scrise: 76
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Kadett 1987 c20let
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Oct 2007

  • Mesaj Privat
cutia e de calibra in 6 trepte, nu mi arata km cum trebuie ....imi arata mult mai putin , cam la jumatate ? stie cineva ce e de facut ? stiti pe cineva care il poate face>?

din cate m am documentat eu , am inteles ca exita mai multe "traducatoare" de cutie....cam 3 tipuri ...nu prea se gasesc de cumparat sa incerc....mai exista pe un site...un releu care citeste de pe senzorul de abs ...
Skip ads

  • gmc78

  • Mesaje scrise: 492
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Kadett 1986 13s
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Aug 2007

  • Mesaj Privat
'' Dum 27 Dec, 2009 4:56 pm
Salut! rai mai santeti datii si omului o sansa merita (oare?) si un sfat verifica pe bordu electronic,trebiue sa ai un mic comutator 1si 2 vezi unde e pozitionat dal la 1 sau 2 ,asa am patit eu am schimbat becul halogen de la bord si am atins comutatoru cu pricina si cand am plecat am observat cu stupoare ca ma deplasam cu 180 KM pe ora ,defapt eu deabia ma taram prin oras co 40km pe ziiiiiiii ''

copy/paste de aici
exista si poze
  • dany_let

  • Mesaje scrise: 76
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Kadett 1987 c20let
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Oct 2007

  • Mesaj Privat
gmc78 a scris:'' Dum 27 Dec, 2009 4:56 pm
Salut! rai mai santeti datii si omului o sansa merita (oare?) si un sfat verifica pe bordu electronic,trebiue sa ai un mic comutator 1si 2 vezi unde e pozitionat dal la 1 sau 2 ,asa am patit eu am schimbat becul halogen de la bord si am atins comutatoru cu pricina si cand am plecat am observat cu stupoare ca ma deplasam cu 180 KM pe ora ,defapt eu deabia ma taram prin oras co 40km pe ziiiiiiii ''

copy/paste de aici
exista si poze



salut , multumesc de sfat , am incercat si varianta cu butonul din spate , mie imi arata la jumatate cand era ok , acum ..merg cam cu 240 si imi arata ca merg cu 35 Smile) N AM INTELES PARTEA ASTA "Salut! rai mai santeti datii si omului o sansa merita (oare?) "
  • gmc78

  • Mesaje scrise: 492
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Kadett 1986 13s
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Partea "Salut! rai mai santeti datii si omului o sansa merita (oare?) " era din postul colegului de pe topicul https://www.clubopel.com/viewtopic.php?t=58588&start=20 de unde am luat prin copy/paste. Era si linkul spre topic unde scria aici si erau mai multe detalii.
Skip ads

  • dany_let

  • Mesaje scrise: 76
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Kadett 1987 c20let
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Oct 2007

  • Mesaj Privat
multumesc de link , din pacate tot nu sunt lamurit...am nevoie de cineva sa se priceapa...sa ma duc la el , sa l platesc si sa mi mearga kilometraju Smile))
  • plopy

  • Mesaje scrise: 151
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Calibra 1991 c20ne
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Nov 2011

  • Mesaj Privat
dany_let a scris:multumesc de link , din pacate tot nu sunt lamurit...am nevoie de cineva sa se priceapa...sa ma duc la el , sa l platesc si sa mi mearga kilometraju Smile))


incearca aici
0764 810 798
  • RD-Woo

  • Mesaje scrise: 157
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Astra 2009 Z16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jun 2013

  • Mesaj Privat
dany_let a scris:cutia e de calibra in 6 trepte, nu mi arata km cum trebuie ....


Este necesar traductorul cu impulsuri de pe c/v . asta daca n-ai rezolvat intre timp Embarassed
  • plopy

  • Mesaje scrise: 151
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Calibra 1991 c20ne
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Nov 2011

  • Mesaj Privat
nu, la daewoo cielo
Skip ads

  1. Home
  2. Opel - Classics
  3. Opel Kadett

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR