Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Service-uri
  • parazitudan

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jul 2011

  • Mesaj Privat
Mi-am cumparat masina de la Victoria Global Brasov, second hand, la 32000km zik ei.
Toate bune si frumoase.
Pe carte apare revizia facuta pe 27 iulie 2011, eu am cumparat-o pe 28 iulie 2011.
Ajung akas la Buc cu masina in regula, fara probleme...bine probleme nu are nici acum...
faza e k m-au mintit cu faptu k au facut revizia...eu cum nu am incredere nici in mama...m-am apucat si am schimbat eu uleiu;
La un service de cartier ..mai putin conteaza...am avut surpriza sa descopar un ulei negru...un filtru de ulei facut terci...un filtru de aer gri plin de praf...in loc sa fie galben cum e unul nou...
Din moment ce am avut niste bani multi k sa iau masina (5800E) mai aveam 3milioane-n puii mei sa fac si revizia.
De ce m-au mintit si au pus si stampilele pe cartea service? Oameni de 2 lei ... no coment!
Skip ads

  • florinianc

  • Mesaje scrise: 1,600
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2006 Z16xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2010

  • Mesaj Privat
te-au mintit deoarece asta e un atu al vanzatorilor din ziua de azi MINCIUNA. Asa isi vand ei produsele/serviciile mai nou.
  • corsablue

  • Mesaje scrise: 2,496
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Corsa 2005 Z13DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Neplacut ce ai patit! In sectiunea service-uri din Romania cred ca exista un subiect despre reprezentanta aceasta. Eu unul stiu ca am impartasit din experienta mea (per total neplacuta) cu mojicii astia. Nu vorbim despre cei din Tg. Mures, acolo am intalnit seriozitate si profesionalism sper ca nu s-au schimbat. Mocofanii astia din Brasov sunt incalificabili din acest motiv eu am mers si continui sa merg la concurentii lor.
  • Victoria Global

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2010 A14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Oct 2011

  • Mesaj Privat
Ca urmare a acestor mesaje, ne simtim si noi datori si in acelasi timp idreptatiti sa oferim un raspuns.
La acesta maisna s-a facut revizia pe tata de 27.07.2011, avem toate actele doveditoare. La aceasta revizie s-au schimbat urmatoarele:
- filtru ulei
- filtru polen
-ulei
- s-a verificat sistem de franare.
Skip ads

  • cangri

  • Mesaje scrise: 5,415
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Nu de acte avem nevoie.Ca se fac acte cate vreti.
  • Shiva

  • Mesaje scrise: 1,976
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Corsa 2002 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Aug 2009

  • Mesaj Privat
Asta cu uleiul e simplu: inainte sa dai banii scoti joja si te uiti la culoarea uleiului.
Problema se intampla si la serviceuri mai mari: una zice hartia, alta face mecanicul.
  • corsablue

  • Mesaje scrise: 2,496
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Corsa 2005 Z13DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Victoria Global a scris:Ca urmare a acestor mesaje, ne simtim si noi datori si in acelasi timp idreptatiti sa oferim un raspuns.
La acesta maisna s-a facut revizia pe tata de 27.07.2011, avem toate actele doveditoare. La aceasta revizie s-au schimbat urmatoarele:
- filtru ulei
- filtru polen
-ulei
- s-a verificat sistem de franare.

Pe noi ne bucura ca aveti cont pentru a ne confirma ceea ce stiam DEJA: pe afara-i vopsit gardu' inauntru...
Poate nu ar fi rau sa luati atitudine in firma la dumneavoastra, sa faceti lucrurile sa fie in acord cu vorbele.
  • scorpio18

  • Mesaje scrise: 1,462
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2000 y20dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jul 2008

  • Mesaj Privat
de parca ii doare mana sa puna doua stampile pe niste hartii.
asteptam sa citim pe net cum ati dat afara mecanicul ce a "Facut" aceasta revizie... pana atunci, sunteti ca 99% din serviceurile si reprezentantele din romania... niste doreli...
  • mumus

  • Mesaje scrise: 627
  • Locatie: Brasov
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Aug 2010

  • Mesaj Privat
sa nu crede-ti ca cealalta reprezentanta opel este mai competenta...nu vai...aia habar nu au cu ce se mananca opelul...eu m-am dus sa schimb un brat de la semnalizare...aia se jurau ca al meu e defect ca nu sta apasat pe faza lunga...si e de fapt asa din fabricatie...(la corsa 2003 sau facut 2 modele de brat, unele care stau tot timpul apasate si cand tragi inapoi decupleaza faza lunga, iar cel care il am eu...dai click ptr aprindere si inca un impuls tot in fata ptr stingere...) eu se jurau ca al meu e defect...


Ultima modificare facuta de mumus la Joi 06 Oct, 2011 11:41 am
  • dandobre

  • Mesaje scrise: 1,194
  • Locatie: Zarnesti , Jud Brasov
  • Masina: Astra 2003 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Am avut si eu neplaceri...am mers cu Opelul meu astra la o constatare mecanica, imi scartaia ceva pe fata. Concluzii: arc dreapta rupt si bucsi bara stabilizatoare de schimbat. Cumparat arcuri, la inlocuire constat ca un amortizor era scurs.(am cumparat arcuri de la cineva din ploiesti, iar in brasov gasisem doar suspensii complete, dar am zis ca de ce sa le schimb daca amortizoarele sunt bune) Nu puteau trece si asta pe constatare?.... la ora 13 am avut programare, la ora 13:30 a intrat masina in service, 20 de minute(pe ceas) toti mecanicii din reprezentanta se uitau la bara mea, la prelungirea de la capota..etc. apoi au plecat....toti. Au mai trecut 10 minute, se mai perinda unul altul pe langa ea, mai invartea unul o roata , isi mai dadeau cu parerea. apoi a stat o jumatate de ora pe elevator fara ca nimeni sa miste nimic la ea. la ora 15 au scos-o din service si am platit in jur de 40 de lei...asta e. ce ma deranjeaza este faptul ca dupa schimbarea pieselor masina face la fel. Acum trebuie sa platesc alta constatare.
Cu corsa prietenei fusesem cu o zi inainte la revizie, ii bate volanta (stiu pentru ca si eu am avut aceeasi problema) cei de acolo mi-au zis k e normal. Nu inteleg cum la o masina cu 60k km sa fie normal asa ceva, in conditiile in care la astra mea am schimbat-o la 200k de km. Acum corsa e la "concurenta" la reprezentanta, unde s-a inlocuit volanta pe garantie.
  • hora

  • Mesaje scrise: 266
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Corsa 2006 Z13DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jul 2010

  • Mesaj Privat
parazitudan a scris:Mi-am cumparat masina de la Victoria Global Brasov, second hand, la 32000km zik ei.
Toate bune si frumoase.
Pe carte apare revizia facuta pe 27 iulie 2011, eu am cumparat-o pe 28 iulie 2011.
Ajung akas la Buc cu masina in regula, fara probleme...bine probleme nu are nici acum...
faza e k m-au mintit cu faptu k au facut revizia...eu cum nu am incredere nici in mama...m-am apucat si am schimbat eu uleiu;
La un service de cartier ..mai putin conteaza...am avut surpriza sa descopar un ulei negru..un filtru de ulei facut terci...un filtru de aer gri plin de praf...in loc sa fie galben cum e unul nou...
Din moment ce am avut niste bani multi k sa iau masina (5800E) mai aveam 3milioane-n puii mei sa fac si revizia.
De ce m-au mintit si au pus si stampilele pe cartea service? Oameni de 2 lei ... no coment!


Depinde si de motor. La cele diesel se innegreste uleiul imediat. Parerile sunt impartite. Eu n-am avut neplaceri la Victoria Global din Bv. Niciodata insa nu-i tarziu... Laughing
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Service-uri

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR