Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G
  • chepuiu

  • Mesaje scrise: 49
  • Locatie: Suceava
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Salutare. De cateva saptamani, cand este cald afara, se simte tare mirosul de benzina in habitaclu, iar daca deschid portbagajul, ma bucur ca nu sunt cu tigara aprinsa prin preajma. Am un astra g, z16se, 2001. Este posibil sa fie garniturile de la rezervor, sau capacul? Multumesc anticipat
  • zambi

  • Mesaje scrise: 71
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2002
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Oct 2007

  • Mesaj Privat
salut .daca ridici bancheta din spate, dai la o parte bucata de mocheta sau cum s-o chema si gasesti un capac din plastic . cu 2 surubelnite scoti capacul(iese cam greu ca are si o garnitura) si verifica starea garniturii de etansare de la capacul rezervorului.daca e defecta, cand ai rezervorul plin pe acolo se prelinge benzina.eu am diesel si asa patesc:curge motorina. daca pun jumatate de rezervor nu curge.daca cineva a inlocuit acea garnitura rog sa ne spuna cum a procedat. multumesc.
  • FLV

  • Mesaje scrise: 169
  • Locatie: Neamt
  • Masina: Astra 2003 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jul 2010

  • Mesaj Privat
chepuiu a scris:Salutare. De cateva saptamani, cand este cald afara, se simte tare mirosul de benzina in habitaclu, iar daca deschid portbagajul, ma bucur ca nu sunt cu tigara aprinsa prin preajma. Am un astra g, z16se, 2001. Este posibil sa fie garniturile de la rezervor, sau capacul? Multumesc anticipat


Ai rezolvat problema?
Mirosea si la mine a benzina si am constatat ca e de la filtru de benzina...scapa pe acolo.
  • sorin soare

  • Mesaje scrise: 18
  • Locatie: Olt
  • Masina: Astra 2002 z18se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Aug 2011

  • Mesaj Privat
ms de informatii ca si eu am acea problema.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR