Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B
  • Alxtuning

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Caras-Severin
  • Masina: Vectra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Oct 2011

  • Mesaj Privat
Va salut,sunt nou pe acest site,si sper ca nu am facut o prostie ca am deschis subiectul acesta:D...as vrea sa demontez volanul original sa pun unul sport,daca ar putea sa imi explice cineva cum se da jos,pas cu pas,ce nu as sti sa fac este cum sa dau jos airbagul..astept rasp,va multumesc..
Skip ads

  • cont-sters-23186

  • Mesaje scrise: 126
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Sep 2008

  • Mesaj Privat
daca volanul este in 4 spite se desfac suruburile de pe partea dorsala a volanului si iese airbaul(mai ramane decat sa deconectezi mufa acestuia).apoi dai jos carcasa de plastic(are 3 sau 4 suruburi jos si doua mici acoperite de 2 dopuri cum te uiti la bord le vezi daca virezi stanga respectiv dreapta).Dupa o sa te descurci fiindca e o ordine fireasca de desfacut si de montat
  • Alxtuning

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Caras-Severin
  • Masina: Vectra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Oct 2011

  • Mesaj Privat
si dupa ce am sa dau jos volanul,o sa apara ceva in bord ca nu mai este airbag?..
  • Alxtuning

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Caras-Severin
  • Masina: Vectra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Oct 2011

  • Mesaj Privat
si din cate am mai citit pe net,nu stiu care din ele este cea buna,sa deconectez bornele de la baterie si dupa aceea sa astept 1 min si sa scot airbagu,sau doar sa scot siguranta din tablou de sigurante?
Skip ads

  • ksper

  • Mesaje scrise: 1,723
  • Locatie: Arges
  • Masina: Vectra 1997 x20xev
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Aug 2008

  • Mesaj Privat
Alxtuning a scris:Va salut,sunt nou pe acest site,si sper ca nu am facut o prostie ca am deschis subiectul acesta:D...as vrea sa demontez volanul original sa pun unul sport,daca ar putea sa imi explice cineva cum se da jos,pas cu pas,ce nu as sti sa fac este cum sa dau jos airbagul..astept rasp,va multumesc..


Salut. Parerea mea si cu siguranta a majoritatii membrilor de pe acest forum este urmatoarea;
-NU este indicat sa ''elimini'' airbagul soferului, iti risti singur viata pentru un moft(volan sport). Airbagul este vital in cazul unui impact frontal. Deci nu incurajez aceasta practica. Da, la generatiile mai noi este un buton de dezactibare airbag dar.....NUMAI cel al pasagerului. Nu mai bine.
  • Alxtuning

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Caras-Severin
  • Masina: Vectra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Oct 2011

  • Mesaj Privat
va multumesc pentru ajutor,am sa revin mai tarziu sa va spun daca am reusit sau nu ..
  • Misteru

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Vectra 1998
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Nov 2009

  • Mesaj Privat
Anulare airbag volan ,scoate tot sitemul din functiune
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR