Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra C/Signum
  • GCatalin280

  • Mesaje scrise: 18
  • Locatie: Braila
  • Masina: Vectra 2008
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Sep 2017

  • Mesaj Privat
Salut,detin o Vectra C 1.9 cdti din 2008,am observat ca nu prea merge clima adica in sensul ca eu o reglez de obicei la 22 grade,baga ceva timp cald apoi usor baga aer rece iar in masina nu e asa cald ca si cum ar fi 22 grade asa cum e setata,am intrat in setari in BC si temperatura interioara o arata in jur de 15 grade,daca dau la 23 grade baga cald apoi iar baga rece,la voi cum indica in setari in BC?pe auto daca dau nu face 22 grde,tot undeva pe la 14-15 grade sta.ms
Skip ads

  • mikyboy

  • Mesaje scrise: 5,735
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Insignia 2014 A20TDH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2006

  • Mesaj Privat
nu stiu la vectra C cum este insa la mine la Astra G tot cam asa face, baga fierbinte o perioada apoi un aer asa caldut. Nu am verificat daca temperatura interioara ajunge exact la 22°C cum o tin si eu setata si pe auto dar nu imi este deloc rece, as spune ca este numai ok.
Din cate stiu senzorul de soare din parbriz este si senzor de temperatura interioara pentru habitaclu (poate ma insel) si deci este posibil ca la nivelul lui acolo sa fie temperatura setata dar in restul masinii sa fie mai rece...
o sa verific si eu cu un termometru digital cu laser in habitaclu cum este temperatura cand am 22 setat pe clima...
  • prooff

  • Mesaje scrise: 242
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jul 2011

  • Mesaj Privat
unde anume in BC se vede temperatura interioara? eu am incercat si nu am gasit..

normal ca la inceput baga aer cald cand setezi la 22....baga aer cald sa ajunga repede la 22 si apoi cand a ajuns baga o temeratura mai scazuta...
folsoeste un termometru digital si vezi exact. cu motorul cald seteaza 22 si asteapta vreo 10 minute....si vezi daca termometrul arata in jur de 22..
  • sebi4fc

  • Mesaje scrise: 1,576
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Apr 2009

  • Mesaj Privat
100% Nu arata temperatura interioara pe BC si nici pe meniul secret, doar pe cat o setezi arata.
Skip ads

  • mikyboy

  • Mesaje scrise: 5,735
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Insignia 2014 A20TDH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2006

  • Mesaj Privat
temperatura interioara o vezi doar la diagnoza... oricum aia este chiar in zona parbrizului si deci este destul de greu de avut aceasi temperatura in toata masina...
  • GCatalin280

  • Mesaje scrise: 18
  • Locatie: Braila
  • Masina: Vectra 2008
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Sep 2017

  • Mesaj Privat
salut,am verificat cu un tester temperaturile si imi arata temperatura habitaclu 29 grade iar eu o am setata pe 22,e posibil sa arate aiurea senzorul?sa inregistreze cu 7 grade mai mult?am mers cu diagnoza pusa si tot timpul imi mentinea temperatura pe tester intre 28 si 29 grade in timp ce pe clima era setata 22 grade.unde sa fie problema?iar in masina nu se simt deloc cele 22 grade setate la clima,e mai frig
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra C/Signum

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR