Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Benzina
  • maddyunicat2011

  • Mesaje scrise: 65
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Insignia 2015 B20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Jul 2011

  • Mesaj Privat
salut..am o problema atunci cand skimb vitezele ,totul intra foarte bine ,doar cand skimb in a 5 a treapta, trebuie sa fiu mai dur cu ea daca nu intra in treapta a 3 a....intrebarea mea este ..daca exista vreo patina de reglaj sau altceva care ma impiedica sa schimb in treapta a 5a..multumesc....
Skip ads

  • cangri

  • Mesaje scrise: 5,414
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Este posibil sa nu mai ai ulei in cutie,si mai este posibil sa se fi dus sincronul.De reglat u prea ai ce.Mai mult de inlocuit.
  • scorpio18

  • Mesaje scrise: 1,462
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2000 y20dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jul 2008

  • Mesaj Privat
o problema intiala ar putea fi limba romana....
ai citit regulamentul ala (da stiu... e mare) sau macar ce scrie deasupra casutei in care scrii mesajul?
  • maddyunicat2011

  • Mesaje scrise: 65
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Insignia 2015 B20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Jul 2011

  • Mesaj Privat
scorpio18 a scris:o problema intiala ar putea fi limba romana....
ai citit regulamentul ala (da stiu... e mare) sau macar ce scrie deasupra casutei in care scrii mesajul?
.
adik fa-ma sa inteleg ..nu ca nu vreau sa inteleg..poate am gresit cu ceva...
Skip ads

  • maddyunicat2011

  • Mesaje scrise: 65
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Insignia 2015 B20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Jul 2011

  • Mesaj Privat
cangri a scris:Este posibil sa nu mai ai ulei in cutie,si mai este posibil sa se fi dus sincronul.De reglat u prea ai ce.Mai mult de inlocuit.




mersi de raspuns...
  • florinianc

  • Mesaje scrise: 1,600
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2006 Z16xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2010

  • Mesaj Privat
Adica sa scrii romaneste, cum ai invatat la scoala, cu semne de punctuatie si tot tacamul, pentru a fi mai usor inteleasa problema ta, si pentru a fi facut totul conform regulamentului.
L.E. Cred ca problema ta poate fi rezolvata din timonerie, daca stii pe unde e aia...


Ultima modificare facuta de florinianc la Lun 19 Sep, 2011 7:40 pm
  • maddyunicat2011

  • Mesaje scrise: 65
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Insignia 2015 B20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Jul 2011

  • Mesaj Privat
florinianc a scris:Adica sa scrii romaneste, cum ai invatat la scoala, cu semne de punctuatie si tot tacamul, pentru a fi mai usor inteleasa problema ta, si pentru a fi facut totul conform regulamentului.


aaaa.mersi sefu si scuze..nu vreau sa te jignesc.,dar poate tu ai mai multa carte decat mine,plus de asta eu astept un raspuns si daca cineva nu intelege ma poate intreba ,ca doar pentru asta suntem prin forumuri...un saludo amigo...
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,452
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
maddy, ori renunti la limbajul de hi5, ori cauti solutii in alta parte. Tu alegi.
  • maddyunicat2011

  • Mesaje scrise: 65
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Insignia 2015 B20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Jul 2011

  • Mesaj Privat
jE a scris:maddy, ori renunti la limbajul de hi5, ori cauti solutii in alta parte. Tu alegi.



In primul rand nu sunt un copil de hi5,in al doilea rand,daca ai citit mai sus ,eu mi-am cerut scuze daca am gresit cu ceva,in al treilea rand eu nu vreau sa supar pe nimeni ,din contra daca pot ajuta sau ma poate ajuta cineva in acest forum m-as bucura.Asta nu inseamna ca nu stiu limba romana ,doar pentru faptul ca am pus litera .k. in propozitii,si nici nu cred ca trebuie sa fiu dat afara pentru asa ceva.Daca asta e parerea voastra nu e nici o problema,ma retrag cu scuzele de rigoare...bafta...
  • AugusTigra

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Tigra 1996 x14
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Sep 2011

  • Mesaj Privat
Incearca sa verifici toate ghidajele de la schimbator la cutie.
Am observat ca are foarte multe "nuci" din plastic sau ceva asemanator(nu cred ca alea tin o vesnicie).
Pune un amic sa iti schimbe vitezele, si pt a 5a... incearca sa misti tu tija in punctul unde el nu reuseste sa introduca in viteza.
Sper ca m-am facut cat de cat inteles.
  • maddyunicat2011

  • Mesaje scrise: 65
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Insignia 2015 B20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Jul 2011

  • Mesaj Privat
AugusTigra a scris:Incearca sa verifici toate ghidajele de la schimbator la cutie.
Am observat ca are foarte multe "nuci" din plastic sau ceva asemanator(nu cred ca alea tin o vesnicie).
Pune un amic sa iti schimbe vitezele, si pt a 5a... incearca sa misti tu tija in punctul unde el nu reuseste sa introduca in viteza.
Sper ca m-am facut cat de cat inteles.


da te-am inteles ...O sa pun pe cineva asa cum ai zis ,problema e doar la drum intins nu la rece,si nu face mereu ,dar cand face trebuie sa schimb mai dur si apas pe maneta, daca nu,intra in a 3a..mersi oricum de sfat....
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Benzina

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR