Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • aditzugl

  • Mesaje scrise: 74
  • Locatie: Galati
  • Masina: Zafira 2007 z18xer
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Dec 2008

  • Mesaj Privat
Salutare ! As dori sa stiu cati dintre posesorii de masini opel , au contract de leasing cu soc. Gold&Platin leasing ! Dupa cum binestiti , aceasta societate a dat faliment in luna mai ! Cei care au avut leasing , au fost preluati de o alta societate - CREDIT EUROPE LEASING - cei care detineau de drept masinile opel ! Aceasta societate a dat in leasing masinile catre Gold&Platin Leasing , iar ei catre clienti ! Eu sunt in aceeasi situatie si sunt foarte suparat , deoarece toate costurile de reziliere si deschidere de nou contract cu noua firma le suport eu ! Deasemenea noul contract adopta costuri foarte mari , ce intrece puterea mea financiara ;iar daca nu sunt deacord vin si-mi iau masina ! Mai e cineva in situatia aceasta ? Eu vreau sa-i dau in judecata si cu cat sunt mai multi cu atat e mai bine !
Am uitat sa specific , ca anumite rate pe care eu le-am platit la Gold&Platin ,n-au fost transferate catre Credit Europe Leasing , si automat apar cu o suma restanta mult mai mare ! Cand am incercat sa aflu care-i treaba , mi-au zis ca de fapt mai am si alte penalitati pe care eu trebuie sa le platesc...etc..etc ( prosteala ).

Va salut !
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,458
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
du-te cu contractul la un avocat, sa vezi ce zice el. Mi se pare cam ciudat sa fii obligat sa muti contractul de pe o firma pe alta, si sa ti se si pretinda sa achiti taxele aferente. In mod normal ar trebui sa se faca o cesiune de contract/creante....
Cat despre ratele in cauza, presupun ca mai ai chitantele. Daca le mai ai, le dai cu chitantele peste nas. N-au decat sa mearga sa scoata ei banii de la GP....
  • cristian_

  • Mesaje scrise: 248
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Nov 2006

  • Mesaj Privat
google this:
credit europe leasing gold platin leasing

Mi se pare o mare nesimtire ce fac samsarii de bani. Au parcurile pline de masini recuperate, pe care n-au nici o sansa sa le vanda(bine , nici nu vor sa le vanda. Odata contractul de leasing semnat , "inchiriatorul" e responsabil cu achitarea masinii). In loc sa dea o mica marja pietei, ei prefera sa iasa bine in actele contabile
  • aditzugl

  • Mesaje scrise: 74
  • Locatie: Galati
  • Masina: Zafira 2007 z18xer
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Dec 2008

  • Mesaj Privat
Eu vreau sa-i dau in judecata ! Am chemat un avocat , o sa ne uitam prin acte , legile in vigoare si mergem mai departe , asta e! Am avut un leasing la firma motore active- care au dat faliment - si am fost preluati de ING BANK - dar nimic nu sa modificat - nici rata, nici costuri , absolut nimic ! Totul a ramas la fel ! Dar astia ...pacat ! si e pacat ca reprezint marca opel...! Daca mai e cineva in situatia asta , si stiu ca mai sunt din ce am vazut pe interent doar la o simpla cautare , eu vreau sa-i dau in judecata , cum am precizat , dar daca o sa ne strangem mai multi...poate o sa avem un castig de cauza mai rapid si mai sigur ! Parerea mea... !

Va salut !
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR