Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H
  • CristiNistor

  • Mesaje scrise: 267
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mai 2009

  • Mesaj Privat
Ulrimele doua alimentari (~30l) au fost facute cu benzina de 98. Sunt multe momentele acum, in care la relanti acul turometrului nu mai fluctueaza. Asa ca, sa ne traiasca benzinarii, ca numai ei stiu ce ne vand la pompa. Evil or Very Mad
  • catacata1981

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 1998 x18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Mai 2012

  • Mesaj Privat
buna
am un vectra B, X18XE

am avut bobina de inductie arsa, am schimbat-o (AutoMega) si masina a inceput sa mearga perfect. O saptamana....
Apoi din nou a inceput sa nu mai aiba motorul putere. Am schimbat-o din nou cu una Magneti Marelli si parca merge mai rau ca cea dinainte.

Va intreb, e posibil sa tina asa putin si sa nu fie buna decat una originala?
Sau sa fie alta cauza?

Multumesc
  • tasedoru78

  • Mesaje scrise: 54
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Astra 2004 X14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2014

  • Mesaj Privat
Salutare sunt nou pe forum am si eu o intrebare am un Astra H caravan 1,4 as vrea sa aflu cu ce bobina de inductie vine echipata din fabrica masina mentionez ca pe cartea service nu apare schimbata bobina dar dupa un drum la service pt montare gpl la 3 zile mi-a crapat bobina iareu suspectez inlocuirea ei
  • vlad-OPC

  • Mesaje scrise: 1,080
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 Z16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jan 2011

  • Mesaj Privat
Original e bobina Delphi ! Sfat sa cumperi tot Delphi ! ( scrie pe ea GM - si mai jos Delphi )
  • ador13

  • Mesaje scrise: 294
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2007 Z16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jun 2009

  • Mesaj Privat
misublu89 a scris:bobina de inductie la H'uri benzinare cedeaza cam pe la 80000km....

Da da, de aceea eu la 105,000 merg deja cu a treia bobina pe masina (tot Delphi, ca primele doua).
Pe cea Delphi schimbata la 55,000 km am dat 580 lei (in 2011), iar pe cea schimbata la 102,000 km am dat 380 lei (in 2014).
Mai este putin si o sa coste o bobina cat placutele de frana, si atunci o voi schimba la fiecare revizie.
Urmatoarea am s-o iau Tesla, sper ca fiabilitatea ruseasca mai este inca valabila. Twisted Evil
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR