Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G
  • Alexandres

  • Mesaje scrise: 28
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2010

  • Mesaj Privat
Buna ziua,

Avand in vedere ca imi trebuiesc urgent toate 4 amortizoarele (sunt varza saracele) am cautat pe net si am gasit o suspensie stock la un pret acceptabil de pe o Astra G Coupe 2.0 turbo....Eu am Astra G Hatckback 2.0 DTI 16v.

Stiu sigur ca din punct de vedere al prinderii vin perfect (adik pe aceleasi gauri)....intrebarea mea este daca voi intampina alte probleme... Am inteles ca va cobora foarte putin masina...ca va fi mai joasa...

Apoi, amortizoarele de benzina sunt mai moi decat cele de diesel, dar avand in vedere ca amandoua au motoare de 2.0 litri...greutatea pe fata/spate a masinilor difera foarte putin...diferenta de 80kg....

Puteti recomanda ceva....? A mai pus cineva pe diesel suspensie de benzina...a avut probleme?
  • Alexandres

  • Mesaje scrise: 28
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2010

  • Mesaj Privat
Nu pus nimeni nici din greseala amortizoare de benzina pe diesel?
  • cristyliviu

  • Mesaje scrise: 1,060
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2001 y1.7dti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jan 2010

  • Mesaj Privat
Nu cred ca e mare diferenta! Eu mi-am achizitionat recent 2 amortizoare pe spate, si din lista la care se potriveau era imensa, atat pentru diesel cat si pentru benzinar, acum totul e sa cada pe gauri! Inaltimea masinii mai e data si de arcuri, in cea mai mare parte! Verifica sa vezi, in rest spor la schimbat! Bafta!
  • Alexandres

  • Mesaje scrise: 28
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2010

  • Mesaj Privat
Eu am achizitionat si arcurile si amortizoarele de pe benzinara.... schimb prima data arcurile si sper sa nu am probleme la amortizoare...pe spate...

Stie careva daca mai ii face garda la sol mai mica la masina mea arcurile de Z20LET ?
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR