Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • lucio85

  • Mesaje scrise: 4,965
  • Locatie: Gorj
  • Masina: Astra 2010 a17dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Feb 2010

  • Mesaj Privat
@EL-GABRY
sa fim serios obiective de astea au avut mai toate partidele din '90 pana azi si nu vad nimic facut
EU nu mai am incredere in partidele astea de apar peste noapte ND,PP-DD,UNPR,PNG si...........multe altele de au aparut ca ciupercile dupa ploaie si care nu stiu cum sa abia acces la bani Sad
Skip ads

  • Agape Ioan

  • Mesaje scrise: 63
  • Locatie: Vaslui
  • Masina: Astra 2001 y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Oct 2010

  • Mesaj Privat
Am votat,si mi-ar place sa vad cit mai multe voturi.Toate cele bune.
  • florinianc

  • Mesaje scrise: 1,600
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2006 Z16xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2010

  • Mesaj Privat
Am votat si eu. La cat mai multe si sper sa aiba vreun rost...
  • deleted-38151

  • Mesaje scrise: 750
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Aug 2009

  • Mesaj Privat
Suntem vazuti asa prost afara Neutral , pacat de noi ca suntem foarte inventivi si buni chiar Wink ( Problema fiind aceea ca ni s-a sugerat ,ne-a facut sa credem ca ei sunt tari si noi suntem prosti . . . ) .
Skip ads

  • robertelmoderel

  • Mesaje scrise: 58
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Corsa 2002 z12xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Sep 2011

  • Mesaj Privat
Am votat, desi , sincer , nu stiu ce finalitate va avea acea petitie, dar asta nu inseamna ca nu trebuie sa nu incercam. HAI ROMANIA, TREZESTE-TE !
  • Bunicu

  • Mesaje scrise: 2,223
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Astra 2003 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Dec 2008

  • Mesaj Privat
http://stirileprotv.ro/stir...entru-tigani.html

ne-au mai lasat unii in urma. Acum chiar ca suntem de toata jena. O natie de somnalai......

cum bine spunea cineva in comentariile din subsolul paginii respective, drepturile ne vin din strada nu din Parlament.
  • robertelmoderel

  • Mesaje scrise: 58
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Corsa 2002 z12xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Sep 2011

  • Mesaj Privat
drepturile ne vin din strada nu din Parlament.[/quote]

Bunicule, nu ai cu cine. Suntem ori prea putini, ori dezorganizati cei care gandim in acest mod. Deocamdata nu ai cu cine sa faci nimic. Se adopta in continuare pozitia clasica de capra si da-i nenicule la fundul nostru, ca ducem.
  • feribaci

  • Mesaje scrise: 106
  • Locatie: Galati
  • Masina: Corsa 1996 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jun 2010

  • Mesaj Privat
ca intodeauna tiganii sunt de vina pentru toate belele din tara si strainatate,sa nu uitam ca intodeauna ne am spalat pe maini de ei si au fost marginalizati ,sa stea la marginea societati ,sa se descurce cum pot numai sa nu deranjeze,marea lor majoritate traiesc in saracie si doar sa profitat de pe urma lor si cu anumite ocazii sau scos doar bubele in fata,trebuie ca intodeauna sa-i stigmatizam pe toti la un loc,eu unul personal traiesc pe pielea mea ce inseamna rasismul asa ca.....
Skip ads

  • lucio85

  • Mesaje scrise: 4,965
  • Locatie: Gorj
  • Masina: Astra 2010 a17dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Feb 2010

  • Mesaj Privat
Intr-un orasel ceh din apropierea granitei cu Germania, Varnsdorf, au loc proteste repetate impotriva tiganilor oropsiti la periferia localitatii.
Manifestarile locale vizeaza in special comunitatea de aproximativ 60 de rromi care locuiesc intr-un complex social, informeaza Novinite.Politia a fost detasata in numeroase randuri pentru a proteja cladirea locuita de tigani, in fata careia se organizeaza marsuri ale localnicilor. Guvernul de la Praga a detasat cateva sute de politisti in regiune pe termen nespecificat, pentru a preveni eventualele violente.

“Tiganii la munca”, striga demonstrantii cehi, desi tiganii sustin ca niciun angajator de origine slava nu ii angajeaza si singura lor solutie pentru supravietuire este munca la negru. Desigur, mai au si unele ajutoare sociale. Cehii spun ca de cand s-au instalat tiganii in Varnsdorf, adica aproximativ 500 de persoane, rata infractiunilor a crescut – cu toate ca cifrele oficiale arata o crestere de doar 0,9% in ultimii cinci ani.

Premierul ceh Petr Necas a vizitat Varnsdorf in septembrie, intr-o incercare de a demonstra ca situatia este sub control.

Protestele din Cehia par a fi similare cu protestele anti-tiganesti din marile orase bulgare din ultimele saptamani, declansate de uciderea unui tanar bulgar de catre un etnic tigan.
sursa
  • EL-GABRY

  • Mesaje scrise: 1,477
  • Locatie: Neamt
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jul 2009

  • Mesaj Privat
Cum ne vad occidentalii, pe scurt:

  • EL-GABRY

  • Mesaje scrise: 1,477
  • Locatie: Neamt
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jul 2009

  • Mesaj Privat
Puradelu' îl întreabã pe Bulibaºa ce este democraþia:
- Atunci când cheltuim ajutorul social în douã zile ºi apoi mergem ºi luãm ce-i al altuia, aia e democraþia.
- ªi ãla nu zice nimic?
- Ba da, dar aia e discriminare si rasism.
  • mircea v

  • Mesaje scrise: 164
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Vectra 1998 x20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mai 2010

  • Mesaj Privat
Este aproape imposibil sa schimbi mentalitatea unui tigan, va trai in continuare asa cum a fost obisnuit de secole, sunt curios daca se v-a putea merge liber in America fara vize cum se vor comporta tiganii, acolo nu tine ,,cioaca'' cu politia americana.
Skip ads

  • EL-GABRY

  • Mesaje scrise: 1,477
  • Locatie: Neamt
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jul 2009

  • Mesaj Privat
Un nemernic din aceiasi spurcata rasa, iar a facut sa vuiasca presa internationala despre Romania :
George Ionut Tanasoaia
Cum naiba sa nu ii urasti si sa le doresti disparitia?
Jegurile societatii!
  • ovidiucro

  • Mesaje scrise: 705
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 1998 X20XEV 100kW 136CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Apr 2005

  • Mesaj Privat
Puradelu' îl întreabã pe Bulibaºa ce este democraþia:
- Democrația este când cheltuim ajutorul social în douã zile ºi apoi mergem ºi luãm ce-i al altuia, aia e democraþia.
- ªi ãla nu zice nimic?
- Ba da, dar aia e rasism...
  • EL-GABRY

  • Mesaje scrise: 1,477
  • Locatie: Neamt
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jul 2009

  • Mesaj Privat
ovidiucro a scris:Puradelu' îl întreabã pe Bulibaºa ce este democraþia:
- Democrația este când cheltuim ajutorul social în douã zile ºi apoi mergem ºi luãm ce-i al altuia, aia e democraþia.
- ªi ãla nu zice nimic?
- Ba da, dar aia e rasism...

E bine ca ma sustii...
  • ovidiucro

  • Mesaje scrise: 705
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 1998 X20XEV 100kW 136CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Apr 2005

  • Mesaj Privat
...și am semnat și petiția!
  • adware_man

  • Mesaje scrise: 1,732
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Oct 2008

  • Mesaj Privat
feribaci a scris:ca intodeauna tiganii sunt de vina pentru toate belele din tara si strainatate,sa nu uitam ca intodeauna ne am spalat pe maini de ei si au fost marginalizati ,sa stea la marginea societati ,sa se descurce cum pot numai sa nu deranjeze,marea lor majoritate traiesc in saracie si doar sa profitat de pe urma lor si cu anumite ocazii sau scos doar bubele in fata,trebuie ca intodeauna sa-i stigmatizam pe toti la un loc,eu unul personal traiesc pe pielea mea ce inseamna rasismul asa ca.....


Dude, ce zici tu acolo?
In primul rand, oamenii trebuie aprecizati. Doar aia care sunt oameni. Aia carte vor sa munceasca, aia care nu fura si nu ameninta, aia care se spala si ii respecta pe ceilalti. Pot fi romani, tigani sau ce mai vrei tu. Nu stiu tu ce esti, dar daca indeplinesti conditiile bunului simt, eu te respect.
Tiganii stau la marginea societatii (mai putin aia din clanuri care au case in centru) pentru ca asa au evoluat ca natie de cand lumea si pamantul. Nu cred ca i-a obligat cineva sa nu invete, sa nu le placa munca si mai ales, sa ne faca de ras in Spania, Franta, etc. Sa recunoastem, dude: In afara de cocalarii romani (si nu romi) care fura, vand coca si cloneaza carduri pe afara, restul sunt tigani care fura, cersesc si imput locurile frumoase de prin Paris, Roma, etc. Nu vreau sa dau exemple din ce se intampla in Paris. Hai sa respectam OAMENII, nu romanii, tiganii si alte natii.
Iar daca prin cele intamplate, ajungem sa fim considerati o natie de romani = romi = tigani = cersatori+nespalati+hoti, e tragic si ar trebui adoptat termenul de tigan.
Daca fiindca am parerea asta sunt considerat rasist, atunci rasist sa fiu!

P.S. Topicul asta nu o sa aduca nimic bun pe ClubOpel.
  • EL-GABRY

  • Mesaje scrise: 1,477
  • Locatie: Neamt
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jul 2009

  • Mesaj Privat
De asta am deschis acest topic :
Esenta de rom
  • rastafarianul

  • Mesaje scrise: 513
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2006

  • Mesaj Privat
Si la ce bun daca se revine? Gata, am rezolvat problema? Din ziua a doua de cand s-ar reveni, gata cu problemele? Aia de afara nu vor mai zice romanii au facut, au dres, vor zice oti intr-un suflet si-o voce, TIGANII?
Uitati-va in jurul vostru in fiecare zi..........tiganizarea romanilor continua
  • ovidiucro

  • Mesaje scrise: 705
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 1998 X20XEV 100kW 136CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Apr 2005

  • Mesaj Privat
rastafarianul a scris:Uitati-va in jurul vostru in fiecare zi..........tiganizarea romanilor continua

Tocmai de-aia e bine cã a revenit!
E mai bine sã luãm atitudine decât sã constatãm pasiv!
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR