Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Tuning
  • adamcosmin

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Timis
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Oct 2011

  • Mesaj Privat
Salutare,

Avand in vedere ca majoritatea stiu de Airbrush , nu mai stau sa explic . Am sa pun siteul CENZURAT , unde va puteti uita cam ce am lucrat ,iar mai jos am sa pun cateva lucrari ale unor artisti internationali, pentru a va face o idee cam ce se poate face cu un aerograf...si cu multa placere. Laughing


Skip ads

  • tonytm

  • Mesaje scrise: 4,479
  • Locatie: Timis
  • Masina: Signum 2005 Z19DTH 190CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Oct 2007

  • Mesaj Privat
Iti cunosc lucrarile Wink
  • adamcosmin

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Timis
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Oct 2011

  • Mesaj Privat
Ceau Tony! ma gandeam eu ca te gasesc aici pe forum. Sunt curios cati sunt care apreciaza treaba asta aici pe forum.
Dupa 5 ani era cazu sa imi fac si eu putina reclama Smile
  • Cipiotul

  • Mesaje scrise: 2,753
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Dec 2008

  • Mesaj Privat
avem si sectiune dedicata pt reclama Smile)
ca idee e super ... pentru o masina care vrei s-o pui in "vitrina" Smile de circulat cu ea prin oras(e) si parcata in fata blocului, e durere ... si ma refer doar la posibilitatea ca s-o gasesti "aranjata" de-un artist caruia i se va parea ca nu e ok lucrarea si o aranjeaza el cu ceva cheie, cui etc.
... sau mai rau, un accident ...

PS: ai putea pune ceva poze cu ce ai lucrat tu ...
Skip ads

  • adamcosmin

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Timis
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Oct 2011

  • Mesaj Privat
da....am incercat la sectiunea dedicata pt reclama, dar sunt unele reguli car nu imi dau voie sa postez acolo (deocamdata)

Nu cred ca trebuie gandit in felua asta( ma refel la zgariatul masinii) . asa poti sa spui si cand iti schimbi oglinzile cu unele mai "speciale'' ....pentru ca la noi in romania se fura pe banda. SAU nu iti pui un spoiler ca sa nu il zgarii sau in cel mai rau caz sa il spargi. Aerografia are un avantaj : "nu se poate fura de pe masina" si daca din greseala se zgarie si trece de lac si se zgarie lucrarea , nu ii absolut nici o problema se poate repara foarte usor ....si se lacuieste doar piesa la care s-a lucrat. Asta se intampla de obice la motociclete ....la masini nu am intalnit deocamdata un astfel de caz. Iar daca ai un accident cu siguranta aerografia te costa cel mai putin ...si poate astepta pana la noi fonduri .
Mai are un avantaj : este singura "piesa" care iti poate modifica masina destul de radical ...la un pret destul de mic ,fara sa ai problema cu RAR'ul.
Siteul cu lucrarile mele am incercat sa il pun dar ii cenzurat . Inearca sa intri pe adamcosmin . ro
  • Shiva

  • Mesaje scrise: 1,976
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Corsa 2002 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Aug 2009

  • Mesaj Privat
Cosmin, explica-mi, te rog, cum se pregateste suprafata pentru vopsire cu aerograful. Daca se pregateste. Si cat dureaza uscarea completa.

Mersi.
  • adamcosmin

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Timis
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Oct 2011

  • Mesaj Privat
Depinde pe ce lucrezi. De exemplu usa la masina in general ii gata lacuita , ...doar trebuie sa iei un smirghel de 1500 si sa matuiesti foarte bine toata suprafata pana nu mai luceste . Apoi o speli, o stergi si o degresezi bine . Cam asta ii tot . Dupa ce ai facut modelul, trebuie sa lacuiesti toata suprafata . Daca vrei sa faci un mic detaliu pe capota ,trebuie sa matuiesti si sa lacuiesti toata capota...nu se poate lacuii doar bucata la care ai lucrat.

o zi faina .
  • tonytm

  • Mesaje scrise: 4,479
  • Locatie: Timis
  • Masina: Signum 2005 Z19DTH 190CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Oct 2007

  • Mesaj Privat
Am vazut un Vectra A "pictat" prin oras. Tu l-ai facut?
  • adamcosmin

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Timis
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Oct 2011

  • Mesaj Privat
Il stiu ,dar nu l'am facut eu. cineva din baia mare l'a facut ...din cate imi aduc aminte
  • sky.adrian

  • Mesaje scrise: 103
  • Locatie: Botosani
  • Masina: Calibra 1993 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Nov 2009

  • Mesaj Privat
salut adam! am vazut lucrariletale pe saitul tau pacat ca distanta e mare dintre noi eram clientul tau. demult caut sa fac asa ceva pe masina vorbim la modul sa fie profi dar cum la noi nu se face asa ceva nu-mi ramine decit sa astept si sa mauit la alte lucrari ex: ale tale in rest frumoase lucrari FELICITARIII
  • adamcosmin

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Timis
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Oct 2011

  • Mesaj Privat
Ma bucur ca iti plac ! Eu din cand in cand mai vin pe la Iasi . Daca te intereseaza putem tine legatura si se rezolva . Distanta nu ii o problema Smile
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Tuning

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR