Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • sorin666

  • Mesaje scrise: 3,893
  • Locatie: outside Manell's Land
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Da, acum e vina boborului, ca nu a fost sensibil la "scanteia virtuala" Laughing
Sa fim seriosi, cine din lume se va lua dupa o revolutie inceputa in tara care a agresat omenirea intreaga in ultimii 50 de ani, nu numai prin exportul de razboaie petroliere, ci mai ales prin inundarea planetei cu dolari (sa-si arunce propriile datorii la altii)
"Revolutiile Internet", nu sunt posibile, exemplul recentelor miscari din lumea araba nu este semnificativ.
Ceea ce s-a intamplat acolo este ca oamenii nemultumiti manifestau (si mureau) in strada, iar " 'telectualii" faceau o revolutie paralela, cu monitorul in fata.
"Masa ovina" a popoarelor (adica aia multi, manipulabili dar care mai au si simt practic) nu va iesi niciodata sa se ia de mana cu tot felul de minoritari nemultumiti si fripturisti. Sper ca nu o sa se lase dusi de nas nici de neo-fascistii care incep sa iasa in mod din ce in ce mai nerusinat din haznaua istoriei. Twisted Evil
Skip ads

  • dodo_13

  • Mesaje scrise: 4,545
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2005

  • Mesaj Privat
D_M_G a scris:M-am inselat amarnic, crezand ca milioane de inapoiati si barbari ai evului mediu...au iesit cu sutele de mii in peste 1000 de orase mari


Vezi ca ai citit gresit, au fost de fapt cateva zeci de mii in total din numai cateva sute de orase. Asta in conditiile in care sunt 7miliarde de oameni in lume si nu stiu cate sute de mii de orase din lume. A, stai, de fapt au fost sute de milioane de oameni in strada, dar presa a acoperit tot. Al dracului si astia, cum pot sa stearga si pozele si filmuletele din telefoanele celor care au participat la evenimente si cum le pot bloca blogurile... Dar tu ai aflat din surse proprii. Parca mai era unul la rubrica de fotbal care spunea asta.

P.S. Te-ai mai inselat si inainte. Vezi ca inca ai nasul maro, dupa ultimile alegeri pentru presedinte. Si vezi ca inca mai ai cererea de adeziune la partidul poporului.
  • lucio85

  • Mesaje scrise: 4,965
  • Locatie: Gorj
  • Masina: Astra 2010 a17dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Feb 2010

  • Mesaj Privat
http://15october.net/
  • D_M_G

  • Mesaje scrise: 2,274
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2009

  • Mesaj Privat
dodo_13 a scris:
P.S. Te-ai mai inselat si inainte. Vezi ca inca ai nasul maro, dupa ultimile alegeri pentru presedinte. Si vezi ca inca mai ai cererea de adeziune la partidul poporului.

Nu stiam ca te ataci atat de mult ca nu ti-a iesit prostu' de geoana! Votez cu cine vreau eu si la fel pot simpatiza cu orcine! Ma impiedici tu, impotriva legilor in vigoare? Sau poate vrei sa-mi iei dreptul la viata ca nu am votat cu hotii tai si am votat cu ai mei....Smile
Semeni foarte mult cu ofiterii acoperiti Mugur Ciuvica sau Niels Schnecker....esti un mare expert in tot ce misca pe Terra ....si probabil cu simbrie pe aici!
Spune-o p'aia dreapta ca nu ai nici un argument la tot ce ai scris in topicul asta cel putin, si ca in continuare sustii aberatii in ceea ce priveste cifrele si orasele! Pai numa la germanica au fost cateva sute de mii in cele 18 mari orase...dar la nivel global? Eu am scris ce s-a spus pe agentiile de stiri consaccrate! Ori tu, asemeni catorva de pe aici, esti postacul negativist de serviciu! Mereu ai o opinie pe care aproape ca ne obligi sa ti-o agreem fara sa vii in schimb cu argumente!
Nici linkul postat de lucio85 nu are vreo valoare in fata ta...tu esti number one aici.....MESIA! Smile
Ai afirmat mai sus ca doar cateva zeci de mii au manifestat....ai mare dreptate, dar topicul asta nu se numeste "Cati enoriasi au participat la racla sfanta"......
Apropo tu ce culoare ai nasu'? Este cumva alb de balele lasate de altii pe racla cuvioasei? intreb si eu... Smile
Skip ads

  • deleted-5946

  • Mesaje scrise: 1,737
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2007

  • Mesaj Privat
D_M_G a scris:Nici linkul postat de lucio85 nu are vreo valoare in fata ta...tu esti number one aici.....MESIA! Smile


Filmuletul din link nu are legatura cu "revolutia" sunt doar montaje din diverse proteste, a fost postat pe youtube in 25.09.2011.
  • dodo_13

  • Mesaje scrise: 4,545
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2005

  • Mesaj Privat
@DMG
1. Sunt ateu.
2. Sunt regalist.
3. Nu ma oftic ca nu a iesit Geona, ci ca a iesit Basescu. Asta apropo de securisti.
4. Lucrez si am lucrat numai in sectorul privat si nici o firma la care am fost si sunt angajat nu a facut afaceri cu statul.
5. Daca ar fi fost agentii care au relatat asa ceva, sunt sigur ca ai fi dat linkuri.
6. Nu am nimic cu cei care ies in strada, atat timp cat o fac pasnic.

Incearca sa-ti cresti o coloana vertebrala, abia apoi cere altora sa aiba. Din partea mea poti sa votezi cu cine vrei si sa faci ce vrei, dar mi-am castigat dreptul sa iti fac recomandari in momentul in care ti-ai permis sa ma insulti ca nu am iesit in strada. Si nu e prima oara cand ma insulti pentru ca am alta opinie decat a ta, chiar daca o faci indirect prin adresarea la modul general.
  • Eugen Ripanu

  • Mesaje scrise: 54
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1992 C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jan 2009

  • Mesaj Privat
Am urmarit stiri despre ceea ce se denumeste "revolutia globala".Diverse relatari, imagini. Masini de politie incendiate, confruntari cu autoritatile, arestari, tot tacamul. In Germania ,parca, se vorbea de tulburarile provocate de extremistii de dreapta (nazisti).
Situatia mi-a adus aminte de un eveniment petrecut la noi mai demult: Piata Universitatii. Acelasi scenariu:proteste de lunga durata, masini incendiate, confruntari cu autoritatile, arestari, imagini in toata lumea. Spre deosebire de atunci, cand toata Europa era oripilata de ce se intampla la noi, acum comentariile sunt cu putin peste cele ale unor alte banale stiri.
  • rastafarianul

  • Mesaje scrise: 513
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2006

  • Mesaj Privat
Am revenit...putin plecat, am vazut ca in dulcea Romanica sau mai bine zis ROtswana, lumea nu s-a inghesuit sa iasa, semn ca o ducem minunat.
Va atasez cateva poze ale unor tineri din Italia, Milano, care au iesit pe 15.oct si au manifestat pasnic....si alaturi de care am stat.
Ca aspect nu sunt diferiti de noi, dar ca mentalitate DA.......ce sa le faci, ii intereseaza ce se intampla cu TARA lor.
Skip ads

  • robertelmoderel

  • Mesaje scrise: 58
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Corsa 2002 z12xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Sep 2011

  • Mesaj Privat
Propun B.O.R., ca de fiecare data cand se mai aduc moaste la noi in tara, sa le aduca in Bucuresti, P-ta Universitatii.
  • dodo_13

  • Mesaje scrise: 4,545
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2005

  • Mesaj Privat
Ca sa fiu echidistant:

http://www.gandul.info/fina...ionalelor-8885215
  • rastafarianul

  • Mesaje scrise: 513
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2006

  • Mesaj Privat
He he he:

"„Salvarea euro se transformã într-o farsã.Germania ºi Franþa se blocheazã reciproc, summit-ul din aceastã weekend se transformã într-o simplã vorbãraie. Politicienii europeni trebuie sã înþeleagã: ºi mai multã ezitare duce la dezastru."
"Cancelarul german Angela Merkel ºi preºedintele francez Nicholas Sarkozy au promis la ultima întâlnire bilateralã cã vor veni cu un plan pentru rezolvarea crizei europene. Apoi, Merkel a declarat cã nu se poate adopta o soluþie definitivã acum ºi cã lumea nu ar trebui sã-ºi facã prea mule speranþe.
Dupã asta au apãrut informaþii potrivit cãrora Merkel ºi Sarkozy nu mai sunt de acord în privinþa celui mai important aspect al planului de salvare a euro: cum va arãta Fondul European de Stabilitate Financiarã (EFSF) în varianta 2.0. Cât de mare va fi ºi ce prerogative va avea. Francezii vor sã-l transforme într-o bancã, nemþii ºi Banca Centralã Europeanã spun cã asta ar încãlca tratatele europene.
Pe site-ul publicaþiei este postat un sondaj cu întrebarea "Ar trebui sã se întoarcã Germania la marcã?". 54% dintre cei 3347 de respondenþi spun cã DA, 33% spun cã NU, ºi 13% au ales varianta "Aºa. ªi ce se întîmplã în acest caz?"

FT Deutschland scrie cã a venit vremea ca liderii europeni sã se hotãrascã dacã vor sau nu sã salveze euro"....sursa : money.ro
  • Daci

  • Mesaje scrise: 1,390
  • Locatie: Arad
  • Masina: Insignia 2011 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Salutare din nou! Nu am vrut sa jignesc pe nimeni, nu asta era intentia. Daca unii s-au simtit, imi cer scuze!
Doar ca daca sunt unele persoane care fac misto de aceasta miscare, de ce?
Sunt oameni care gandesc altfel. Ce e rau in asta?
Nu am rate si nici nu am avut. Pacat ca unii au muscat-o, mai ales ca ratele au crescut cam peste tot.
Nu am de gand sa fac pe desteptul, pentru ca fata de unii pot sa par prost iar fata de altii sa par destept. Nu ma intereseaza!
On-topic: Daca nu se reformeaza clasa de mijloc, bogatii nu vor mai avea de pe cine sa "suga", iar saracii vor fi mai saraci si bogatii mai bogati. E corect? Decideti fiecare in parte.
Pe mine ma deranjeaza globalizarea, institutiile finaciare, bancile, guvernele care apara interesele bogatilor, sclavagia contemporana. Imi pare rau ca multa lume nu intelege ca totul merge intr-o directie gresita.
Skip ads

  • Gabello

  • Mesaje scrise: 1,149
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Astra 2001 y1,7dti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mai 2009

  • Mesaj Privat
Cum a ramas faret cu revolutia asta globala, mai are loc? sau nu mai are Very Happy
pt cand s-a amanat?
sau e ca treaba aceea cu sfaristul lumii Smile)
  • Gabello

  • Mesaje scrise: 1,149
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Astra 2001 y1,7dti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mai 2009

  • Mesaj Privat
scuze de dublu post. e de la net.
  • Daci

  • Mesaje scrise: 1,390
  • Locatie: Arad
  • Masina: Insignia 2011 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Urmareste in alte parti, nu aici. Nu de pe acest topic iti iei informatiile despre miscare. el-o-el... ca sa nu zici ca nu rad si eu.
  • Daci

  • Mesaje scrise: 1,390
  • Locatie: Arad
  • Masina: Insignia 2011 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mar 2007

  • Mesaj Privat


Dar, "sã ne simtem bine" mai departe.
  • deleted-5946

  • Mesaje scrise: 1,737
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Anularea datoriilor e cea mai tare solutie! Probabil gandita de vreo 2 studenti de la stiinte economice FF in timp ce ragaiau bere si crapau seminte pe scari.
  • sorin666

  • Mesaje scrise: 3,893
  • Locatie: outside Manell's Land
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Pai stai putin, banii respectivi au fost DATI, grecu' a dansat sirtaki si a baut uzo cu ei, de ce sa-i anulam acuma Question
E PREA usor, dupa aceea toti o sa faca la fel... pe banii nemtilor, care iasa la pensie la 67 de ani, nu la 50, ca si frizerii greci Crying or Very sad
  • sorin666

  • Mesaje scrise: 3,893
  • Locatie: outside Manell's Land
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Cat despre societeti utopico-ideale, au am trait din plin "paradisul" comunist, imi ajunge... Evil or Very Mad
  • Gabello

  • Mesaje scrise: 1,149
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Astra 2001 y1,7dti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mai 2009

  • Mesaj Privat
Daci a scris:Urmareste in alte parti, nu aici. Nu de pe acest topic iti iei informatiile despre miscare. el-o-el... ca sa nu zici ca nu rad si eu.

Iti multumesc foarte mult stimate coleg pentru ca ti-ai pierdut timpu-l sa imi raspunzi la acel mesaj, insa nu trebuia sa te deranjezi. Probabil ca unii nu au asa mult timp sa urmareasca si in alte parti, asa ca se rezuma doar uitandu-se aici...
Daci a scris:ca sa nu zici ca nu rad si eu.

sa stii ca nu te obliga nimeni sa razi, cat timp nu esti bine dispus, asa cum pare din acest post.
Respect colegu' si...toate cele bune!
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR