Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Frontera
  • styuk

  • Mesaje scrise: 145
  • Locatie: Timis
  • Masina: Frontera 1996 X20SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Feb 2009

  • Mesaj Privat
buna ziua!dupa cum se aude,toba actuala a ajuns la finalul vietii.si cum in ianuarie expira itp'ul m'am uitat putin pe net in cautarea unei tobe noi...si nu am gasit mare lucru Sad .unde sa caut?exista evacuare SPORT pentru fontera SPORT Smile))(in 3 usi)?multumesc!
Skip ads

  • SUPERDRAGOS

  • Mesaje scrise: 2,680
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Frontera 2001 3.O DI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Nu cred ca e ceva atat de mare sport.Poti incerca ceva la care eu doar m-am gandit-evacuare dubla cu 2 finale mai mici,puse stg/dr.
  • styuk

  • Mesaje scrise: 145
  • Locatie: Timis
  • Masina: Frontera 1996 X20SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Feb 2009

  • Mesaj Privat
ce mare?nu ma intereseaza foarte mult finala ci modul cum suna Very Happy+ca ies gazele mai repede...de asta ma interesa una spot dar eu nu gasesc nici stock...
  • Andrei_vl

  • Mesaje scrise: 753
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Frontera 1995 23DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mar 2011

  • Mesaj Privat
Pai renunti la toba si bagi teava de inox din motor in bara spate... o imparti in 2 cum zicea si Dragos si nu cred ca exista ceva mai sport!( crede-ma, experimentez de 1saptamana pe vitara) Mr. Green
Eu pe frontera mea nu mai am toba finala deloc, si suna bine! Mr. Green
Lasand gluma la o parte, pentru a mea am vazut toba pe la 150-200E( adica mult). La a ta nu cred sa fie cu mult mai ieftina... Ideal ar fi sa gasesti pe la dezmembrari una in stare buna( cam greu...). De una sport, special pt frontera sport slabe sanse sa gasesti, si frate-meu a cautat cand a avut frontera sport si evident nu a gasit...
Daca nu e terminata de tot, incearca sa o repari si cea mai plauzibila tot varianta cu o toba "home- made" ar fi, parerea mea... si din cate am vazut benzinarele nu urla foarte tare fara toba finala, adica se aud chiar frumos, fata de a mea cu care te faci auzit de departe Mr. Green...( stiu ca la FF2011 Costinel nu mai avea toba finala si imi placea la nebunie cum se auzea!)
Daca totusi vrei noua incearca aici: http://www.onauto.ro/piese-...#ramura=Evacuare+(esapament)&subramura=Toba+esapamet+intermediara sau http://www.al-padrino.ro/ve...3/tree/10146.html sau http://www.autokarma.ro/Gru...x?TipautoId=17072 sau http://www.ingaraj.ro/toba_...1/435/1833/10414/ din toate astea poate ai noroc...
Baftaa
Skip ads

  • styuk

  • Mesaje scrise: 145
  • Locatie: Timis
  • Masina: Frontera 1996 X20SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Feb 2009

  • Mesaj Privat
si mai ies noxele doar cu teava de inox?Smile)))mai trec eu itp'ul cand o sa am blocat pe spate...Smile))dar daca continui cu teaza de inox din catalizator?
  • Andrei_vl

  • Mesaje scrise: 753
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Frontera 1995 23DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mar 2011

  • Mesaj Privat
On-topic: Ma... la evacuare chiar nu ma pricep... dar totusi pot spune ca noxele nu mai ies. Daca pui dupa catalizator, da, ies. Sau cel putin asa mi se pare logic...
Off-topic:
Bagi si tu o pereche de strampi de domnisoara ( sa fie lycra) pe teava si mai dai o gaura mai in fata, imediat dupa galerie ca sa nu mai vina toate noxele la aparat si sigur o sa treci testu cu felicitari din partea ministrului mediului! Mr. Green
  • radu_moto14

  • Mesaje scrise: 105
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Frontera 1993 C24NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Apr 2010

  • Mesaj Privat
Treaba cu datu gaurii nu e buna, de aici isi fac unii singuri probleme. Acel aparat care masoara noxe iti masoara si cantitatea de oxigen, si avand o gaura sau fisura nu mai iasa bune.
  • de.lucris

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Frontera
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Oct 2011

  • Mesaj Privat
Buna seara, cand o sa vii la mare te duc la cineva care face tot traseul de la motor la spate din inox, cu tobe cu tot . Foarte tare tipul
  • styuk

  • Mesaje scrise: 145
  • Locatie: Timis
  • Masina: Frontera 1996 X20SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Feb 2009

  • Mesaj Privat
hmm.deja am pus una originala...
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Frontera

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR