Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A
  • papichullooo

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Oct 2011

  • Mesaj Privat
Buna ziua, am un Opel Insignia si zilele trecute tocmai m-am trezit ca mi-a fost furata motorina Smile) cat timp masina a fost parcata...Pana aici nimic spectaculos, spectaculosul vine din faptul ca am inteles ca mi-a fost taiat un cot de cauciuc de langa rezervor ( pe unde intra mototina cand alimentam ) si ca dureaza doua saptamani pana cei de la Opel pot aduce aceasta piesa! A mai patit cineva asa ceva? Chiar este ceva atat de rar incat sa dureze doua saptamani sa aduca piesa asta? Multumesc. O zi buna.
Skip ads

  • cangri

  • Mesaje scrise: 5,415
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2010

  • Mesaj Privat
@papichullooo stim ca traim in Romania.Dar nu in fiecare zi se fura benzina din Insigna prin taierea furtunului.
NU am auzit la nimeni sa se intample asa ceva.
  • papichullooo

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Oct 2011

  • Mesaj Privat
Din pacate, ai dreptate, traim in Romanica, nu credeam ca o sa apuc iar vremuri ca cele in care se fura benzina din Dacie.
  • lucio85

  • Mesaje scrise: 4,965
  • Locatie: Gorj
  • Masina: Astra 2010 a17dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Feb 2010

  • Mesaj Privat
@papichullooo
hai ca asta e cea mai tare intamplare de pe ziua de azi,nu am mai auzit asa ceva Sad
eu zic sa incerci sa faci o vizita cu certificatul(VIN-ul) pe la magazinele de piese auto poate reusesti sa gasesti pe stoc
Skip ads

  • alre

  • Mesaje scrise: 1,660
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mar 2008

  • Mesaj Privat
lucio85 a scris:@papichullooo
hai ca asta e cea mai tare intamplare de pe ziua de azi,nu am mai auzit asa ceva Sad
eu zic sa incerci sa faci o vizita cu certificatul(VIN-ul) pe la magazinele de piese auto poate reusesti sa gasesti pe stoc


Nu cred ca gaseste. Furtunul ala se poate strica doar in caz de accident, ceva de genul, cumva sa fie o actiune mecanica acolo.
Romania te surprinde mereu.
  • lucio85

  • Mesaje scrise: 4,965
  • Locatie: Gorj
  • Masina: Astra 2010 a17dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Feb 2010

  • Mesaj Privat
@alre
stii vorba aia incercarea moarte nu are.... Embarassed sau varianta de a sta 2 sapramani pe dreapta Laughing
  • valah

  • Mesaje scrise: 73
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2012
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Oct 2007

  • Mesaj Privat
Perplex! Unde o tii parcata?
  • Protektor

  • Mesaje scrise: 497
  • Locatie: Harghita
  • Masina: Insignia 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Feb 2011

  • Mesaj Privat
Asta nu am mai auzit-o de pe vremea lui Ceasca Razz.
Skip ads

  • Gabi.B.HD

  • Mesaje scrise: 3,439
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2011 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Decat sa te plimbi prin magazinele de piese auto dupa un furtun pe care este evident ca nu-l au pe stoc mai bine cauti in magazinele de bricolaj. Ai sanse mult mai mari sa gasesti un furtun ce poate sa-l inlocuiasca temporar (daca nu permanent) pe cel original. Si sfatul meu este sa gasesti si o modalitate de a-l proteja cu un manson metalic fiindca cel ce a alimentat o data gratis de la tine o va mai face.
  • papichullooo

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Oct 2011

  • Mesaj Privat
Pai este parcata in fata blocului intr-o zona foarte linistita unde nu s-a mai intamplat asa ceva de prin anii 90' Smile. Cica mi-o rezolva marti la revizia de 15.000....
  • mumus

  • Mesaje scrise: 627
  • Locatie: Brasov
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Aug 2010

  • Mesaj Privat
ieri sa furat de la un logan pompa de benzina...care se afla sub bancheta spate...in rezervor.
  • alre

  • Mesaje scrise: 1,660
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Cum spunea Gabi ..iei furtunul ala stricat ..te duci la un ''meserias'' si ti-l face din metal, cu coturi, de toate, exact ca la caloriferele din casa. Razz . O sa fie Insignia tunata pe interior Twisted Evil .
Skip ads

  • vutzu

  • Mesaje scrise: 87
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Insignia 2011 2.0dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Sep 2009

  • Mesaj Privat
traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul Rolling Eyes
  • sebastian_dorca

  • Mesaje scrise: 155
  • Locatie: Timis
  • Masina: Insignia 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2010

  • Mesaj Privat
Azi dimineata am vazut ca mi-au disparut stergatoarele de parbriz ! Sa-l f...t in gura pe ala care isi face cumparaturile prin parcare in loc de magazin ! Ma incurcau vreo 200 de lei prin buzunar Smile
  • chybryt

  • Mesaje scrise: 198
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mar 2009

  • Mesaj Privat
Se pare ca este un "meserias" care si-a imbunatatit aceasta tehnica deoarece si lui socramiu i-a furat vre-o 20 de litri dintr-o dacie papuc acum o saptamana tot printr-o incizie in furtunul de alimentare a rezervorului si masina este parcata chiar la intrare in scara (tupeu maxim)zona sos giurgiului, recomandarea mea a fost tot un manson de metal, care prinde un asemenea specimen este rugat sa-i faca si o poza pentru forum Smile
  • claudiu__

  • Mesaje scrise: 473
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Apr 2008

  • Mesaj Privat
Credeam ca sunt singurul... Mie mi-au furat din rezervor aproximativ 10 litri de motorina(cam atat mai aveam) tot cumva in genul asta-de la gura de alimentare pleaca o teava de plastic spre rezervor, si pe ultimii 25-30cm se continua cu un furtun de cauciuc. Ala l-au taiat, si au bagat un furtunas mai mic(pe care l-au lasat acolo, impreuna cu un bidon de 10l cu 2 degete de motorina, probabil erau pe graba).
Ce ma bucura e ca, pe langa faptul ca nu prea au avut ce sa fure, s-au si chinuit(furtunul ala e cumva deasupra puntii la Vectra C, si la Caravan trebuie sa te bagi cu totul sub masina ca sa ajungi acolo)
  • chybryt

  • Mesaje scrise: 198
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mar 2009

  • Mesaj Privat
Pai tocmai din cauza asta sunt greu de prins fiindca se baga sub masina si lucreaza in liniste fara a fi vazuti
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,721
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
chybryt a scris:Pai tocmai din cauza asta sunt greu de prins fiindca se baga sub masina si lucreaza in liniste fara a fi vazuti

Daca cumva printr-o minune vine proprietarul si in graba vrea sa plece cu masina, mai dai si peste el ...dupa care tre sa il platesti ...ca de nou Laughing radem, radem dar saracia e in crestere, o sa se inceapa sa se fure aproape orice Sad

CristianTM.
  • alre

  • Mesaje scrise: 1,660
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mar 2008

  • Mesaj Privat
La mine in parcare mai nou dispar usite de rezervor. E un colectionar ceva. 2 usite pana acum 1 de Logan si alta de Clio.
  • Florin...

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2010 A18xer
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Dec 2010

  • Mesaj Privat
Citesc, si ma minunez la cate citesc. In Berceni zona Obregia pe raza a 100 de ml au fost zgariate 47 de masini, si astea doar cele declarate la politie, (doar culori inchise)
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR