Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G
  • mad2max

  • Mesaje scrise: 795
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Astra 2001 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Salut
De ceva timp cochetez cu ideea achizitionarii unui computer de bord de genu http://autoscan.ro/Trip_com..._VScreen_A301.htm
Insa acolo spune ca se potriveste cu portul OBD2 pt diesel dupa 2004(a mea e din 2002)...ori eu am mai citit si pe forum ca la Y17dt e tot port OBD2
Intrebarea mea este: a mai cumparat cineva asa ceva pt masina diesel <2004? Si pana la urma ce port de conectare am eu pe masina?
Multumesc
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,458
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Hm, tu ai OBD2... Cred ca omuletii au dat un an acoperitor (pana atunci toata lumea a implementat OBD2-ul.... )
  • mad2max

  • Mesaje scrise: 795
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Astra 2001 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Multumesc de raspuns Je...am rezolvat o problema.....a mai ramas una.....a instalat cineva asa ceva pe un y17dt?
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,458
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
mad2max, pentru mai multa siguranta ii suni si ii intrebi daca merge pe masina ta
de instalat... e nasol. Ei ti-l dau cu mufa OBD, ar trebui sa umbli cu masca de sub frana de mana scoasa. Mai elegant ar fi sa ti-l dea cu un pin care sa poata fi infipt in mufa OBD, sau un fir pe care sa il clipsezi pe firul care vine sub mufa (cred ca citeste semnalele de la ECU, deci lucreaza cu firul.... a... 7 parca) si apoi jucariei sa ii gasesi o pozitie unde sa o incorporezi.
Pe de alta parte, daca tot vrei BC, de ce nu iti cauti un MID de astra G (sau de vectra B, cu consola de GID de G)? iesi nitel mai scump, da' arata "ca din fabrica"
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR